Mikrotik RouterOS, налаштування 6to4 тунелю, для роботи з протоколом IPv6

26.11.2013
Поділитись у:
*/?>

Новий мережевий протокол IPv6, крокує планетою семимильними кроками. Більшість великих сайтів, які вже давно підтримують його поруч зі старим IPv4, а останнім часом, почали з'являтися сайти, що працюють лише за протоколом IPv6. Але на жаль, ще не всі наші інтернет-провайдери підтримують його. І якщо ви хочете йти в ногу з часом, вам просто необхідно мати повноцінну підтримку цього протоколу. На щастя, вихід є - це так зване 6-4 тунелювання, що надається сторонніми організаціями. І однією з найбільших в індустрії компаній, що надають такі послуги є Hurricane Electric з її сервісом tunnelbroker.net. Який дає можливість створення такого роду тунелів з 20 серверами в різних країнах світу, абсолютно безкоштовно. Єдина умова, у вас має бути зовнішня IPv4 адреса (бажано постійна).

Перевірити, чи підтримує ваш комп'ютер (мережа/провайдер) протокол IPv6, можна на сайті test-ipv6.com . доступ до сайтів по IPv6 - значить, вам корисно буде прочитати цю статтю.

Экран проверки IPv6 подключения

І так, спочатку, потрібно зареєструватися на сіті TunnelBroker і підтвердивши реєстрацію по email, авторизуватися в системі. Тут достатньо натиснути на посилання Create Regular Tunnel, в лівій частині сторінки і заповнити дуже просту форму. Де в полі IPv4 Endpoint, вказати IP адресу кінцевої точки, іншими словами, ваш зовнішній IPv4 адресу, і вибрати один із запропонованих нижче серверів. Після чого натиснути на кнопку Create Tunnel.


Создание нового тунеля

І якщо ці не хитрі дії, виконані правильно, то тунель буде створено, і ви потрапите на його сторінку. Вказуємо в полі Address - IPv6 адресу, яку беремо на сторінці тунелю, як Client IPv6 Address; Interface - вибираємо створений нами раніше, і перевіряємо наявність галочки Advertise.


Настройка IPv6 адресов

Зберігаємо запис, і повторюємо все те саме, тільки в якості адреси, вписуємо значення Routed /64, зі сторінки тунелю, в Interface - наш локальний міст.

І переходимо до розділу IPv6 – Routers, де створюємо новий маршрут. При цьому, як Dst. Address – вписуємо 2000::/3, Gateway – вибираємо наш тунельний інтерфейс, Distance – ставимо 1, Scope – 30, а Target Scope – 10.


Создание нового маршрута

Виконавши ці налаштування, можна повторно пройти тест на сумісність з протоколом IPv6. І якщо ви все зробили правильно, то ви повинні побачити зовсім інший результат.


Экран результатов настройки IPv6 подключения

logo
Mikrotik RouterOS, налаштування 6to4 тунелю, для роботи з протоколом IPv6
Відгуки покупців
Рейтинг покупців
0 / 5
На основі N оцінок покупців
0%
0%
0%
0%
0%
Відгук
Відмінно
Заголовок*
Достоїнства
Недоліки
Коментар*
Як вас звати

Повернення до списку


Авторизуйтеся, щоб додати відгук