Система контролю за зависанням мережевого обладнання або налаштовуємо Сторожовий Таймер

30.05.2014
Поділитись у:
*/?>

Система контролю за зависанням мережевого обладнання або налаштовуємо Сторожовий Таймер

Напевно, ніхто не буде сперечатися з тим, що забезпечення відмовостійкості мережного обладнання, це одне з найважливіших завдань при проектуванні та побудові будь-яких мереж. Адже, бувають ситуації, коли через незначний програмний збій віддаленого маршрутизатора або бездротової точки доступу, що стоїть високо на мрії, відбувається збій у роботі цілої мережі або її ділянки. А постійно стежити за станом мережі та швидко реагувати на такі проблеми, не завжди є можливим. Звичайно, існує велика кількість різноманітних рішень та інструментів для автоматичного контролю, від найпростіших до надтехнологічних і вкрай дорогих. Однак, найчастіше, буває достатньо передбачених виробником засобів, наприклад, таких як сторожовий таймер або WatchDog.

То що таке, цей WatchDog? WatchDog – це ніщо інше, як апаратний засіб контролю за зависанням системи. Найчастіше це окрема схема або частина пристрою, що працює незалежно від основної системи. І якщо в певний заданий період не відбувається обнулення таймера, то він дає команду на перезавантаження програмного забезпечення.

Ця функція реалізована в більшості моделей обладнання багатьох виробників, наприклад, Ubiquiti Networks , Mikrotik та інших. І сьогодні ми розглянемо, як її використати, на конкретних прикладах. Почнемо з операційної системи Mikrotik RouterOS , під керуванням якої працює практично все мережеве обладнання, що випускається цим виробником. Знайти цю функцію не складно, вона знаходиться в розділі меню System - Watchdog.

Сторожевой Таймер

Після чого, в новому вікні, потрібно налаштувати параметри для роботи таймера.

Для його включення необхідно поставити "галочку" поруч з Watchdog Timer.

І оскільки в мережевому обладнанні, найчастіше ця функція безпосередньо пов'язана з функцією Ping, то в полі Watch Address, необхідно вказати IP адресу, яка "пінгуватиметься" з інтервалом часу, вказаному в полі Ping Start After Boot. І якщо від цієї адреси не буде отримано відповіді, то систему буде перезавантажено.

Передбачена і можливість відправки на емайл адміністратора, файлу supout.rif, що містить докладну інформацію про проблему. Для цього потрібно поставити галочку біля Auto Send Supout та заповнити поля Send Email To, Send Email From та Send SMTP Server, розташовані нижче.

Практично така ж функція є і в більшості обладнання компанії Ubiquiti Networks, яке працює під управлінням фірмової мережевої операційної системи AirOS. Де знайти функцію WatchDog можна на вкладці Services, веб інтерфейсу цих пристроїв.

Сторожевой Таймер Airos

Тут, у розділі Ping Watchdog, також необхідно поставити галочку біля Enable Ping Watchdog для активації функції. У полі IP Address To Ping, так само вказуємо IP адресу, яку пінгуватимемо з проміжком часу, вказаному в полі Ping Interval в секундах. Поле Startup Delay також має значення, що задається в секундах. Це той інтервал часу, який повинен пройти після завантаження системи перед початком першого спрацювання таймера. А в полі Failure Count to Reboot, задається кількість запитів, що не відповідають, після яких, система буде перезавантажена.

І як ми бачимо, нічого складного в цій процедурі немає, проте вона може бути для вас дуже корисною і не раз врятувати вас. Так само вона налаштовується й у обладнанні інших виробників, де вона передбачена.

logo
Система контролю за зависанням мережевого обладнання або налаштовуємо Сторожовий Таймер
Відгуки покупців
Рейтинг покупців
0 / 5
На основі N оцінок покупців
0%
0%
0%
0%
0%
Відгук
Відмінно
Заголовок*
Достоїнства
Недоліки
Коментар*
Як вас звати

Повернення до списку


Авторизуйтеся, щоб додати відгук

x