Знайомство з Mimosa: гідна альтернатива Mikrotik та Ubiquiti

27.10.2017
Поділитись у:
*/?>

Слово «мімоза» для рядового обивателя, швидше за все, асоціюватиметься з однойменним салатом або, у кращому випадку, рослиною. Втім, далеко не кожен український чи російський IT-фахівець знає про такий бренд як Mimosa.

Ми вже звикли до того, що на ринку домінують рішення Mikrotik, Ubiquiti, RFelements, Huawei та інших відомих брендів. Поява нових брендів найчастіше сприймається скептично, фахівці не завжди готові бути першопрохідниками та «тестерами» продуктів раніше невідомої компанії. Більше того, від надійності та продуктивності безпосередньо залежить бізнес, у якому вони працюють. Тому купівля маловідомого обладнання завжди пов'язана з ризиками.

Продукція Mimosa вперше потрапила нам на очі приблизно 2 роки тому. На офіційному ком'юніті Ubiquiti користувачі (провайдери) часто викладають фотографії зі своїми вежами, вузлами мережі та іншою мережевою інфраструктурою. На цих фото часто можна зустріти обладнання з помаранчевим логотипом у вигляді англійської літери «m». Причому провайдери використовують це обладнання поряд з Ubiquiti.

Що таке Mimosa і чому раніше ви про неї не чули? Приступимо до знайомства.

mimosa – американська приватна компанія, заснована у червні 2012 року, тобто. трохи більше ніж 5 років тому. Основний напрямок діяльності компанії – розробка бездротового обладнання, причому головний упор зроблено на гігабітні рішення (Gigabit Wireless) для побудови магістральних каналів. Є в асортименті компанії не лише магістральне обладнання, а й рішення для побудови базових станцій (AP), зокрема клієнтські модулі (CPE).

Головний офіс компанії розташований у центрі кремнієвої (силіконової) долини, містечку Санта-Клара, розташованому в штаті Каліфорнія. По сусідству з Mimosa розташовані штаб-квартири таких світових гігантів як Intel, Sun Microsystems та Nvidia.

Підприємства кремнієвої долини одержують третину всіх венчурних інвестицій США. У годині їзди від міста розташовані провідні науково-дослідні університети та підприємства, що суттєво спрощує логістичні процеси. Все це робить Кремнієву долину епіцентром усіх досліджень та розробок американських компаній у сфері високих технологій.

За 5 років існування Mimosa змогла уявити власні розробки та вийти з ними на світові ринки. На сьогоднішній день продукція цієї компанії використовується тисячами клієнтів у понад 100 країнах світу.

Mimosa є лідером у галузі розробки гібридних мереж типу "hybrid fiber-wireless" (HFW) з хмарним управлінням (cloud-managed), відкриваючи нову епоху після міді (витої пари).

Використовуючи передові розробки та технологію MIMO , компанія розробляє та виробляє зовнішні бездротові платформи та рішення для постачальників послуг, яким потрібні рішення, здатні забезпечити надійну альтернативу оптоволокну.

Мережеві рішення Mimosa забезпечують високу масштабованість, продуктивність та надійність, що дозволяє використовувати їх у мультисервісних мережах.

Тут слід розуміти, що в США багато провайдерів повністю переходять на PON/GPON/GEPON , надаючи своїм клієнтам доступ до кількох сервісів по одній лінії. PON-технологія дозволяє надати клієнту цифрову телефонію, цифрове телебачення та доступ до інтернету, використовуючи лише 1 вхідний кабель. Як ви самі розумієте, такий підхід висуває підвищені вимоги до ємності каналу, його надійності та часу затримки. Там, де магістральну оптику тягнути недоцільно, на допомогу приходять бездротові рішення, серед яких є Mimosa.

Продукція компанії знайшла своє застосування не тільки у WISP-провайдерів, вона використовується для підключення промислових об'єктів, державних та медичних установ, організації тимчасових магістралей під час проведення концертів та фестивалів.

Останні технологічні розробки призвели до початку ери 5G, піднімаючи бездротові мережі новий рівень. Google Access нещодавно оголосив про намір відмовитися від застосування оптики на останній милі на користь бездротових рішень. Verizon, найбільший стільниковий оператор США вже розпочав процес переходу на мережі 5G.

Все це призвело до справжнього ренесансу (відродження) бездротових мереж, і прямо в цьому епіцентрі знаходиться Mimosa. В асортименті компанії вже є унікальні рішення нового покоління для реалізації «останньої милі» до кінцевого клієнта.

