Розширені налаштування Mikrotik RouterOS: Віддалений доступ до роутера на рівні MAC адреси

09.11.2012
Поділитись у:
*/?>

Однією з відмінних рис Mikrotik RouterOS є можливість отримання доступу до роутера на рівні MAC адреси через MAC Telnet або фірмову утиліту Winbox. Це буває необхідно в тому випадку, якщо роутеру Mikrotik не присвоєно ніякої IP адреси і доступ на рівні IP не можливий. Така необхідність з'являється коли ви скидаєте всі налаштування на роутері, наприклад, якщо ви робите первинне налаштування на новому пристрої або хочете переналаштувати наявний у вас роутер по новій. Саме в цьому випадку, у багатьох користувачів, які вперше стикаються з продукцією Mikrotik та операційною системою RouterOS, часто виникають проблеми, коли зробивши скидання налаштувань, вони ніяк не можуть отримати IP роутера, і як наслідок – доступ до пристрою.

Це не проблема, треба не забувати про те, що до складу RouterOS включений MAC-сервер, який дозволяє підключитися до пристрою із сегментів мережі, безпосередньо підключених до нього за допомогою його MAC адреси. При цьому знати цю MAC адресу навіть не обов'язково. Утиліта Winbox сама може просканувати мережу і показати вам доступні для доступу пристрою у вигляді списку, що випадає, навіть якщо йому не присвоєно ніяких IP адрес.

настройка удаленного доступа

То як же це відбувається? Для цього використовується пропрієтарний, тобто розроблений самою компанією Mikrotik, протокол виявлення пристроїв, який дозволяє побачити його MAC, IP адреси, назву, версію програмного забезпечення та апаратну платформу. Крім того, RouterOS Mikrotik використовує ще й схожий пропрієтарний протокол розроблений компанією Cisco Systems - CDP (Cisco Discovery Protocol), що також дозволяє виявляти підключене безпосередньо або через пристрої першого рівня мережеве обладнання Cisco, його назву, версію операційної системи та IP адресу. Тому пристрої компанії Cisco Systems можуть "бачити" на рівні MAC адреси апарати з встановленою RouterOS Mikrotik і навпаки.

Олексій С., спеціально для LanMarket

logo
Розширені налаштування Mikrotik RouterOS: Віддалений доступ до роутера на рівні MAC адреси
Відгуки покупців
Рейтинг покупців
0 / 5
На основі N оцінок покупців
0%
0%
0%
0%
0%
Відгук
Відмінно
Заголовок*
Достоїнства
Недоліки
Коментар*
Як вас звати

Повернення до списку


Авторизуйтеся, щоб додати відгук