Mikrotik RouterOS: віртуальний маршрутизатор - MetaRouter

30.09.2013
Поділитись у:
*/?>

Мережева операційна система Mikrotik RouterOS , має безліч різноманітних функцій і додаткових можливостей. І ось, однією з таких досить корисних, але при цьому загадкових функцій є MetaRouter . А загадкова вона тому, що про неї дуже мало інформації, особливо російською. Отже, сьогодні ми намагатимемося підняти завісу цієї загадковості.

То що таке MetaRouter? А це не що інше як система віртуалізації. Іншими словами – віртуальна машина на базі операційної системи. Створивши віртуальний маршрутизатор за допомогою MetaRouter, ви можете зробити окрему, повністю ізольовану конфігурацію, що працює незалежно від конфігурації фізичного маршрутизатора.

Керування цією функцією, здійснюється через однойменний розділ утиліти Winbox або, web-інтерфейсу пристрою, що працює під управлінням RouterOS.


Для того, щоб створити віртуальний маршрутизатор , у вікні MetaROUTER, потрібно скористатися кнопкою +.

Тут ми повинні вказати ім'я віртуальної машини, в полі Name, а також виділити для її роботи частину оперативної та Flash пам'яті.


Після створення віртуального образу потрібно перейти на вкладку Interfaces і вказати інтерфейси, які будуть працювати під його керуванням. Причому це можуть бути як фізичні інетрфейси, наприклад ether4 та ether5, так і віртуальні на базі локального мосту (Bridge).

Додається новий порт, кнопкою +. Після чого, ми вибираємо до якогось з віртуальних образів, ми додаємо порт - поле Virtual Machine та його тип, dynamic або static.

При цьому, якщо ми "віддаємо" даному маршрутизатору наші фізичні інтерфейси, ми вибираємо їх зі списку Static Interface.


А якщо ж, створюємо віртуальний, то обираємо до якого з локальних мостів, він входитиме.

Після того, як віртуальний маршрутизатор створено і додані потрібні інтерфейси, ми можемо побачити їх в основному списку інтерфейсів.


Управління віртуальним маршрутизатором здійснюється у вікні його властивостей. Тут можна отримати доступ з командного рядка (кнопка Console), можна зупинити або запустити його (кнопки Start і Shut down) або перезавантажити (кнопка Reboot). А також отримати інформацію про його стан, використовуваний простір пам'яті і т.д.


Доступ до налаштувань конфігурації віртуального маршрутизатора можна отримати, як і у випадку з фізичним пристроєм, за допомогою утиліти Winbox, через web-інтерфейс, telnet, SSH і навіть за допомогою власного програмного забезпечення, що працює з RouterOS API. Одним словом, це є повноцінний маршрутизатор.

Однак, це аж ніяк не всі можливості та переваги віртуальної машини MetaRouter . Більш цікавий той факт, що як операційна система для віртуального маршрутизатора, можна використовувати не тільки Mikrotik RouterOS , але і спеціально зібрані образи інших систем на базі ядра Linux. Так, наприклад, можна самостійно зібрати образ популярної мережевої операційної системи OpenWRT, з необхідним вам набором пакетів, та встановити його в MetaRouter. Або ж, скачати вже готовий образ.

Давайте розглянемо, як це зробити. Для початку ми візьмемо вже зібраний імідж OpenWRT, який можна знайти в мережі Інтернет. І заллємо файл openwrt-mr-mips-rootfs-18961.tar.gz на маршрутизатор, розділ Files.


Після цього переходимо в розділ меню MetaROUTER і натискаємо на кнопку Inport Image. Де з списку File Name, що випадає, вибираємо файл іміджу. Після чого натискаємо кнопку Start і чекаємо закінчення процесу створення віртуального роутера та встановлення в нього операційної системи.


По завершенню якого ми можемо побачити новостворений віртуальний маршрутизатор у загальному списку.

Після чого, за аналогією з описаними вище діями, ми додаємо інтерфейси на вкладці Interfaces і можемо приступати до налаштування OpenWRT. Зробити це можна за допомогою командної консолі (командного рядка), викликати яку можна у властивостях віртуальної машини, натиснувши кнопку Console.


Тут же можна перезавантажити, зупинити або запустити віртуальний образ, за допомогою відповідних кнопок.

І саме таким чином завдяки функції MetaRouter можна значно розширити функціонал операційної системи Mikrotik RouterOS. Наприклад, найчастіше вона використовується для забезпечення роботи інтернет телефонії (VoIP) шляхом встановлення популярного вільно розповсюджуваного програмного забезпечення Asterisk. Або ж, для підтримки популярного proxy сервера squid, який також може бути встановлений на OpenWTR.

logo
Mikrotik RouterOS: віртуальний маршрутизатор - MetaRouter
Відгуки покупців
Рейтинг покупців
0 / 5
На основі N оцінок покупців
0%
0%
0%
0%
0%
Відгук
Відмінно
Заголовок*
Достоїнства
Недоліки
Коментар*
Як вас звати

Повернення до списку


Авторизуйтеся, щоб додати відгук