Розширені налаштування Mikrotik RouterOS: Налаштування та синхронізація точного часу в локальній мережі

03.02.2016
Поділитись у:
*/?>

Настроювання сервера точного часу в локальній мережі на маршрутизаторах Mikrotik під керуванням RouterOS.

В умовах ведення сучасного бізнесу час має ключове значення, адже час це гроші. Для підприємств дуже важливим є забезпечення точного часу всіх етапах.

Як приклад, це можуть бути банківські установи, транспортні, перевізні організації, підприємства, на яких використовується система електронного обліку за співробітниками (прихід на роботу, відкриття зміни тощо), а також підприємства з повною або частковою автоматизацією бізнес-процесів.

У випадках, коли час на комп'ютерах відрізняється, можуть виникати певні проблеми, зокрема йдеться про мережне програмне забезпечення. Прикладів може бути безліч, кожен сам вирішує, наскільки для вас важливий точний час. Дуже часто в торгових підприємствах робочі станції (наприклад, каси) хоч і об'єднані в локальну мережу, але доступу до Інтернету можуть і не мати. Використання локального сервера часу дозволяє встановити єдиний час для всіх пристроїв, що працюють у локальній мережі підприємства, а також забезпечити автоматичну синхронізацію часу на ПК без доступу до Інтернету.

Процес налаштування точного часу на прикладі маршрутизаторів компанії Mikrotik.

Початкове налаштування часу виконується у розділі System – Clock.

Первоначальная настройка времени выполняется в разделе System – Clock

Важливо правильно вказати часовий пояс. Заходимо до розділу System – NTP Client.

раздел System – NTP Client

Насамперед встановлюємо опцію Enabled, для активації клієнта. Режим (Mode) залишаємо без змін – unicast. Далі нам необхідно вказати 2 сервери часу, первинний та вторинний – Primary NTP Server та Secondary NTP Server.

Сервер часу досить просто знайти в інтернеті, найбільшим сервісом є pool.ntp.org, тут ви можете вибрати сервер NTP виходячи зі своєї локації. Оскільки ми перебуваємо в Україні, то й сервери передбачається використовувати українські – чим менше затримки під час передачі пакетів, тим краще.

Для України це сервери:

0.ua.pool.ntp.org
1.ua.pool.ntp.org
2.ua.pool.ntp.org
3.ua.pool.ntp.org

На сервісі існують сервери для інших країн та регіонів, наприклад, для Європи є сервери верхнього рівня:

0.europe.pool.ntp.org
1.europe.pool.ntp.org
2.europe.pool.ntp.org
3.europe.pool.ntp.org


выбираем NTP Client

Поки клієнт NTP не активний – система використовуватиме локальний годинник (using local clock). Після того, як ви вкажете сервери для синхронізації та натиснете застосувати, система перетворює DNS на IP-адреси і почне синхронізацію (статус synchronized – синхронізація пройшла успішно).

Перетворення на IP має недолік, справа в тому при зміні IP сервера, в маршрутизаторі він автоматично не зміниться. Сподіватимемося, в наступних оновленнях RouterOS розробники врахують цей недолік.

Настройка и синхронизация точного времени в локальной сети

На цьому етапі наш маршрутизатор вже використовує точний час та періодично виконує синхронізацію. Залишилося налаштувати його для використання у локальній мережі.

Для цього нам буде потрібний спеціальний пакет NTP, який встановлюється окремо. На офіційному сайті Mikrotik у розділі завантажень (Downloads) необхідно завантажити архів Extra packages для вашої платформи. У нашому випадку, це MIPS-BE.

архив Extra packages

Качаємо all_packages-mipsbe-6.34.zip (архів для поточної версії 6.34) та витягуємо з нього NPK-пакет ntp-6.34-mipsbe.npk.

NPK-пакет ntp-6.34-mipsbe.npk

Завантажуємо до Mikrotik, активуємо, перезавантажуємо систему. Після цього з'явиться новий розділ System – NTP Server.

раздел System – NTP Server

Це наш сервер NTP. Встановлюємо опцію Enabled, а також Multicast та Manycast.

Устанавливаем опцию Enabled, а также Multicast и Manycast

Готово тепер у нашій локальній мережі є свій сервер часу. Залишилося настроїти клієнтські пристрої. Більшість офісів використовують Windows-платформу, тому налаштування опишемо на прикладі операційної системи Windows.

Windows время

У налаштуваннях годинника є спеціальна вкладка «Час по Інтернету», тут можна вказати сервер часу та виконати ручну синхронізацію.

Windows время - ручная синхронизация

Недолік цього методу в тому, що налаштування потрібно зробити на всіх комп'ютерах, а при переустановці операційної системи виконувати всі дії повторно. Існує альтернативний і більш зручний варіант вирішення цього питання. Справа в тому, що за промовчанням операційна система Windows налаштована на синхронізацію часу з сервером time.windows.com

Оскільки клієнти в локальній мережі як DNS-сервер використовують локальний маршрутизатор, ми можемо «обдурити» Windows. Відкриваємо розділ IP – DNS.

раздел IP – DNS

У налаштуваннях DNS необхідно додати новий статичний запис, для чого натискаємо Static.

В настройках DNS необходимо добавить новую статическую запись

У полі Name вказуємо time.windows.com, у полі Address – IP маршрутизатора у локальній мережі.

указываем time.windows.com

Після цього у нас з'явиться новий запис.

Настройка и синхронизация точного времени в локальной сети в ОС Виндовс

До того, як кеш DNS оновиться, може пройти достатню кількість часу, тому прискорюємо процес. У налаштуваннях DNS вибираємо Cache (Кеш) і далі натискаємо Flush Cache, що призведе до його очищення.

Настройка и синхронизация точного времени в локальной сети в ОС Виндовс

На цьому налаштування завершено, а всі системи на Windows будуть виконувати автоматичну синхронізацію часу з локальним сервером без будь-яких додаткових налаштувань.

logo
Розширені налаштування Mikrotik RouterOS: Налаштування та синхронізація точного часу в локальній мережі
Відгуки покупців
Рейтинг покупців
0 / 5
На основі N оцінок покупців
0%
0%
0%
0%
0%
Відгук
Відмінно
Заголовок*
Достоїнства
Недоліки
Коментар*
Як вас звати

Повернення до списку


Авторизуйтеся, щоб додати відгук