Огляд гігабітної мережевої картки TP-link TG-3468

25.01.2012
Поділитись у:
*/?>

Огляд гігабітної карти мережі TP-link TG-3468

Швидкість передачі даних у 100-мегабітній мережі вже давно впирається саме у пропускну здатність мережевих адаптерів. Тобто комп'ютери можуть багато, але мережева карта часто стає такою собі вузькою "пляшковою шийкою", яка обмежує потік даних. І сьогодні лише якщо замінити її гігабітною, можна зняти це обмеження та отримати максимальну швидкість, на яку здатний сучасний комп'ютер. Gigabit Ethernet (1000 Mb/s) – це логічне продовження ланцюжка Ethernet (10 Mb/s) – Fast Ethernet (100 Mb/s). Гігабітні карти мережі вже давно перестали бути актуальними тільки для серверів. В ідеалі при побудові гігабітної мережі вони мають бути кожному комп'ютері. На сьогоднішній день недорогих адаптерів такого роду повно, і їхнє використання вже не розкіш, а доступний засіб збільшення продуктивності. Сьогодні ми протестуємо одну з таких недорогих мережевих карток – TP-link TG-3468.

Комплектація, виконання, специфікація

Модель потрапила до нас у руки в невеликій синьо-білій фірмовій коробочці, виконаній у стандартному для TP-link дизайні, на якій розміщено фотографію адаптера та характеристику його робочих властивостей. Усередині коробки було виявлено цілком пристойний комплект, що складається з самої мережевої карти, упакованої в щільний поліетилен, міні-диска з програмним забезпеченням, гарантії, короткого мануалу англійською та рекламного буклета. Гігабітний мережевий адаптер TP-link TG-3468 є досить стандартним одночіповим пристроєм, зібраним на базі мікроконтролера RTL 8168B. Розміри типові, та й інше наповнення плати також досить стандартне для мережевих карток. Пристрій має низькопрофільний дизайн, інтерфейсна панель плати несе один порт і чотири індикатори. Модель призначена для використання із 32-розрядною версією шини PCI.

TG-3468 має один UTP/STP. Він може працювати в мережах зі швидкістю передачі даних 10 Mb/s, 100 Mb/s та 1000 Mb/s у повнодуплексному або напівдуплексному режимі. Для гігабітного з'єднання використовується стандарт 1000Base-T, який регламентує неекрановану кручена пара категорії 5 (і вище) як середовище передачі. При цьому використовуються всі чотири пари, з кожної з яких дані передаються зі швидкістю 250 Mb/s. Цей стандарт забезпечує дуплексну передачу, причому передача по кожній парі забезпечується у двох напрямках одночасно.

З корисних у роботі та просто цікавих функцій мережевої карти TP-link TG-3468 варто згадати підтримку Auto MDI/MDIX (автоматичне визначення полярності кабелю, що знімає необхідність використовувати кросовер), технологій Nway Auto-Negotiation, Jumbo Frame, Wake-on-LAN , VLAN.

Auto-Negotiation призначена для автовизначення швидкості та дуплексності та досягнення найкращого з'єднання між двома пристроями. Якщо автовизначення не спрацьовує, швидкість підлаштовується під партнера, і включається режим напівдуплексної передачі. Технологія Jumbo Frame потрібна зниження навантаження на процесор, що дозволяє підвищити ефективність роботи, суть її полягає у використанні кадрів більшої довжини, ніж стандартні для Ethernet. Wake-on-LAN дозволяє віддалено вмикати комп'ютер через локальну мережу або через Інтернет, що досить зручно для керування. Ну і, нарешті, адаптер підтримує фільтрацію тегованих Ethernet-кадрів VLAN, що дозволяє зробити комп'ютер частиною ізольованої мережі VLAN. Здавалося б, ці технології окремо не є такими вже суворо обов'язковими. Але якщо вони є, це знімає ряд можливих проблем і сприяють більш ефективній роботі з'єднання.

Нижче наведено основні характеристики TP-link TG-3468:
. стандарти: IEEE 802.3, 802.3u, 802.3ab, 802.3x, 802.1q, 802.1p;
. протоколи: CSMA/CD, TCP/IP;
. інтерфейс: 32 bit PCIe 1.0;
. швидкість: 10/100 Mb/s для напівдуплексного режиму, 20/200/2000 Mb/s для дуплексного режиму.
. Управління потоком передачі: стандарт 802.3х, підтримка повнодуплексного зв'язку;
. підтримка Jumbo Frame: Ethernet-пакети збільшеного розміру (до 4 Кбайт);
. порт: один порт RJ45 10/100/1000 10 Мб/с.
. Мережеві засоби:
10BASE-T: UTP 3, 4, 5 категорії (до 100 м), EIA/TIA-568 100? STP (до 100 м);
100BASE-TX: UTP категорії 5, 5e (до 100 м), EIA/TIA-568 100? STP (до 100 м);
1000Base-T: UTP категорій 5, 5e (до 100 м);
. LED-індикатори: 1000 Mb/s, 100 Mb/s, 10 Mb/s, Duplex;
. безпека: відповідність стандартам FCC, CE;
. умови експлуатації та зберігання: температура 0-40 градусів за Цельсієм, вологість 10%-90% (для роботи); температура від -40 до +70 ° С, вологість 5%-90% (при зберіганні);
. драйвери: підтримка Windows 98se/Me/2000/XP/XP64, Linux, Vista32/64;
. підтримка Wake-on-LAN;
. Auto-Negotiation та Auto MDI/MDIX;
. підтримка IEEE 802.1p (додаток до логіки, що забезпечує пріоритезацію трафіку) та IEEE802.1q (VLAN теги).

