Огляд нових базових точок доступу Wi-Fi 6 від TP-Link

20.04.2023
Поделиться в:

TP-Link презентує серію точок доступу Wi-Fi 6 (802.11ax), інтегрованих в Omada SDN. Вони пропонують ряд покращень в порівнянні з пристроями Wi-Fi 5: висока ефективність (BSS Coloring, Target Wake Time), більша ємність (завдяки UL/DL MU-MIMO та OFDMA), покращена продуктивність (1024-QAM, збільшений OFDM символ), висока стійкість до перешкод між точками доступу та ін.  

Стандарт 802.11ax розширює можливості технології MU-MIMO з 4 × 4 до 8 × 8. Точки доступу 802.11ax з підтримкою 8 × 8 MU-MIMO у висхідній та низхідній лініях зв'язку забезпечують в 4 рази більшу пропускну здатність в сценаріях високої щільності порівняно з традиційними SU-MIMO, гарантуючи більш швидке одночасне підключення пристроїв. 

TP-Link представила одночасно цілу лінійку точок доступу Wi-Fi 6 різної потужності, форми, методу встановлення для внутрішнього і зовнішнього використання. На даний момент в асортименті компанії :

Настінні точки доступу Wi-Fi 6

Зовнішня точка доступу Wi-Fi 6

Внутрішні точки доступу Wi-Fi 6

І на цьому TP-Link не зупиняються, найближчим часом обіцяють ще більше Wi-Fi 6 рішень. Щоб допомогти вам з вибором, давайте оглянемо більш детально запропоновані точки. Даний огляд присвятимо базовим точкам доступу Wi-Fi 6 TP-Link, які відносяться до найменш швидкого класу AX1800, проте мають всі основні функції і переваги стандарту 802.11ax. Ці точки доступу хоч і не мають максимальних швидкостей, які може запропонувати Wi-Fi 6, але являються ідеальним варіантом для багатьох малих і середніх підприємств, готелів, невеликих конференц-залів. 

Огляд TP-Link Omada EAP615-Wall: простий і доступний Wi-Fi 6

TP-Link EAP615-Wall є свого роду наступником EAP235-Wall Plate точки доступу WiFi 5, має дуже схожий дизайн і зовнішній вигляд, але оновлення до стандарту WiFi 6 принесло кілька значних покращень. OFDMA є наріжним каменем для будь-якої точки доступу WiFi 6, і він також використовується з TP-Link EAP615-Wall, а також апаратне забезпечення є трохи потужнішим, щоб мати змогу працювати з більшою щільністю мережі.

І це майже сенс оновлення до WiFi 6, оскільки ви побачите належну різницю, коли у вас є багато сумісних клієнтських пристроїв, підключених до точки доступу. Окрім OFDMA, TP-Link EAP615-Wall підтримує смугу пропускання 80 МГц, і, враховуючи, що це пристрій класу AX1800, він схожий на стельову EAP610.

EAP615-Wall AX1800 Настінна WiFi 6 Точка доступу

  • 4× порти Gigabit Ethernet (1× Uplink + 3× Downlink)
  • 574 Мбіт/с на 2,4 ГГц + 1201 Мбіт/с на 5 ГГц
  • 802.3at/af PoE
  • Сумісність з 86 мм & ЄС & стандартна розподільна коробка США
  • Проста інтеграція платформи Omada SDN


Для конференц-залів, гнучких робочих просторів або навіть готельних люксів EAP615-Wall від TP-Link пропонує чудове мережеве рішення для економії місця. Ця маленька настінна точка доступу доступна за ціною та пропонує дводіапазонний Wi-Fi 6 разом із 4 мережевими портами Gigabit Ethernet, один із яких підтримує PoE out для живлення таких пристроїв, як IP-телефони чи відеокамери. Усі порти Ethernet є гігабітними, а задній – порт PoE In, який живить TP-Link EAP615-Wall. Майте на увазі, що вхідний порт PoE потребує пристрою PoE+ (комутатора або адаптера), щоб забезпечити додаткове живлення пристрою PoE 802.3af, оскільки вихідна потужність може досягати лише 13 Вт.

