Створення зовнішньої Wi-Fi 6 мережі: NWA55AXE - точка доступу, якою так зручно будувати мости

27.03.2023
Поделиться в:

Сьогодні ми розглядаємо бюджетну точку доступу стандарту Wi-FI 6 для зовнішнього застосування. Ця модель розглядається як основа для побудови Mesh-мереж або як можливість розширити покриття існуючого Wi-Fi 6 на території без будь-яких підвищених вимог до продуктивності чи діапазону, але з керуванням через хмарну систему Nebula.

Модель NWA55AXE реалізує антенну формулу 2х2, тому максимальна швидкість за мірками стандарту 802.11ax невисока – 1200 Мбіт/с у діапазоні 5 ГГц та 575 Мбіт/с у діапазоні 2.4 ГГц. 

Ця модель цікава тим, що підтримує режим бездротового мосту, тобто може виступати в ролі клієнта мережі Wi-Fi, якщо необхідно передати інтернет в сусідню будівлю без протягування кабелю. Як би це не було дивно, але така проста функція не часто зустрічається в точках доступу, і я не помилюся, якщо скажу, що Zyxel NWA55AXE - найдешевший спосіб побудувати Wi-Fi 6 міст між будівлями. Давайте подивимося, що вона може запропонувати для цього.


Дизайн

У точці доступу Zyxel NWA55AXE використовуються всеспрямовані антени, як і в домашніх роутерах, а в стандартному варіанті установки вони розташовані в нижній частині корпусу. Оскільки такі антени мають яскраво виражену центральну пелюстку у вертикальній площині діаграми спрямованості, доцільно встановлювати дану точку доступу на висоті людського зросту, щоб смартфони/ноутбуки, роботи та інші пристрої знаходилися в зоні найбільш інтенсивного випромінювання. 


При настінному монтажі слід мати на увазі, що значна частина випромінювання від NWA55AXE буде проходити через стіну в кімнату. Це можна використати на вашу користь під час побудови Mesh-мереж або в деяких випадках взагалі обійтися без внутрішньої точки доступу. Судячи з конструкції, антени тут звичайні, дротові. Вони мають посилення 4 дБі в діапазоні 2,4 ГГц і 5 дБі в діапазоні 5 ГГц. У разі облаштування бездротового моста для передачі на великі відстані має сенс замінити антени на спрямовані.

Корпус має пиловологозахист IP55 (захист від струменів води з будь-якого напрямку, всередині допускається невелика кількість пилу, що не порушує роботу пристрою), живлення здійснюється через PoE, в комплекті йде інжектор. пристрій. Максимальна споживана потужність становить 16 Вт, тому проблем із сумісністю з комутаторами PoE бути не повинно. Така низька потужність говорить про те, що всередині корпусу немає обігрівачів, тому діапазон робочих температур становить від -20 до 60 градусів Цельсія, тобто точка доступу підходить для середньої кліматичної зони.

Що стосується радіочастот, то ширину каналу можна перемикати між 20, 40 і 80 МГц. Серед обов’язкових функцій сучасної бездротової мережі підтримуються Band Steering, WPA3 і безперебійний роумінг. Майте на увазі, що модель NWA55AXE не має функції ізоляції L2, тому, якщо вам потрібно використовувати гостьову мережу, все, що ви можете зробити, це створити окрему WLAN і вимкнути зв’язок між клієнтами. Як правило, цього достатньо, в крайньому випадку на шлюз можна встановити додаткові обмеження.

Налаштування точки доступу NWA55AXE

Zyxel NWA55AXE може працювати в автономному режимі, налаштовуючись вручну через традиційний веб-інтерфейс.
Zyxel_nwa55axe_interface_04.jpg

Zyxel_nwa55axe_interface_05.jpg

Zyxel_nwa55axe_interface_06.jpg

Zyxel_nwa55axe_interface_07.jpg

Zyxel_nwa55axe_interface_08.jpg

Zyxel_nwa55axe_interface_09.jpg

Zyxel_nwa55axe_interface_10.jpg

Zyxel_nwa55axe_interface_11.jpg

Zyxel_nwa55axe_interface_12.jpg

Zyxel_nwa55axe_interface_13.jpg

Zyxel_nwa55axe_interface_14.jpg

Zyxel_nwa55axe_interface_15.jpg

Zyxel_nwa55axe_interface_16.jpg

Zyxel_nwa55axe_interface_17.jpg

Zyxel_nwa55axe_interface_18.jpg

Zyxel_nwa55axe_interface_19.jpg

Усі нові точки доступу Zyxel підтримують керування хмарним контролером Zyxel Nebula Control Center, який реалізує функції безперебійного роумінгу, побудови Mesh-мереж, а також зручного моніторингу та налаштування великої кількості пристроїв. Останнім часом тут з'явилися функції обмеження мінімальної швидкості для обох діапазонів частот, а також вибір щільності розміщення ТД, що автоматично змінює потужність передавачів.