Серед клієнтів компанії – постачальники послуг, які працюють у віддалених селищах та містах, де переважає складний рельєф місцевості та є слабо розвинена інфраструктура. Ця технологія відома як повторне використання частоти/спектру (Frequency Reuse, Spectrum Reuse, Synchronized Spectrum Reuse). Повторне використання спектра відкриває нові можливості для розгортання мережі навіть у найскладніших умовах за високої щільності базових станцій, розширюючи можливості мережі загалом.

Для можливості синхронної передачі та прийому даних пристроями, на точках доступу використовується GPS-синхронізація.

Експлуатація великої бездротової мережі виходить далеко за рамки звичайного використання і пов'язана з великою кількістю проблем і завдань.

Тому бездротові рішення Mimosa включають можливість не тільки ізольованої роботи, а й централізованого хмарного контролю та управління (Cloud Control). Хмарні сервіси Mimosa постійно відстежують кожен пристрій, параметри мережі, частотний спектр та використовує отримані дані для того, щоб оптимізувати максимальну продуктивність (мегабіт на мегагерц спектра, що використовується). Хмарні послуги Mimosa оптимізують роботу кожного клієнта окремо і всю мережу повністю.

Нагороди та досягнення

За 5 років роботи Mimosa змогла досягти вражаючих результатів, що гідно оцінило світову спільноту. Компанія може похвалитися високими досягненнями та нагородами, серед яких:

 • Mobile Breakthrough, 2017: Rural Wireless Solution of the Year (бездротові рішення року для сільської місцевості);

 • Red Herring, 2017: Top 100 Company (топ-100 компаній);

 • Wispapalooza, 2015: Best Customer Support (найкраща підтримка клієнтів);

 • World Economic Forum, 2015: Techonology Pioneer (піонер у галузі технологій);

 • Wireless Broadband Alliance, 2015: Best New Venture Award (найкращий венчурний проект);

 • Wispapalooza, 2015: Highest Capacity 80+ Mhz (максимальна продуктивність 80 МГц);

 • Wispapalooza, 2015: Manufacturer of the year (виробник року);

 • Wispapalooza, 2015: Best User Interface (кращий інтерфейс користувача);

 • Wispapalooza, 2015: Best Features and Functions (найкращі можливості та функції);

 • Wispapalooza, 2015: Lowest Cost/Bit 40 & 80 Mhz (найнижча вартість рішень у співвідношенні з ресурсами, 2 нагороди);

Вважаємо, чи не потрібно зайвий раз згадувати, що таке Wispapalooza?

Знакомство с Mimosa: достойная альтернатива Mikrotik и Ubiquiti

2015-й рік став тріумфальним для команди Mimosa, тоді компанія змогла здобути відразу 7 значних нагород. «Виробник року» є дуже авторитетною нагородою, водночас у самій компанії велику гордість викликає зовсім інша нагорода – «Найкраща підтримка клієнтів».

Знакомство с Mimosa: достойная альтернатива Mikrotik и Ubiquiti

Що цікаво, отримати стільки нагород компанії допомогли лише 2 пристрої. Радіоміст B5c отримав одразу 4 нагороди, ще одну нагороду отримав радіоміст B5-Lite, який зміг забезпечити найкраще в галузі співвідношення ціна/продуктивність.

Будуємо свою мережу з Mimosa

Стандарти зв'язку знаходяться в стані постійного розвитку, щоб зробити бездротовий зв'язок кращим, швидшим і дешевшим, ніж будь-коли раніше. Стандарти зв'язку - лише відправна точка і основа, на якій побудовані інновації, що зсувають межі можливостей бездротових мереж.

Всі ці досягнення зробили фіксований бездротовий зв'язок конкурентоспроможним по відношенню до традиційних середовищ надання широкосмугового доступу до мережі Інтернет. Причому це твердження є справедливим і для умов щільного міського розміщення.

Приміські райони, міські квартали та комерційні об'єкти раніше були ексклюзивним ринком звичайних провайдерів, які використовують оптику та мідь. Сучасні бездротові рішення досягли рівня розвитку, що вони можуть конкурувати зі звичною інфраструктурою на рівних.

Основний упор при розробці рішень Mimosa зроблено на можливість доставки контенту на швидкостях, що можна порівняти з оптоволоконними та кабельними мережами – від щільних міських мереж до надійних комерційних підключень.