EAP615-Wall також акуратного дизайну, має товщину лише 20 мм і виготовлена із міцного ударостійкого пластику. Основний роз’єм Ethernet розташований ззаду, а в комплект входить металева базова пластина, щоб її можна було встановити в настінну розетку.


EAP615-Wall — це дводіапазонна бездротова точка доступу AX1800 із заявленою швидкістю до 1201 Мбіт/с на частоті 5 ГГц і 574 Мбіт/с на частоті 2,4 ГГц. Точку можна розгортати та керувати нею в автономному режимі, але майже в усіх випадках буде доцільніше використовувати безкоштовний хмарний сервіс Omada від TP-Link, оскільки він дозволяє керувати кількома точками доступу з одного порталу.

Якщо ви виберете цей шлях, то потрібен хмарний контролер Omada, але TP-Link пропонує його як безкоштовний програмний пакет для Windows і Linux, або ви можете використовувати попередньо налаштований апаратний контролер, що працює під керуванням версії Linux. Ми протестували EAP615-Wall за допомогою контролера OC300 від TP-Link. Щоб отримати повні переваги Omada, ми також підключили широкосмуговий маршрутизатор TP-Link TL-R605 і живили наші точки доступу за допомогою багатогігабітного комутатора TL-SG3210XHP-M2 PoE+.

Головний веб-портал відкривається зі списком доступних контролерів Omada, і якщо вибрати один з них, ви перейдете на його сайт, де ви зможете переглянути всі пов’язані пристрої, керовані хмарою. Оскільки в нас вже був налаштований контролер, додавання точок доступу EAP615-Wall відбулося настільки швидко, наскільки можливо: після того, як ми під’єднали їх до комутатора, вони незабаром з’явилися на панелі пристроїв консолі як «очікують на розгляд», а після прийняття вони автоматично взяли всі бездротові налаштування з контролера.

EAP615-Wall підтримує до восьми SSID на одну частоту, і на кожному з них ви можете ввімкнути надійне шифрування WPA3, застосувати обмеження на швидкість завантаження та використовувати гостьові мережі, щоб гарантувати клієнтам лише доступ до Інтернету. Приєднані портали можна активувати та налаштувати за допомогою зображень, логотипів і прийнятних політик використання, а також ви можете вимагати пароль, локального користувача, ваучер, автентифікацію Radius або Facebook.


Усі три порти Gigabit Ethernet LAN точки доступу ввімкнено за замовчуванням, а служби PoE на третьому порту можна активувати, поставивши прапорець на сторінці конфігурації точки доступу порталу. На цій же сторінці ви також можете ввімкнути підтримку VLAN для кожного з них і ввести номер VLAN. Ми не зіткнулися з проблемами під час підключення пристроїв до цих портів; коли ми підключили наші IP-телефони до третього порту кожної точки доступу, вони правильно отримали живлення та доступ до Інтернету. Їхня інформація також з’явилася на сторінці «Клієнти» порталу, хоча портал міг повідомити лише про порт комутатора, до якого підключено їх пов’язану точку доступу, і не міг надати жодних подробиць про саму точку доступу.

І TP-Link також обіцяє плавний роумінг між декількома точками доступу, який, я вважаю, повинен бути обов’язковим при створенні сітчастої мережі. Дійсно, TP-Link EAP615-Wall підтримує стандарти 802.11k/v, але майте на увазі, що не підтримується власний AI Roaming TP-Link.

Огляд TP-Link EAP655-Wall

EAP655-Wall - точка доступу WiFi 6 класу AX3000. Вона має те ж застосування, що і EAP615-Wall, ті ж особливості в налаштуванні і навіть схожу апаратну частину. Проте EAP655-Wall призначена для більш вимогливих користувачів. По-перше швидкість передачі - 574 Мбіт/с на 2,4 ГГц і 2402 Мбіт/с на 5 ГГц, що в сумі дає 2976 Мбіт/с швидкості WiFi, це майже в 2 рази більше ніж EAP615. По-друге дана модель гарантує повне покриття Wi-Fi у кімнаті: має посилені антени для 5ГГц з коефіцієнтом підсилення 5 дБі, що пропонує потужний сигнал і покриття Wi-Fi від кута до кута. 

