Використання Фаст-конекторів для оптимізації витрат

15.07.2022
Поделиться в:

Сьогодні в Україні й надалі спостерігаються бурхливі темпи розвитку комп’ютерних мереж, зокрема, технологією «PON». У всіх операторів зв’язку одна і та ж ситуація щодо вартості інструментарію, яким монтажні бригади здійснюють будівництво, ремонти та обслуговування своїх мереж. Якщо взяти до уваги нормування об’єктів для обслуговування, в розрахунку на одну монтажну бригаду, то цей показник буде приблизно від 500 до 700 клієнтських терміналів, в залежності від місцевості та інших унікальних умов. 

Таким чином, для обслуговування 10000 абонентів, необхідно щонайменше 15 таких інструментів. При такій кількості, ще 2 потрібно мати в якості обмінного фонду – на час, протягом якого ремонтується або профілактично обслуговується закріплений за бригадою апарат в компанії. Навіть якщо на такий великий об’єкт звести потребу у зварювальниках до самого мінімуму – 7-8 одиниць, ця тема залишиться актуальною.

Технічні рішення та засоби для їх реалізації

Існує перевірений практикою вихід із такої ситуації. Можна використовувати уже готові оптичні патчкорди або фаст-конектори.

В наявності є патчкорди для зовнішнього використання різної довжини, кратністю 25 метрів. Їх можна мати із собою під час виконання підключень абонентів в різних комбінаціях (довжинах). Недолік використання готових патчкордів полягає тільки у незначному перевикористанні кабелю. Діаметр отвору в стіні повинен бути незмінним, адже оптичний конектор є не дуже більшим по діагоналі ніж волоконно-оптичний кабель.

1.png

Як правило, монтажники для інсталяції оптично-волоконного кабелю (D=4мм) застосовують свердло для виконання отвору в стіні діаметром 12мм. Від кута до кута, по діагоналі конектора, його розмір становить 10мм, тому реалізувати такий монтаж достатньо легко.

Для більш оптимального використання кабелю та комфортної його інсталяції існує ще один метод – застосування фаст-конекторів.

Варто наголосити на тому, що їх вартість не перевищує вартості оптичного пігтейлу. Ба навіть більше, при застосуванні методу із готовими оптичними патчкордами чи фаст-конекторами немає потреби в клієнтському боксі та адаптері. Конектор, який закріплений безпосередньо на кабелі, підключається в ONU-пристрій.

Інструкція з монтажу та забезпечення матеріалами

Для монтажу фаст-конектора монтажній бригаді необхідно мати із собою певний перелік інструментів: стріппер для роботи з оптичними кабелями, ніж канцелярський, засоби для знежирення оптичного волокна та сколювач.  

Процедура передбачає ті ж кроки, що і при зварюванні: зняття ізоляції з кабелю до туби, потім зняття туби так, щоб довжина волокна була доступна близько 50мм, тоді стріппером зачищення волокна від його ізоляції довжиною 16мм (для більш точного вимірювання цієї довжини можна скористатись спеціальною мірною планкою, звичайною лінійкою або умовною, наперед підготовленою, довжиною), сколювання волокна і знежирення. Тобто досі всі кроки тотожні із кроками при зварюванні.

Наступний крок – опрацьоване волокно треба вставити у відкритий фаст-конектор. Однією з особливостей цієї процедури є досягнення протилежної стінки конектора, свідченням чого буде S-подібний вигин волокна. Якщо дотримати всіх вищезазначених нормативів щодо довжин при обробітку кінця кабеля та його складових, місце, де кабель не є зачищений, повинно добре потрапити на фіксуючі насічення конектора. Таким чином, кабель буде добре утримуватись в ньому. На цих два напівкруглі затискаючі компоненти конектора передбачена пластмасова гайка. Вона надійно притискатиме кріплення і не дасть кабелю, а відтак і волокну, рухатись в середині по довжині корпуса фаст-конектора. Рух волокна в конекторі може спричинити нестабільну роботу оптичного лінку або повну його відмову, тому на цей момент слід зосереджувати особливу увагу. Останній крок – вставлення синьої втулки конектора, яка повинна забезпечувати надійне утримування його в адаптері або ONU-пристрої

2.png

Затухання на фаст-конекторі не повинно бути більшим ніж затухання на конекторах, які зварюються. Причиною є відсутність, в цьому випадку, проміжного компонента оптичної мережі – адаптера.

Отже, можна зробити висновок, що серед переваг та недоліків є одна, найвагоміша перевага – для застосування готових зовнішніх оптичних патчкордів та фаст-конекторів це значна оптимізація витрат на обслуговування та розвиток мережі засобами ВОЛЗ.

Область застосування

Застосовувати вищезазначені підходи при плануванні робіт, керівники структурних підрозділів можуть на мережах, які збудовані. Тобто, якщо змонтовані та розварені MDU-пристрої. Тоді монтажник легко може виконати підключення нового абонента без зварювального апарату, якщо в розподільчому боксі є оптичний сплітер із сигналом від SFP-модуля, відновити роботу підключення до мережі абонента, якщо причина несправності в клієнтському кабелі та побудувати або відновити будь-яку лінію зв’язку, яка згідно з проектом повинна бути суцільною.

Якщо врахувати ці рекомендації, побудувати розподільчі мережі в населених пунктах та вірно виконувати планування роботи монтажних бригад, розвиток компанії можна значно інтенсифікувати в цілому, а наявні зварювальні апарати використати з більшою ефективністю.

Також цей підхід чудово впишеться для об’єктів, які мають багато будівельних корпусів та велику площу, де побудована мережа із оптично-волоконними лінками – державні установи, навчальні заклади, заводи, лікарні тощо. Таким установам, організаціям або компаніям також недоцільно купувати зварювальний апарат. Проте, їхньому системному адміністратору або інженеру буде необхідний перелік інструментарію для інсталяції на волоконно-оптичний кабель фаст-конекторів.

logo
Використання Фаст-конекторів для оптимізації витрат

Возврат к списку


Авторизуйтесь, чтобы добавить отзыв