Zyxel_nwa55axe_nebula_en_01.jpg

Zyxel_nwa55axe_nebula_en_02.jpg

Zyxel_nwa55axe_nebula_en_03.jpg

Zyxel_nwa55axe_nebula_en_04.jpg

Zyxel_nwa55axe_nebula_en_05.jpg

Zyxel_nwa55axe_nebula_en_06.jpg

Zyxel_nwa55axe_nebula_en_07.jpg

Zyxel_nwa55axe_nebula_en_08.jpg

Zyxel_nwa55axe_nebula_en_09.jpg

Zyxel_nwa55axe_nebula_en_10.jpg

Zyxel_nwa55axe_nebula_en_11.jpg

Для кожної точки доступу ви можете вказати, чи є вона частиною системи Mesh, чи тут увімкнено режим мосту.


Навіть у такій простій топології, що складається з двох точок доступу, нам потрібно зробити одну головною, а решту підлеглими. Логічно призначити основну точку, яка має дротове підключення до Інтернету. Для цього заходимо в налаштування бездротового режиму і бачимо, що за замовчуванням використовується AP Mode, просте обслуговування бездротових клієнтів. Змінюємо його на Root AP, після чого нам стане доступна мережа WDS, для якої ми можемо вказати окремий SSID і пароль. Ця мережа WDS діятиме як зворотний канал, у межах якого точки доступу обмінюються трафіком.


Будь ласка, зверніть увагу, що як головна, так і підлегла точки зможуть продовжувати обслуговувати бездротових клієнтів через існуючі бездротові мережі, у кореневій точці доступу з’явиться лише WDS-downlink, а в підпорядкованій – два канали WDS: uplink і downlink. У недорогих точках доступу, таких як NWA55AXE, встановлений один радіомодуль на 5 ГГц і 2,4 ГГц, тому мережа WDS буде використовувати для підключення клієнтів ті ж канали, що і бездротова мережа. Причому на всіх точках доступу, підключених в такий міст, канал буде однаковий.


Після включення режиму Root AP на першому TD переходимо в веб-інтерфейс NWA55AXE і включаємо режим Repeater в тому ж частотному діапазоні, після чого в налаштуваннях WDS вказуємо SSID і пароль, встановлений для backhaul каналу на root hotspot. . Тут слід мати на увазі, що якщо обидва і т. д. підключені до одного комутатора, то на slave може утворитися шлейф, але при використанні керованих комутаторів це не страшно: порт буде відключений протоколом STP, і ви зможете отримати доступ до інтерфейсу TD через Wi-Fi. Фактично, на цьому налаштування мосту закінчується, і ви можете створити окремі SSID на підпорядкованій точці доступу, щоб параметри безпеки не збігалися.

Висновки

Точка доступу Zyxel NWA55AXE йде в комплекті з PoE інжектором, роздрібна вартість комплекту досить адекватна. На мій погляд, це ідеальний пристрій для бездротових мостів на короткі відстані: для гаражів, складів, для всіх видів спорту. об’єкти, де потрібно зняти телеметрію з датчиків IoT або організувати відеоспостереження. Конструкція зі знімними антенами - це запрошення до використання секторних спрямованих випромінювачів, за допомогою яких можна отримати якісне покриття важливих зон, зменшивши перешкоди та вплив на інші точки доступу. З ними ця модель здатна повністю розкрити своє призначення, конкуруючи зі спеціалізованими далекобійними пристроями.

До недоліків я б відніс відсутність вбудованого дисплея, L2 ізоляцію і кнопку апаратного скидання пристрою.

logo
Створення зовнішньої Wi-Fi 6 мережі: NWA55AXE - точка доступу, якою так зручно будувати мости
Отзывы покупателей
Рейтинг покупателей
0 / 5
На основе 0 оценок покупателей
0%
0%
0%
0%
0%
Отзыв
Отлично
Заголовок*
Достоинства
Недостатки
Комментарий*
Представьтесь

Возврат к списку


Популярное оборудование

Авторизуйтесь, чтобы добавить отзыв