Побудова мереж у сільській місцевості

Протягом десятиліть сільська місцевість для кабельних провайдерів залишалася непривабливою та нерентабельною. Ця тенденція зберігається і до сьогодні. Кабельні оператори не бачать сенсу та перспектив інвестувати гроші у розвиток кабельної мережевої інфраструктури в регіонах із малою щільністю клієнтів.

Знакомство с Mimosa: достойная альтернатива Mikrotik и Ubiquiti

До технологій PON/GPON/GEPON цей ринок ще не зростав, а використання звичної кручений пари пов'язане з технічними обмеженнями на максимальну довжину кабелю. Як результат, такі мережі стають гібридними. Додаткові витрати складно покрити за рахунок абонплати, що робить весь проект невигідним.

Саме такий ринок є ідеальним для розгортання фіксованої бездротової мережі, таких операторів часто називають WISP.

Оператор зв'язку, залежно від поставлених завдань, може вибирати будь-які комбінації PtP (P2P) і PtMP (P2MP).

Знакомство с Mimosa: достойная альтернатива Mikrotik и Ubiquiti

Базова станція PtMP відмінно підійде для одночасного обслуговування десятків окремих клієнтів.

Для організації магістральних каналів між базовими станціями та шлюзом можна застосувати мости PtP. У більш складних проектах можна комбінувати їх з MPLS та MESH, використовуючи множинні сполуки, такий підхід підвищить пропускну здатність та надійність.

Знакомство с Mimosa: достойная альтернатива Mikrotik и Ubiquiti

До того ж, бездротові мережі не схильні до негативних факторів, що мають місце при прокладанні класичних кабельних мереж. На бездротову лінію не впаде дерево, тракторист не зашкодить кабель, на півдорозі не пропаде електроенергія, за кабелем та обладнанням по всьому шляху не потрібно постійно стежити, його не вкрадуть.

Знакомство с Mimosa: достойная альтернатива Mikrotik и Ubiquiti

Широка лінійка продуктів Mimosa дозволить вам з мінімальними витратами забезпечити першокласний широкосмуговий доступ до мережі не тільки для мешканців сільської місцевості, а й більш вимогливих бізнес-клієнтів. З правильним бездротовим обладнанням, долаючи гори, річки, озера та моря, ви зможете розширити свій широкосмуговий бізнес у будь-якому місці.

Побудова мереж у приміських районах

Приміські райони тривалий час перебували під монополією DSL та кабельних провайдерів. Повсюдна прокладка кабельних мереж залишається недосяжною мрією, що робить багато регіонів дуже обмеженими у можливості вибору постачальника широкосмугового доступу.

Знакомство с Mimosa: достойная альтернатива Mikrotik и Ubiquiti

Приватний сектор навіть сьогодні дуже обмежений можливості підключення і далеко не всі варіанти підключення можуть бути доступні рядовому клієнту. Все це призводить до нестачі доступного зв'язку і тому, що користувачі змушені задовольнятися тим, що є, без вибору.

Знакомство с Mimosa: достойная альтернатива Mikrotik и Ubiquiti

Значні досягнення Mimosa щодо зниження собівартості дозволяють будувати широкосмугові бездротові мережі з конкурентоспроможною ціною. Це надає WISP можливість реалізації широкосмугового доступу з більш високою продуктивністю та надійністю, набагато дешевше та з більшою гнучкістю, ніж звичні способи доставки контенту.

Знакомство с Mimosa: достойная альтернатива Mikrotik и Ubiquiti

До того ж, WISP може забезпечити підключення в найкоротші терміни, а саме підключення нового клієнта по суті збігається з вартістю клієнтського модуля (CPE).

Побудова мережі у міській місцевості

Багато WISP вважають, що в місті немає місця для їхнього бізнесу. В Україні, наприклад, у містах домінують такі гіганти як Домашній інтернет від Київстар, Воля, Тріолан, Ланет тощо. Ви впевнені, що вони повністю контролюють цей ринок?

Це твердження докорінно не правильне. Так, дійсно, такі компанії є провідними постачальниками широкосмугового доступу в містах і так по всьому світу. При цьому ви не берете до уваги той факт, що на сучасному ринку WISP є передові технології, які можуть дозволити реалізувати значні конкурентні переваги.

Як і в приміських районах, у містах, найчастіше, відсутня різноманітність можливості вибору і користувачі часто змушені задовольнятися тим, що є.

