Розширені налаштування Mikrotik RouterOS: динамічний розподіл ширини каналу

29.11.2012
Поділитись у:
*/?>

Часто виникає необхідність виділити певну частину каналу локальної мережі або мережі Інтернет, тому чи іншому користувачеві. Найпростіший спосіб - це порівну розділити наявну пропускну спроможність між усіма, проте це зазвичай - не раціонально.

Нещодавно мені довелося вирішувати таке завдання: у квартирі три комп'ютери, у сина, у батька та у мами з донькою. Син безперервно хитає торенти, батько фанат мережевих ігор, ну а мама з донькою, сидять у соц. мережах. Канал провайдера – 40Мбіт. Батько поставив завдання зробити що завгодно, але щоб коли він увечері грає в онлайн ігри, у нього не було затримок пінгу і лагів у грі. Я звичайно ж міг би йому виділити половину каналу, а половину, що залишилася, розділити між рештою двох комп'ютерів. Але ж батько не весь час грає в ігри, і в той час коли його немає за комп'ютером, половина пропускної спроможності простоюватиме. Тому ми зробимо так, що коли батько не за комп'ютером, канал може використовуватись будь-яким іншим комп'ютером, практично без обмежень. У цьому полі можна ставити значення від 1 до 8, де 1 – це найвищий пріоритет, а 8 – найнижчий. Тим самим вказуємо, що його запити мають найвищий пріоритет і мають опрацьовуватися насамперед.

Выбираем приоритеты

Зберігаємо усі зміни кнопкою Ok.

І додаємо такі ж правила, тільки з іменами son і mom+daug, в яких на вкладці General у полі Target Address вписуємо відповідні їх комп'ютерам IP адреси, а в полях Max.Limit вказуємо повну швидкість нашого інтернет-каналу - 40Мбіт.

Добавляем такие ж правила для son и mom+daug

А на вкладці Advanced у параметрі Parent вибираємо ім'я нашого батьківського правила main-internet, але поле Priority не чіпаємо, залишаючи там значення 8. Тим самим привласнюючи нижчий пріоритет цих комп'ютерів.

Выбираем имя нашего родительского правила

Після того, як ми створили всі 4 правила, у нас має вийти наступне

Смотрим на результат наших действий

І тепер, коли батька немає за його комп'ютером, син, мама і дочка можуть без обмежень користуватися інтернетом, але як тільки батько почне грати, то його запити проходитимуть в першу чергу, в межах виділеного йому ліміту в 20Мбіт.

Це чудово видно нижче:

Коли батько не користується інтернетом, син хитає з повною швидкістю, майже 40Мбіт

Тест скорости интернета когда отца нету за компютером

Але як тільки батько сів за комп'ютер, швидкість закачування відразу знижується до 32Мбіт.

Снижение скорости до 32Мбит

Олексій С., спеціально для LanMarket

logo
Розширені налаштування Mikrotik RouterOS: динамічний розподіл ширини каналу
Відгуки покупців
Рейтинг покупців
0 / 5
На основі N оцінок покупців
0%
0%
0%
0%
0%
Відгук
Відмінно
Заголовок*
Достоїнства
Недоліки
Коментар*
Як вас звати

Повернення до списку


Авторизуйтеся, щоб додати відгук