Загалом можна зробити висновок, що функціональність у адаптера досить висока, і основні технології, прийняті сьогодні для гігабітних адаптерів середньої ланки, тут присутні.

Встановлення, тестування

Для тесту були використані такі конфігурації апаратного забезпечення:

1) AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4200+, системна плата Gigabyte GA-M61SME-S2 v2, 1GB DDR2-667, адаптер мережі TP-link TG-3468.
2) Intel Crestline-GML GL960, Mobile Intel Celeron 540, 1866 МГц (14 x 133), DDR2 1GB, мережевий адаптер Broadcom NetLink Gigabit Ethernet. По суті, це конфігурації стаціонару середньої продуктивності та недорогого ноутбука з гігабітною мережевою картою – умови цілком реальні. Тестування проводилося у Windows XP Professional. Це досить поширена операційна система, яка характеризується добре реалізованою підтримкою стека TCP/IP. Втім, драйвери TP-link TG-3468 для інших ОС (Win98SE/Me/2000/XP/Vista/Linux/Novell) також існують у природі. Їх можна знайти на міні-диску, що входить до комплекту, а якщо він кудись завалився, то є і на офіційному сайті компанії.

Для тестування було використано пряме з'єднання "крапка-крапка" через 4-метровий кабель категорії 5. Результати тестування продуктивності ((2(1(TG-3468); 1(TG-3468))(2; передача даних в обидві сторони, режим Auto; передача даних в обидві сторони, режими "Напівдуплекс" та "Дуплекс") ви можете спостерігати на графіках. Максимальна продуктивність, 361 Mb/s, спостерігалася під час передачі даних із ноутбука на десктоп. Це, звичайно, більше 100 Мб/с, але ще далеко не гігабіт. Справа в тому, що цей "умовний гігабіт" від картки ніхто і не чекав. Навіть в ідеальних умовах отримати гігабіт від гігабітних мережевих карток - це межа мрій. Щоб змусити працювати обладнання на повну силу, потрібна інша конфігурація апаратного забезпечення, близька до ідеальної. У нашому випадку, судячи з завантаження ЦПМ, швидкість обмежувалася не так мережевою картою, скільки можливостями використаних при тестуванні комп'ютерів і підключенням через 32-бітну шину PCI, кабель категорії 5e. За допомогою цього тесту можна легко уявити собі, чого чекати від обладнання стосовно звичайних умов та середньої конфігурації.

У результаті ми досягли того, чого хотіли. Зокрема, зняли ефект "вузького місця" мережевої карти. Використовуючи гігабітний мережевий адаптер TP-link TG-3468, вдалося досягти того, щоб продуктивність мережної карти не була лімітує пропускну здатність. В результаті швидкість зросла більш ніж у 3 рази в порівнянні зі 100-мегабітною мережею, що дуже непогано.

Висновки

TP-link TG-3468 – непоганий гігабітний мережевий адаптер середнього рівня з досить стандартними можливостями. Він дозволяє без особливих витрат бюджету користувача (що багатьма користувачами цінується досить високо) істотно підвищити швидкість з'єднання.

Даний адаптер пропонується використовувати як рішення для сервера, але нам здається, що він непогано підійде просто для клієнтів сітки. Гігабітні мережі дуже зручні для завантаження контенту та ігор, потокового відео. Перехід на високі швидкості, які здаються надмірними тільки спочатку, поки не звикнеш до них, лише справа часу, і вже зараз для комплектації комп'ютерів використовуються переважно гігабітні мережні карти, які стали цілком доступними. Незабаром це взагалі стане нормою, так що проапгрейдить при нагоді свій комп'ютер гігабітним мережним адаптером зайвим не буде.Костянтин Шелег

© Комп'ютерна газета

logo
Огляд гігабітної мережевої картки TP-link TG-3468
Відгуки покупців
Рейтинг покупців
0 / 5
На основі N оцінок покупців
0%
0%
0%
0%
0%
Відгук
Відмінно
Заголовок*
Достоїнства
Недоліки
Коментар*
Як вас звати

Повернення до списку


Авторизуйтеся, щоб додати відгук