Оновлення RouterOS на устаткуванні Mikrotik.

16.08.2015
Поділитись у:
*/?>

Оновлення RouterOS до останньої версії на устаткуванні Mikrotik

Перед багатьма початківцями, що вперше працюють з пристроями Mikrotik, часто виникає питання, як правильно оновлювати пристрої, що працюють під керуванням RouterOS ?

Існує 2 основні способи оновлення. Перший – через браузер на панелі керування WebFig, другий – за допомогою програмного забезпечення Winbox. Обидва ці способи не мають відмінностей у плані назв розділів меню, опцій тощо, тому ми не будемо розділяти їх на окремі інструкції.

Можливий також третій варіант використання NetInstall. Netinstall застосовується у випадках, коли необхідно відновити працездатність пристрою після невдалого чи неправильного оновлення, а також у випадках, коли не вдається отримати доступ до пристрою першими двома способами.

обновление RouterOS на устройстве Mikrotik hAP lite

Як приклад, ми скористалися популярним роутером Mikrotik hAP lite (RB941-2n). До речі, живлення на роутер ми подали прямо з ноутбука за допомогою кабелю USB-to-microUSB.

обновление RouterOS на устройстве Mikrotik hAP lite

Купуючи обладнання Mikrotik , ви отримуєте його з налаштуваннями за замовчуванням та актуальною, на момент виготовлення, версією прошивки (операційної системи). До того, як потрапити до ваших рук, девайс може кілька місяців пробути на складі, версія ОС (прошивки) може втратити актуальність. У зв'язку з чим ми рекомендуємо оновлювати пристрої відразу після придбання до налаштування та експлуатації.

Кожен з варіантів оновлення передбачає 2 режими – онлайн та офлайн. Онлайн-режим оновлення передбачає, що пристрій завантажить прошивку безпосередньо з Інтернету. Режим офлайн придатний для оновлення, коли доступ до Інтернету на пристрої відсутній.

З погляду практичності та витрат часу, найбільш оптимальний варіант – оновлення онлайн. Причому абсолютно не має значення, чи це здійснюватиметься через WebFig, чи через Winbox.

Пошук актуальної версії RouterOS для оновлення офлайн

Якщо ви вирішили вдатися до оновлення в режимі офлайн, спочатку вам необхідно завантажити необхідні файли. Для цього заходимо відповідний розділ на офіційному сайті http://www.mikrotik.com/download

Поиск актуальной версии RouterOS

У розділі RouterOS, зверніть увагу, щоб було обрано канал Current у секції Please select version. Використання інших каналів для робочої системи не рекомендується.

Трохи нижче ви маєте вибрати платформу, яка використовується на вашому пристрої:

1. mipsbe - призначений для пристроїв BaseBox, SXT , OmniTik, cAP, mAP, hEX, DynaDish, Groove, NetBox, NetMetal , PowerBox, QRT , Metal і Sextant, а також лінійки CRS, RB4xx, RB7xx, RB9xx, RB2. Наприклад, для RB951G-2HnD .

2. ppc – спеціальна версія для лінійки RB3xx, RB600, RB800 та пристроїв RB1000/RB1100.

3. x86 – версія для PC та RB230.

4. mipsle – лінійка RB1xx, RB5xx та Crossroads.

5. tile - версія для пристроїв сімейства CCR.

6. smips – спеціальна версія для hAP lite.

выбор платформы, которая используется на вашем устройстве

У нашому випадку для RB941-2n (hAP lite) необхідна версія smips. Зі списку вибираємо "Main package" - це і є файл прошивки.

версия smips

Трохи нижче у списку ви побачите «Extra packages», який представляє собою архів з основними та додатковими компонентами. Extra packages підходить для тих випадків, коли ви не хочете виконувати повне оновлення, а лише бажаєте оновити один з компонентів, наприклад, пакет для роботи з бездротовим модулем (файл wireless-cm2-Х.ХХ-smips.npk). Також ви можете вибрати тут додаткові компоненти (модулі), для домашнього використання hAP lite може знадобитися пакет Multicast (multicast-Х.ХХ-smips.npk), який у базовому варіанті відсутній.

Extra packages

Перше підключення

При першому підключенні необхідно настроїти мережну картку на автоматичне отримання параметрів (DHCP).


