Огляд та реальне застосування бездротової точки доступу TP-Link WA5210G

15.11.2012
Поділитись у:
*/?>

Ринок бездротового обладнання останнім часом значно зріс. І часто, доводиться стикатися з муками вибору. Однак, якщо йдеться про бюджетну модель точки доступу з великим радіусом дії, для зовнішнього застосування та зі швидкістю з'єднання відповідної стандарту 802.11g (54Mbit/s), то тут на мій погляд, крім TP-Link WA5210G, іншої альтернативи немає. І ми можемо в цьому переконатись, познайомившись із цим пристроєм трохи ближче.

TP-Link WA5210G коробка

Комплект поставки

Постачається TP-Link WA5210G у стандартній для компанії TP-Link упаковці з кольоровою поліграфією зелено-білих кольорів. Усередині упаковка з щільного картону, в надрах якої ще один картонний лоток, в якому знаходиться сама точка доступу і всі аксесуари, що поставляються з нею в комплекті. Так що можна сказати, що упаковка - досить якісна і надійна, що оберігає пристрій від пошкоджень при транспортуванні.

TP-Link WA5210G упаковка

Усередині упаковки ми виявляємо саму точку доступу WA5210G, зовнішній блок живлення, PoE інжектор, мережевий шнур, CD диск із програмним забезпеченням для ПК та кріпильну фурнітуру.

TP-Link WA5210G комплект поставки

Жодної друкованої продукції, в комплект постачання не входить. Всю необхідну документацію можна знайти на диску в електронному вигляді, або на сайті виробника.

Зовнішній вигляд та інтерфейси

На відміну від багатьох подібних пристроїв, TP-Link WA5210G має значну вагу. Корпус пристрою виконаний і міцного та товстого пластику світло-сірого кольору. Якість виконання досить хороша, немає жодних розлучень чи інших дефектів лиття. Виробник позиціонує цей пристрій, як погодне, для зовнішнього застосування в будь-яких кліматичних умовах. І можна сказати, що це справді так. При цьому передня сторона абсолютно гладка, злегка закруглена, на неї великим шрифтом нанесений логотип компанії виробника. На задній стороні є дві виступаючі консолі, для кріплення пристрою на трубі або щоглі. Але немає можливості регулювання нахилу пристрою, тому якщо виникне така необхідність, доведеться використовувати спеціальні кріплення, або щось вигадувати самому.

TP-Link WA5210G внешний вид

Так само, на звороті, ми бачимо ряд світлодіодних індикаторів. Один інформуючий про стан живлення точки доступу , один - активність Ethernet порту та шкала з чотирьох індикаторів, що відображає рівень сигналу бездротового модуля.

TP-Link WA5210G индикаторы

А також кришка, що приховує під собою всі порти і органи управління пристрою. Вона досить надійно фіксується великою клямкою. На ній розташована наклейка, яка інформує нас про точну назву моделі пристрою, його живлення, IP адресу та логін/пароль адміністратора за замовчуванням, а також інформація про сертифікації. Під кришкою досить просторо розташувалися: контактна клема для заземлення, кнопка скидання, Ethernet порт і RP-SMA роз'єм для підключення зовнішньої антени.

TP-Link WA5210G интерфейсы

Ще ми бачимо наклейку із серійним номером та MAC адресою пристрою, та ще одну, з попередженням про необхідність прочитати інструкцію, перед підключенням зовнішньої антени.

Роз'єм живлення, в TP-Link WA5210G немає, живиться пристрій виключно за протоколом Power over Ethernet.

Технічні можливості

Виходячи з технічних характеристик, бездротова точка доступу TP-Link WA5210G має потужний передавач і двонаправлену антену з коефіцієнтом посилення в 12 dBi. При цьому вона може працювати як у горизонтальній, так і вертикальній поляризації. Ширина променя, причому, становить 60° по горизонталі і 30° по вертикалі. Це має забезпечувати стабільний зв'язок між двома такими пристроями на відстань до 15км в межах прямої видимості, або до 52км, у разі використання більш потужної зовнішньої антени.

Працює точка доступу в частотному діапазоні 2.4-2.4835ГГц, при цьому потужність радіочастотного сигналу може досягати 27dBm. При цьому повністю підтримуються стандарти бездротового зв'язку IEEE 802.11g та IEEE 802.11b. А швидкість з'єднання становить до 54Мбіт/с для 802.11g та до 11Мбіт/с для 802.11b

Так як точка доступу TP-Link WA5210G розрахована на експлуатацію в умовах відкритої місцевості, радіомодуль має вбудований захист від статичної напруги до 15kV.

