PLC Splitters (Дільники планарні)

Поділитись у:
*/?>

Оптичні спліттери відіграють важливу роль у мережах GPON, дозволяючи розділяти один оптоволоконний кабель між багатьма кінцевими користувачами. Оптичні сплітери встановлюються у кожній мережі GPON між OLT та ONU, які обслуговує OLT.

Хоча це і звучить просто, при проектуванні мережі GPON необхідно враховувати дизайн поділу рівнів та співвідношень. Наприклад, один оптичний розгалужувач може надавати передачу даних для 64 кінцевих користувачів у ряді топологій, включаючи централізовану, де один розгалужувач розподіляє сигнали 64 кінцевим користувачам; і каскадний поділ, де один роздільник розподіляє сигнали іншим роздільникам, які потім доставляють сигнали до кінцевих користувачів.

1.png

Волоконно-оптичний спліттер випускається в різних стилях та розмірах для поділу або поєднання оптичних сигналів з мінімальними втратами. Більшість спліттерів випускаються з нещільною трубкою 900 мкм та оголеним волокном 250 мкм. Розгалужувач поставляється з одномодовим або багатомодовим волокном. Типові роз'єми, встановлені на оптоволоконних розгалужувачах - FC або SC, але багато компаній випускають спліттери і з LC, LC/APC, SC, SC/APC, FC, FC/APC та ST.

Оскільки спліттер є пасивним пристроєм, він несприйнятливий до електромагнітних перешкод, споживає електроенергію і вносить шум у конструкцію системи. Його пасивна конструкція є двоспрямованою і залежить від довжини хвилі, обмежена лише фізичними властивостями серцевини (волоконного ядра).

Загальні типи дільників

Відповідно до технології, що використовується для виготовлення спліттерів, існує два загальні типи оптичних спліттерів: FBT (дільники зварні) і PLC (планарні дільники ). Вся відмінність полягає в технології виробництва, що зрештою впливає на характеристики спліттерів.

Технологія FBT (для зварних дільників) полягає в сплаві двох волокон з віддаленими зовнішніми оболонками елемент з 2 входами і 2 виходами. Потім один із входів закривається безвідбивним методом і формується спліттер 1:2. Дана технологія дозволяє розділяти потужність у різних пропорціях, наприклад, 20%/80%. Враховуючи похибки, практично відсоток співвідношення коливається на 1-2%.


p align="justify"> Технологія PLC (планарні дільники) передбачає, що на напівпровідниковій пластині формується безліч мікроділителів 1:2, що об'єднуються в спліттер з потрібним коефіцієнтом поділу.


Незважаючи на схожий зовнішній вигляд, PLC та FBT значно відрізняються між собою. Насамперед коефіцієнтом поділу.

PLC-splitter доступні з коефіцієнтом поділу до 1:64 відповідно один світловий сигнал можна розділити одночасно на 64. FBT спліттер (частіше відомий як каплер) зазвичай використовують для мереж, де потрібно менше 4-х поділів. Коефіцієнт поділу більше 1:8 викликає більше помилок і збільшує частоту відмов. Відповідно, зварний дільник більш обмежений кількістю поділів в одному з'єднанні.

Робоча довжина хвилі, PLC сплиттера знаходиться в діапазоні 1260 до 1620 нм, що робить його доступним для більшості програм у мережах FTTx і PON. FBT обмежується довжинами хвиль 850, 1310 та 1550 нм.

Варто відзначити також втрати, пов'язані з температурним діапазоном. Вони залежать від процесу виробництва та чутливості пристрою. Перевищення допустимого діапазону температури роботи спліттера, збільшить втрати, що вносяться, і вплине на продуктивність самого спліттера. Розгалужувач PLC стійкіший до температурних змін і витримує від -40 до 85 °C, тоді як FBT може працювати тільки при температурі від -5 до 75 °C.

logo
Відгуки покупців
Рейтинг покупців
0 / 5
На основі N оцінок покупців
0%
0%
0%
0%
0%
Відгук
Відмінно
Заголовок*
Достоїнства
Недоліки
Коментар*
Як вас звати

Повернення до списку


Авторизуйтеся, щоб додати відгук