настроить сетевую карту на автоматическое получение параметров (DHCP)

За замовчуванням, роутер буде мати IP-адресу 192.168.88.1 Логін у браузері, або Winbox з логіном admin, пароль порожній. Якщо ви використовуєте браузер, необхідно набрати http://192.168.88.1 в адресному рядку. Для Winbox можна скористатися як IP-адресою, так і знайти пристрій через вкладку Neighbors.

вкладка «Neighbors»

Зверніть увагу, у WebFig версія прошивки на пристрої буде показана у правій верхній частині, наприклад v.6.25. Для Winbox версія RouterOS міститься в назві робочого вікна, в нашому випадку це: admin@192.168.88.1 (Mikrotik) – WinBox v6.25 on hAP lite (smips).

WebFig

Пошук оновлень та апгрейд в режимі онлайн

Якщо ж ви вирішили вдатися до найпростішого способу, у WebFig/Winbox на стартовій сторінці «Quick Set» (швидке налаштування) слід натиснути кнопку «Check For Updates».

Check For Updates

Зрозуміло, пристрій повинен мати доступ до мережі Інтернет (задіяний WAN-порт, або налаштований режим CPE по Wi-Fi). Цей же функціонал реалізується за допомогою розділу меню System => Packages => кнопка Check For Updates.

режим CPE по Wi-Fi

У вікні нас цікавить «Current Version» і «Latest Version», як нескладно здогадатися, перше – поточна встановлена версія, а друге – актуальна версія.

выбор прошивки

Для простого завантаження можна натиснути «Download», у цьому випадку оновлення буде застосовано тільки при першому перезавантаженні пристрою. При натисканні «Download&Upgrade» пристрій завантажить актуальну версію ROS і перезавантажить пристрій для оновлення.

обновление RouterOS

обновление RouterOS

Після перезавантаження логінімся на панель управління і бачимо, що пристрій успішно оновився.

устройство успешно обновилось

Однак на цьому процес оновлення не завершено. Необхідно зайти в розділ "System" => "Routerboard" для порівняння значень "Current Firmware" та "Upgrade Firmware". Тут зазначається версія завантажувача RouterBOOT, список змін доступний на сторінці http://wiki.mikrotik.com/wiki/RouterBOOT_changelog

версия загрузчика RouterBOOT

версия загрузчика RouterBOOT

Для оновлення завантажувача, необхідно натиснути «Upgrade» і підтвердити оновлення. Після цього заходимо в "System" => "Reboot" і перезавантажуємо пристрій. Після перезавантаження повторно заходимо в меню Routerboard та перевіряємо версію.

проверяем версию

Автономне оновлення (оффлайн)

Отже, ви вже завантажили потрібні файли. Відкриваємо провідник, виділяємо наш файл routeros-smips-6.31.npk (де 6.31 – версія) та копіюємо його. Тепер файл потрібно завантажити у пристрій. Для цього заходимо в розділ "File" і натискаємо кнопку "Paste". Можна також використовувати комбінації клавіш Ctrl+C (Copy – копіювання) та Ctrl+V (Paste – вставити), однак на деяких конфігураціях це не спрацьовує.

Открываем проводник, выделяем файл

Після завантаження файлу прошивки у пристрій його необхідно перезавантажити. Після перезавантаження перевіряємо версію RouterBOOT, як було описано раніше і, при необхідності, виконуємо оновлення.

проверяем версию RouterBOOT

Перед оновленням робочої конфігурації

Якщо ви виконуєте оновлення на вже працюючій конфігурації, рекомендується зберегти налаштування. Зробити це можна як за допомогою Terminal (складніший і просунутий спосіб), так і за допомогою того ж розділу "File". Процес збереження (бекапу) зводиться до натискання всього 1 кнопки, тому не забирає часу. Для збереження натисніть "Backup", за бажання, ви можете вказати своє ім'я файлу, встановити пароль та шифрування файлу.

Для відновлення налаштувань достатньо натиснути кнопку «Restore», попередньо вибравши необхідний файл із резервною копією налаштувань. Найчастіше, а точніше, практично завжди, оновлення відбувається з повним збереженням попередніх налаштувань. Хоча, все ж таки бувають поодинокі випадки, коли налаштування скидаються.

logo
Оновлення RouterOS на устаткуванні Mikrotik.
Відгуки покупців
Рейтинг покупців
0 / 5
На основі N оцінок покупців
0%
0%
0%
0%
0%
Відгук
Відмінно
Заголовок*
Достоїнства
Недоліки
Коментар*
Як вас звати

Повернення до списку


Авторизуйтеся, щоб додати відгук

x