Знакомство с Mimosa: достойная альтернатива Mikrotik и Ubiquiti

Дротові мережі та ADSL-доступ здаються повсюдними, але на практиці є безліч будівель і районів, в яких відсутні конкурентоспроможні кабельні мережі та мережева інфраструктура. Приватний сектор, поверхові будівлі зі старою мережею – це ваші потенційні клієнти.

Знакомство с Mimosa: достойная альтернатива Mikrotik и Ubiquiti

Сучасні розробки в області бездротового широкосмугового доступу здатні надати у ваше розпорядження потужні інструменти для розгортання альтернативної мережевої інфраструктури. До того ж, на останній 300-метровій ділянці бездротова мережа здатна забезпечити менше фінансових витрат, аніж за правильного прокладання кабельної мережі.

Освітні та медичні установи, гуртожитки, промислові та комерційні об'єкти, міська мережа відеоспостереження, муніципальні та туристичні об'єкти – все це є великою нішою з широкими можливостями. Місто – дуже складний ринок для WISP, водночас, маючи детально опрацьований план та обладнання Mimosa, ви можете собі дозволити набагато більший ступінь свободи. Підключайте там, де кабельні оператори просять надто багато за підключення, підключайте там, де провайдери мають застарілу інфраструктуру, підключайте там, де кабель протягнути непросто, підключайте комерційні об'єкти – все у ваших руках.

Мережі для комерційного використання

Знакомство с Mimosa: достойная альтернатива Mikrotik и Ubiquiti

Бізнес та корпоративний сектор завжди пред'являли підвищені вимоги до ємності, продуктивності та особливо надійності каналу, вимагаючи місцями гарантований аптайм до 99.99%. Для забезпечення високої продуктивності при роботі з великими обсягами даних, передачі голосового та відеоконтенту раніше використовувалося виключно оптоволокно. Зараз ситуація кардинально змінилася.

Знакомство с Mimosa: достойная альтернатива Mikrotik и Ubiquiti

Комерційний ринок надає великі можливості для сучасних WISP та й для самих кабельних провайдерів. Висока масштабованість, першокласна продуктивність, легкість підключення та розгортання, відносно невисока собівартість – це можна досягти при використанні обладнання Mimosa. Обладнання Mimosa у правильних руках здатне задовольнити будь-які потреби бізнесу.

Майбутнє за мережами п'ятого покоління 5G?

Висока вартість побудови та розширення мереж FTTH (fiber-to-the-home), також поетапне зниження частки трафіку, що передається за допомогою мобільних мереж, призвело до відродження та підвищеного попиту на альтернативні методи фіксованого зв'язку.

У США близько 80% всього населення проживає у містах та передмістях. У це складно повірити, але при цьому, у 50% випадків у клієнтів практично немає можливості вибору, оскільки на ринку є лише один ISP, що пропонує послуги широкосмугового доступу.

А тепер кілька сухих фактів:

 • Факт перший: 94% всього обсягу трафіку в мережах 5G припадає на фіксований бездротовий зв'язок;

 • Факт другий: 54% населення проживає в районах із слабо розвиненою інфраструктурою;

 • Факт третій: мережі 5G застосовують SRS (Spectrum Reuse Synchronization), завдяки чому ширина смуги, що використовується, скорочується в 4 рази;

На зорі розвитку DSL і кабельних мереж розвиток широкосмугового доступу підживлювався величезним попитом і розумною моделлю витрат. Все це забезпечувало для провайдерів хорошу інвестиційну рентабельність протягом 12-18 місяців.

Оптоволокно , у свою чергу, не відповідає цим критеріям, оскільки попит на гігабітні підключення серед домашніх клієнтів та бізнесу не настільки великий, водночас модель витрат передбачає окупність протягом 5 років.

Фіксовані мережі 5G створюють тепличні умови для зростання, надаючи провайдерам неймовірні можливості – величезні міста з високою щільністю, передмістя з нерозвиненою інфраструктурою, передача великих обсягів даних, потокового аудіо та відеоконтенту.

Понад те, сільські ринки вже дозріли для широкосмугового доступу, треба лише зайти цей ринок. Завдяки рішенням Mimosa 5G, в більшості випадків ви можете досягти рентабельності в короткі терміни, всього 6-12 місяців.

Повторне використання частоти (SRS) та технології MIMO дозволяють забезпечити високу масштабованість та продуктивність мережі, зберігаючи при цьому ще й хорошу перешкодозахищеність.

