Оптика до абонента - технологія FTTx

03.02.2014
Поділитись у:
*/?>

Оптика до абонента - технологія FTTx

Вкрай швидке зростання вимог до пропускної спроможності каналів зв'язку, що обумовлюється появою нових широкосмугових послуг, вимагає від провайдерів впровадження нових і нових технологій та розгортання мереж доступу з можливістю надання абоненту широкосмугового каналу. Оскільки технологія Ethernet, яка вже давно стала нормою, просто не в змозі забезпечити достатню пропускну здатність, особливо якщо йдеться про багатоквартирні будинки або великі офісні будівлі, то провайдери стали все частіше використовувати одну з новітніх технологій FTTx. Тож давайте ж розберемося, що це таке!?

FTTx (Fiber To The...) переводиться як “Оптика До...”, і є кілька різновидів цієї технології. Основні, які цікаві нам, це:

- FTTB (Fiber To The Building) - Оптика До Будівлі;

- FTTH (Fiber To The Home) - Оптика До Приміщення (Квартири, Будинки), ще її іноді називають FTTO (Fiber To The Office), Оптика До Офісу.

І якщо коротко, то FTTx це технологія організації широкосмугових мереж з доведенням оптичного волокна до певної точки. І основна відмінність між різновидами цієї технології полягає саме в тому, де знаходиться ця точка.

Так, якщо взяти до уваги FTTB, то в даному випадку, оптоволоконна лінія зв'язку доходить до певної будівлі, в якій в залежності від побудованої або передбачуваної мережі знаходиться пристрій ONU (Optical Network Unit), а подальший розподіл мережі по будівлі до кінцевого користувача, виробляється за стандартною “ витою парою ” та технологією Ethernet.

FTTx технология

Тоді як у випадку з технологією FTTH, мається на увазі доведення оптичного волокна безпосередньо до клієнта. Це вже може бути квартира, приватна садиба або офіс. В цьому випадку, можуть використовуватися кілька варіантів побудови мережі. Найпоширеніший з них, це пасивна оптична мережа, для створення якої використовуються оптичні дільники, а як абонентські пристрої застосовуються так звані ONT (Optical Network Terminal). Але бувають і складніші варіанти реалізації цієї технології, із застосуванням маршрутизаторів , обладнаних оптичними модулями.

технология FTTx схема

Ще існує кілька підвидів технології FTTx, і всі вони відрізняються лише розташуванням кінцевої точки, до якої доходить оптоволоконна лінія зв'язку і по суті дублюють вже розглянуті нами основні види цієї технології. Різниця полягає лише у формулюванні. Ось деякі з них:

- FTTCab (Fiber To The Cabinet) - Оптика До Шафи, (мається на увазі, розподільна шафа);

- FTTR (Fiber To The Remote) - Оптика До Віддаленого вузла, наприклад концентратора;

- FTTOpt (Fiber To The Optimum) - Оптика До Оптимальної точки, це загальна назва, коли оптоволоконна лінія зв'язку доводиться до точки, в якій найбільш раціонально та економічно вигідно, розмістити кінцевий пристрій;

- FTTP (Fiber To The Premises) - Оптика До точки присутності, має на увазі, доведення оптоволоконної лінії зв'язку до точки, де розташований клієнт.

А також, ще різновиди цієї технології, коли провайдер використовує оптоволокно, для побудови своєї власної інфраструктури та організації каналів зв'язку між вузлами своєї мережі:

- FTTC (Fiber To The Curb) - Оптика До Кварталу (мікрорайону або групи будинків);

- FTTN (Fiber to the Node) - Оптика До Мережевого вузла.

Ну і з огляду на стрімке поширення цієї технології, не можна не торкнутися питання обладнання, яке застосовується для організації мереж за технологією FTTx. Так давно, багато виробників мережного устаткування освоїли випуск пристроїв як кінцевих споживачів, і пристроїв операторського класу. Для кінцевого споживача сьогодні на прилавках магазинів можна знайти величезну різноманітність медіаконвертерів від різних виробників, що мають досить широке розмаїття технічних характеристик.

медиаконвертер tp-link

Медіаконвертер або перетворювач середовища, це пристрій перетворення сигналу з одного типу до іншого. В даному випадку, він перетворює оптичний сигнал, що передається по оптоволоконним каналам в електричний, який далі передається по звичайному кабелю мережі "вита пара".

А останнім часом, почали набувати популярності і відносно не дорогі, побутові маршрутизатори, обладнані спеціалізованим портом для встановлення SFP модулів , за допомогою яких можна підключати оптоволоконні лінії зв'язку безпосередньо до маршрутизатора.

SFP.jpg

logo
Оптика до абонента - технологія FTTx
Відгуки покупців
Рейтинг покупців
0 / 5
На основі N оцінок покупців
0%
0%
0%
0%
0%
Відгук
Відмінно
Заголовок*
Достоїнства
Недоліки
Коментар*
Як вас звати

Повернення до списку


Авторизуйтеся, щоб додати відгук