Пристрій обладнано одним 10/100Mbit/s Fast Ethernet портом RJ45 з автоматичним визначенням швидкості підключення (Auto MDI/MDIX) та можливістю подачі живлення протоколом PoE. Для чого в комплект постачання входить не тільки блок живлення, а й інжектор PoE.

TP-Link WA5210G PoE инжектор

Режими роботи

Завдяки широким можливостям точки доступу TL-WA5210G області її застосування досить широкі. Вона може використовуватися не тільки як пристрій для створення бездротових з'єднань за типом точка-точка, але і як клієнтське обладнання для роботи з бездротовими провайдерами мережі інтернет (WISP CPE), а також як бездротовий роутер.

TL-WA5210G підтримує такі режими роботи як: Точка доступу з клієнтом, Точка доступу з клієнтом і маршрутизатором, Міст, Ретранслятор, Точка доступу або Шлюз.

Підключення до провайдера, як за бездротовим, так і за проводовим інтерфейсом, може здійснюватися за протоколом PPPoE або за допомогою динамічної або вказівки статичної IP адреси. Пристрій може працювати як маршрутизатор і має вбудовані функції Firewall і NAT.

TP-Link WA5210G web-интерфейс

Управління всіма функціями здійснюється через веб-інтерфейс. Де окрім основних функцій та вибору режиму роботи, є велика кількість додаткових функцій та налаштувань. Включення/відключення трансляції SSID, для покращення безпеки мережі, є можливість фільтрації за MAC адресами і звичайно ж можливість 64/128/152-бітового WEP шифрування та WPA/WPA2/WPA-PSK/WPA2-PSK (AES/TKIP) шифрування даних у бездротових мереж.

Про те, як налаштувати точку доступу TP-Link, можна дізнатися на нашому сайті.

Висновки

TP-Link WA5210G це багатофункціональний бездротовий пристрій з дуже широким, не тільки радіусом дії, але і з широкими можливостями та областями застосування. А враховуючи його не високу вартість, можна з упевненістю сказати, що в тих випадках, коли не потрібна велика пропускна здатність бездротового каналу, ця точка доступу просто не має аналогів. Адже WA5210G може використовуватися не тільки як обладнання для створення бездротових каналів зв'язку на великі відстані, але і як клієнтський роутер для підключення до провайдерів бездротового зв'язку.

Реальне застосування та тест

Виникла стандартна ситуація, коли провайдери не бажають вести інтернет до будинків з невеликою кількістю мешканців. А без інтернету, як ви самі розумієте, у наш час нікуди. Тому було вирішено зробити бездротовий канал від найближчого багатоквартирного будинку, де є можливість підключення до провайдера. Проте умови були вкрай складними. По-перше, будинок двох поверховий, і встановивши приймаючий пристрій навіть на щоглі на дах, висота не перевищувала 15м. І як наслідок, прямої видимості не було через просто величезну кількість великих дерев. Але було вирішено, у будь-якому разі, спробувати. Передавальна точка була встановлена на 7 поверсі висотного будинку, приблизна висота 23м. При цьому дальність (якщо вірити Google Maps) була близько 800 метрів.

TP-Link WA5210G применение

Обидва пристрої були налаштовані в режимі Bridge (Point to Point) і виставлено максимальну потужність сигналу. І навіть, за такої кількості дерев та повної відсутності прямої видимості, зв'язок між двома точками було встановлено миттєво. Однак рівень сигналу був вкрай слабким, в районі 6-8dB, за інформацією в інтерфейсі самих пристроїв. При цьому пінг між точками був не стійким. Після деякого юстування обох точок доступу досягли підвищення рівня сигналу до 12-14dB. При цьому пінг вирівнявся і можна було розпочати тестування пропускної спроможності.

TP-Link WA5210G ping

Тести показали, що реальна пропускна здатність встановленого з'єднання становить трохи більше 4Mbit/s. Що цілком відповідало поставленим завданням, оскільки швидкість, яку надають провайдери, якраз і становить 4Mbit/s.

TP-Link WA5210G speed test

Однак подальша перевірка реальної швидкості інтернет виявилася трохи меншою. Вона не доходила до 2Mbit/s, що тільки половина від провайдера. Хоча цілком імовірно, що це проблеми самого провайдера.

TP-Link WA5210G speed test

Тепер залишилося дочекатися, коли опаде листя, що може значно покращити якість сигналу та загальну швидкість цього з'єднання.

Олексій С., спеціально для LanMarket

logo
Огляд та реальне застосування бездротової точки доступу TP-Link WA5210G
Відгуки покупців
Рейтинг покупців
0 / 5
На основі N оцінок покупців
0%
0%
0%
0%
0%
Відгук
Відмінно
Заголовок*
Достоїнства
Недоліки
Коментар*
Як вас звати

Повернення до списку


Авторизуйтеся, щоб додати відгук