Середовище проживання людини часто створює непередбачувані негативні фактори, які можуть серйозно вплинути на ефективність розгортання мережі. Причому йдеться не про великі відстані, йдеться про так звану «last mile».

Багато гравців ринку 5G вважають за краще використовувати рішення на міліметрових хвилях, що забезпечує широкі канали та вищу продуктивність за рахунок вищої частоти. Безумовним мінусом цього є сильне загасання сигналу за умов дощу, і навіть від листя на деревах. Тому Mimosa виступає за використання суб-6 ГГц діапазону.

Знакомство с Mimosa: достойная альтернатива Mikrotik и Ubiquiti

Mimosa 5G MicroPoP та GigaPoP є першими комерційними життєздатними рішеннями для розгортання WISP-мереж нового покоління.

Знакомство с Mimosa: достойная альтернатива Mikrotik и Ubiquiti

Просто погляньте на реальний приклад апгрейду існуючої мережі. До використання Mimosa, провайдер мав зональне покриття з 250 клієнтами. Середня швидкість доступу становила 25 Мбіт, для чого довелося використовувати 15 каналів і сумарно 600 МГц спектра.

Знакомство с Mimosa: достойная альтернатива Mikrotik и Ubiquiti

Після переходу на Mimosa провайдер отримав практично безшовну мережу, що обслуговує 750 клієнтів на швидкостях 200+ Мбіт. Для досягнення цих результатів потрібно всього 2 канали і сумарно 160 МГц частотного спектра.

Знакомство с Mimosa: достойная альтернатива Mikrotik и Ubiquiti

Структура звичних WISP така, що вони будують вежі з базовими станціями, які обслуговують відносно невелику кількість клієнтів на великій площі.

Надання послуг на високих швидкостях передбачає наближення до клієнта та поділ мережі на дрібніші сектори, у кожному з яких використовуються концентратори MicroPoP.

Знакомство с Mimosa: достойная альтернатива Mikrotik и Ubiquiti

Рішення Mimosa дуже компактні та елегантні, що дозволяє без проблем встановлювати їх на дахах будинків. Самі ж власники охоче погоджуються виступати у ролі будинків-хабів в обмін на безкоштовне обслуговування чи гарну знижку. Такий підхід виключає необхідність дорогої оренди приміщень, багато юридичних аспектів, отримання спеціальних дозволів для доступу до службових приміщень муніципальних будівель.

Знакомство с Mimosa: достойная альтернатива Mikrotik и Ubiquiti

Знакомство с Mimosa: достойная альтернатива Mikrotik и Ubiquiti

Мережеві рішення Mimosa дозволяють розраховувати на реальну швидкість 250-500 Мбіт, що може дозволити провайдеру володіти до 30% ринку навіть у міських умовах.

Згідно з американським FCC, широкосмуговим доступом прийнято називати підключення, у яких швидкість вхідного потоку (downstream) перевищує 25 Мбіт, а низхідного (upstream) – перевищує 3 Мбіт.

Мережева архітектура GigaPoP розрахована на сільську та пересічену місцевість. GigaPoP дозволяє забезпечити пікову швидкість до 200/200 Мбіт на прийом/віддачу для одного клієнта, що в 8 разів швидше, ніж можливості сучасних ADSL-мереж.

Архітектура Mimosa MicroPoP, навпаки, розрахована на використання у міських умовах, а також у місцях із високою щільністю розміщення клієнтів.

MicroPoP розраховані на швидкості 250-500 Мбіт, причому сам клієнт може розраховувати на пікові швидкості, що перевищують 300 Мбіт. При цьому, вартість розгортання такої мережі становить 1/10 від вартості аналогічної оптоволоконної мережі.

Класичні бездротові рішення Mimosa

Mimosa – одна з небагатьох компаній, яка має відносно невеликий асортимент та продуману номенклатуру.

Backhaul-рішення для створення магістралей

Знакомство с Mimosa: достойная альтернатива Mikrotik и Ubiquiti

Рішення, призначені для використання як мости PtP, у своїй назві містять букву «B», від англійської «backhaul». Наступна за індексом цифра позначає частотний діапазон, приставка "c" є скороченням від "connectorized" і позначає відсутність вбудованої антени, необхідність підключення зовнішньої.

Для більшої зручності ми створили зручну порівняльну таблицю. Як неважко здогадатися, B5 , B5c і B11 є найбільш розвиненими рішеннями, що забезпечують високий рівень продуктивності.

