Mikrotik Router OS - опис та можливості

10.10.2012
Поділитись у:
*/?>

Mikrotik Router OS – це спеціалізована операційна система, призначена виключно для побудови багатофункціональних маршрутизаторів, фаєрволів, бриджів, базових станцій, vpn-серверів, web-серверів та інших пристроїв керування мережами. При цьому працювати операційна система може як на апаратних платформах Mikrotik RouterBoard , побудованої як правило на процесорах PowerPC і Atheros, так і на обладнанні, побудованому на базі х86 архітектури, простіше кажучи - звичайні персональні комп'ютери.

Winbox" src="/upload-files/statti/mikrotik_router_os_/Mikrotik_RouterOS_Winbox.jpg" height="454" title="Mikrotik RouterOS Winbox">

Про боротьбу підтримуване Mikrotik Router OS :

 • архітектура i386;
 • SMP – підтримка кількох ядер та кількох процесорів;
 • мінімальна кількість оперативної пам'яті 32Мб (максимальна 2Гб);
 • підтримка IDE, SATA, USB накопичувачів об'ємом від 64Мб;
 • мережні карти, що підтримуються ядром linux v2.6 kernel (PCI, PCI-X);

Повний список всього обладнання, що підтримується, можна знайти на офіційному сайті виробника.

Незважаючи на те, що сама операційна система побудована на ядрі linux, вона не є OpenSource проектом. Код Mikrotik Router OS не доступний громадськості і отримати доступ до командного рядка linux, неможливо. Також немає можливості створення власних пакетів програмного забезпечення. Всі зміни в самій Mikrotik Router OS та додавання функціоналу здійснюється виключно розробником. Але в цьому є свої плюси. Головний з яких, це не високі вимоги до апаратного забезпечення, на якому можна запустити Router OS. Для цих цілей достатньо процесора з тактовою частотою в 100МГц і 32Мб оперативної пам'яті. При цьому сама операційна система надає великі можливості при побудові локальних мереж будь-якої складності та управління ними.

Встановити Router OS можна кількома способами, так на персональний комп'ютер, вона може бути встановлена за допомогою інсталяційного CD диска, iso файлу який можна знайти на сайті компанії Mikrotik або через мережу, за допомогою утиліти Netinstall, яку можна знайти на сайті розробника. Установка на спеціалізоване обладнання RouterBoard, якщо ОС не була встановлена на заводі, здійснюється за допомогою тієї ж утиліти Netinstall.

Після встановлення, є багато варіантів подальшої конфігурації та подальшого керування Mikrotik Router OS та всіма функціями:

 • MAC based – доступ до пристрою на рівні MAC адреси;
 • WinBox – утиліта для Windows OS;
 • WebBox – вебінтерфейс;
 • Webfig – розширений конфігураційний веб-інтерфейс;
 • Командний рядок (консоль) із вбудованою підтримкою скриптів та працюй за telnet та ssh протоколами;
 • API - можливість створення власних програм для налаштування або моніторингу мережі;

Підтримується збереження/відновлення та імпорт усіх налаштувань конфігурації як у бінарний файл, так і в зрозумілий людині текстовий формат.

Telnet" src="/upload-files/statti/mikrotik_router_os_/Mikrotik_RouterOS_Telnet.jpg" height="393" title="Mikrotik RouterOS Telnet">

І як уже говорилося вище, Mikrotik Router OS це досить потужний інструмент для створення мереж та їх керуванням, що включає в свій арсенал величезну кількість функцій для роботи практично з усіма можливими мережевими протоколами. Wireless Bridge" src="/upload-files/statti/mikrotik_router_os_/Wireless_Bridge_Mikrotik.jpg" height="266" title="Wireless Bridge Mikrotik">

Серед інших функцій управління мережним оточенням доступних у цій операційній системі:

Bridge – можливість створення мостів між інтерфейсами з фільтрацією трафіку, що проходить.

Dynamic DNS - можливість роботи з сервісами динамічних серверів DNS, таких як NO-IP або DynDNS

VLAN - підтримка IEEE802.1q Virtual LAN через Ethernet і через бездротові інтерфейси, з можливістю побудови множинних VLAN-ів і побудова VLAN-мостів

RADIUS (Remote Authentication Dial In User Service) - мережевий протокол, що забезпечує централізовану автентифікацію користувачів

MPLS - механізм у високопродуктивній мережі, що здійснює передачу даних за допомогою міток

NTP (Network Time Protocol) - сервер та клієнт синхронізації часу. Можливості синхронізації з GPS системою

VRRP – підтримка протоколу VRRP v2 та v3

UPnP – повна підтримка протоколу Universal Plug-and-Play

SDSL – підтримка Single-line DSL

І це далеко не повний перелік можливостей Mikrotik Router OS, крім того, він постійно поповнюється з виходами нових версій операційної системи.

Не можна не відзначити кілька пропрієтарних протоколів, розроблених безпосередньо компанією Mikrotik . Tools" src="/upload-files/statti/mikrotik_router_os_/Winbox_Tools.jpg" height="450" title="Winbox Tools">

І як було сказано Mikrotik Router OS, не є OpenSource проектом і поширюється виключно на комерційній основі. Обладнання компанії, побудоване на платформах Mikrotik RouterBoard, як правило, поставляється з уже встановленою Router OS з ліцензією одного з чотирьох рівнів (Level 3, 4, 5 або 6) і не вимагають придбання ключа. При цьому у разі потреби є можливість підвищення рівня ліцензії за додаткову плату. Для використання на інших платформах, операційну систему потрібного рівня ліцензії, необхідно купувати. Нижче наведено порівняльну таблицю рівнів ліцензії Mikrotik Router OS.

Рівень ліцензії

 0 (демо)
 1 (безкоштовний)
 3 (WISP CPE)
 4 (WISP)
 5 (WISP)
 6 (Controller)

Ціна

без ключа

потрібна реєстрація

$45

$95

$250

Оновлення до

-

-

ROS v6.x

ROS v6.x

ROS v7.x

ROS v7.x

тех. Але якщо ви захочете використати її далі, вам буде необхідно придбати ключ на один із чотирьох рівнів ліцензії. Як бачимо з таблиці, третій - це найнижчий рівень ліцензії, а шостий - найвищий, який має жодних обмежень. Не мало важливим буде сказати, що ліцензія буде пов'язана з апаратним забезпеченням, на яке встановлюється Mikrotik Router OS. Таким чином, кожен окремий пристрій потребує окремого ключа ліцензії.

Підсумовуючи всього вище сказаного, можна резюмувати, що MikroTik RouterOS - це автономна і самодостатня мережна операційна система досить високого рівня, здатна вирішувати величезну кількість завдань, пов'язаних з мережевими рішеннями.

logo
Mikrotik Router OS - опис та можливості
Відгуки покупців
Рейтинг покупців
0 / 5
На основі N оцінок покупців
0%
0%
0%
0%
0%
Відгук
Відмінно
Заголовок*
Достоїнства
Недоліки
Коментар*
Як вас звати

Повернення до списку


Авторизуйтеся, щоб додати відгук