Медіаконвертер

Поділитись у:
*/?>

Медіаконвертер у контексті мережевого обладнання є економічним і гнучким пристроєм, призначеним для реалізації та оптимізації волоконних ліній у будь-якій мережі. Серед медіаконвертерів найбільш часто використовуваним типом є пристрій, що працюють як приймач, який перетворює електричний сигнал, що використовується в кабельній мережі з неекранованою кручений парою (UTP) в міді, до світлових хвиль, що використовуються для волоконно-оптичних кабелів .


Волоконно-оптичний зв'язок необхідний, коли відстань між двома мережевими пристроями перевищує відстань передачі мідних кабелів. Перетворення міді на волокно з використанням медіаконвертерів дозволяє підключати два мережеві пристрої з мідними портами на великі відстані за допомогою волоконно-оптичних кабелів.

Медіаконвертери також забезпечують перетворення оптика-оптика (fiber-to-fiber) з багатомодового оптоволокна на одномодове і перетворюють двоволоконні з'єднання з одноволоконними використовуючи двонаправлений (BIDI) потік даних.

Оптичні перетворювачі також можуть конвертувати між довжинами хвиль для програм мультиплексування з поділом по довжині хвилі (WDM). Медіаконвертери типові для протоколу та доступні для підтримки широкого спектру мережних типів та швидкості передачі даних. Вони доступні як комутатори фізичного рівня або рівня 2, а медіаконвертери з комутацією 2 рівня забезпечують комутацію швидкості та інші розширені функції.

Медіаконвертери також можуть конвертувати між довжинами хвиль для програм мультиплексування з поділом по довжині хвилі (WDM).

Переваги

Складність мережі, вимогливі програми та зростаюча кількість пристроїв у мережі призводять до збільшення швидкості мережі, вимог до пропускної спроможності та відстані у локальній мережі (LAN). Медіаконвертери є вирішенням цих проблем, дозволяючи використовувати волокно, коли це необхідно, і інтегрувати нове обладнання в існуючу структуру кабелів. Медіаконвертери забезпечують безшовну інтеграцію мідних та волоконних кабелів у корпоративних мережах LAN, підтримують широкий спектр протоколів, різні швидкості передачі даних та типи носіїв для створення більш надійної та рентабельної мережі.

Крім того, вони зазвичай є протокольними та підтримують широкий спектр мережевих типів та швидкостей передачі даних. Деякі з них можуть використовуватися як комутатори фізичного рівня або 2 рівня, підтримувати інтегровану технологію комутації і забезпечувати можливість перемикання 10/100 і 10/100/1000. Крім того, Ethernet медіаконвертери можуть підтримувати функції розширеного відеоблоку, включаючи VLAN, пріоритет якості обслуговування (QoS), управління доступом до портів та пропускну здатність, які полегшують розгортання нових даних, голоси та відео для користувачів.

Типи медіаконвертерів

Існує безліч різноманітних медіаконвертерів мідь-оптика та оптика-оптика, що підтримують різні мережеві протоколи, швидкості передачі даних, кабелі та типи з'єднувачів.

Підтримувані мережеві протоколи:

  • 10, 100, 10/100, Gigabit, 10/100/1000 та 10 Gigabit Ethernet
  • Serial RS-232, RS-422, RS-485, RS-530 та X.21
  • T1/E1 та T3/E3 TDM протоколи
  • OC-3/STM1 та OC-12/STM4 SONET/SDH

Типи кабелів і роз'ємів, що підтримуються:

  • Багатомодові, одномодові, двоволоконні та одноволоконні
  • SC, ST, LC, MT-RJ та FC конектори
  • SFP, SFP+ та XFP трансівери

Типи мідних кабелів:

  • UTP категорій 4, 5 та 6
  • коаксіальний

Розрізняють також некеровані та керовані медіаконвертери. Некерований просто дозволяє пристроям обмінюватися даними та не забезпечує такий самий рівень контролю, виявлення несправностей та конфігурації як еквівалентні керовані медіаконвертери. Під'єднані до некерованого медіаконвертера пристрої зазвичай спілкуються автоматично. Вони прості у використанні та встановленні. Більшість некерованих перетворювачів потрібна мінімальна конфігурація.

Керований медіаконвертер зазвичай дорожчий, ніж некерований; однак він забезпечує додатковий моніторинг мережі, виявлення несправностей та функції віддаленого налаштування.

logo
Відгуки покупців
Рейтинг покупців
0 / 5
На основі N оцінок покупців
0%
0%
0%
0%
0%
Відгук
Відмінно
Заголовок*
Достоїнства
Недоліки
Коментар*
Як вас звати

Повернення до списку


Авторизуйтеся, щоб додати відгук