B5 та B5c працюють у діапазоні 5 ГГц, B11 – у діапазоні 11 ГГц. Відмінністю B5 від двох інших моделей є застосування внутрішньої антени, а для моделей B5c і B11 буде потрібна додаткова антена.

Цікавою особливістю є застосування MIMO 4x4, причому кожного потоку індивідуально підбирається модуляція аж до 256QAM. Пристрої оснащені двома двоканальними модулями і можуть працювати як з одним каналом 20/40/80 МГц, так і з двома одночасно. Такий підхід дозволяє реалізовувати «Dual Link» та використовувати FDD, дуплекс із частотним поділом.

Використання двох лінків дозволяє досягти загальної реальної швидкості обміну (IP) на рівні 1.5 Гбіт (приблизно 1.7 Гбіт PHY), що можна порівняти із застосуванням оптоволокна. Крім того, перераховані моделі оснащені GPS-модулем з підтримкою GPS і ГЛОНАСС. Дані з супутників використовуються для GPS-синхронізації, що уможливлює повторне використання частоти та ефективний co-location.

Mimosa B5-Lite – дещо спрощена модель з MIMO 2x2, яка може забезпечити швидкість обміну на рівні 750+ Мбіт.

На щорічній виставці-конференції Wispaloosa (WISPA), у 2015-му році продукти Mimosa названі найкращими рішеннями на ринку щодо сукупності продуктивності та співвідношення ціни до цієї самої продуктивності.

Найбільш доступним рішенням з цього списку є Mimosa C5c, яка позиціонується виробником як високопродуктивний CPE, про що власне говорить сам індекс "С" (Client) у назві. Пристрій підтримує два режими роботи, PTMP Client та PTP Backhaul, чим розширюється сфера його застосування. Щодо характеристик ці два пристрої практично ідентичні.

Mimosa A5 – зовнішня компактна точка доступу із вбудованими антенами. Пристрій оснащений гігабітним інтерфейсом, максимальна сумарна пропускна здатність на рівні 1.5 Гбіт, при цьому пікова швидкість клієнта може досягати 500 Мбіт, що стало можливим завдяки конфігурації MIMO 4x4 та використанню протоколів Mimosa GPS Sync (TDMA) на базі Wi-Fi.

Знакомство с Mimosa: достойная альтернатива Mikrotik и Ubiquiti

Максимальна вихідна потужність радіомодуля становить 30 дБм, а всі 4 панельні антени зібрані навколо основної осі та забезпечують до 14 дБі. При цьому корпус пристрою дуже компактний та легкий, не порушує зовнішню естетику, спрощує монтаж та не привертає багато уваги.

Основне призначення A5 – обслуговування 300-метрового радіусу, в якому забезпечується найбільш висока пропускна здатність. Сам пристрій здатний обслуговувати до 100 клієнтів. Co-location забезпечується за рахунок підтримки GPS-синхронізації.

Знакомство с Mimosa: достойная альтернатива Mikrotik и Ubiquiti

Mimosa A5c – зовнішня компактна точка доступу, призначена для використання із потужними зовнішніми антенами, що дозволяє збільшити щільність сектора або дальність. Щодо характеристик дана модель не відрізняється від A5 і надає такий самий набір можливостей.

Знакомство с Mimosa: достойная альтернатива Mikrotik и Ubiquiti

Як клієнтські пристрої для підключення до AP виступають Mimosa C5 і C5c. С5 включає вбудовану антену з коефіцієнтом посилення 20 дБі за потужності передавача 20 дБм. Цього пристрою вистачить більшості клієнтів.

Якщо клієнт знаходиться на видаленні, рекомендується використовувати C5c з можливістю підключення зовнішньої антени і вихідною потужністю до 27 дБм. До того ж, ця модель, як згадувалося раніше, може працювати як у режимі PtMP, так і в режимі PtP.

Знакомство с Mimosa: достойная альтернатива Mikrotik и Ubiquiti

logo
Знайомство з Mimosa: гідна альтернатива Mikrotik та Ubiquiti
Відгуки покупців
Рейтинг покупців
0 / 5
На основі N оцінок покупців
0%
0%
0%
0%
0%
Відгук
Відмінно
Заголовок*
Достоїнства
Недоліки
Коментар*
Як вас звати

Повернення до списку


Авторизуйтеся, щоб додати відгук