Зміни також торкнулися дизайну. Оскільки EAP655-Wall значно потужніша, потрібна і краща система охолодження. Тому бокова панель точки доступу має спеціальні отвори для пасивного охолодження пристрою.


Розміщення і характеристики портів аналогічні EAP615-Wall.Огляд точки доступу TP-Link EAP610 AX1800 WiFi 6

TP-Link EAP610 є одним із найкомпактніших представників серії точок доступу WiFi 6, які виробник пропонує як альтернативу UAP Ubiquiti. І, хоча він не так добре наповнений, як до прикладу EAP660 HD або EAP670, TP-Link EAP610 все ж має схожий набір функцій, яких має бути достатньо для багатьох малих і середніх підприємств.

Є обов’язкові OFDMA, MU-MIMO та Beamforming, які є стандартом для точок доступу WiFi 6. Крім того, ми отримуємо підтримку технології mesh, тому TP-Link EAP610 можна додати до більшої mesh-мережі. Існує підтримка 1024QAM, але смуга пропускання каналу досягає лише 80 МГц, що, мабуть, більш ніж достатньо в більшості випадків (якщо мережа Wi-Fi переповнена, ви навіть можете бути змушені знизити частоту до 40 МГц на діапазоні 5 ГГц).


Я також помітив, що EAP610 має такий самий коефіцієнт посилення антени, як і EAP610-Outdoor, і це не дивно, враховуючи, що обидва пристрої майже однакові, лише те, що останній має корпус IP67 для захисту компонентів від погодних умов. Ще одна цікавість полягає в тому, що модель, яку я збираюся протестувати, — це v2.26 і так, зміни в порівнянні з v1.0 є на апаратному рівні.

TP-Link EAP610 v2, здається, має ті ж основні компоненти, що й v1, просто корпус менший і система управління теплом дещо відрізняється. Зважаючи на це, давайте протестуємо EAP610 і перевіримо, наскільки добре він працює порівняно з точками доступу інших брендів.

Я визнаю, що мені не дуже сподобалися великі корпуси EAP660 HD і EAP670, і, здається, TP-Link погодився, що їхні точки доступу WiFi 6 можуть бути трохи компактнішими. Ось чому v2 TP-Link EAP610 набагато менший, лише 24,3 x 24,3 x 6,4 см, конкуруючи з Zyxel WAX630S.


Незважаючи на те, що пристрій TP-Link EAP610 підходить для використання всередині приміщень, він не має вентиляційних отворів, що означає, що виробнику довелося покладатися на інші засоби для відведення тепла від внутрішніх компонентів. І, подібно до Ubiquiti (U6-Pro), EAP610 має металеву нижню частину, яка стає трохи гарячішою, але це лише тому, що вона діє як дуже великий радіатор. 

Переходячи до секції портів, металева секція має спеціальні отвори для порту живлення 12 В, порту Gigabit Ethernet (підтримує 802.3at) і втоплену кнопку Reset (яка повертає точку доступу до заводських налаштувань).


Мені подобається, що TP-Link включив адаптер живлення в пакет, оскільки не всі люди мають під рукою адаптер або комутатор PoE, але, якщо ви збираєтеся використовувати більше однієї точки доступу, я пропоную вам придбати комутатор PoE (навіть некерований), оскільки це значно полегшить ваше життя.


Розібравши пристрій, можна виявити чотириядерний процесор Qualcomm IPQ6000 з тактовою частотою 1,2 ГГц, 256 МБ оперативної пам’яті від ESMT (M15T4G16256A), 128 МБ флеш-пам’яті від ESMT (F59D1G81MB) і високоінтегрований трансивер Ethernet Realtek RTL8211F (10/100/ 1000BASE-T).

Що стосується чіпсетів WiFi, TP-Link EAP610 використовує Qualcomm QCN5022 802.11b/g/n/ax 2×2:2 + інтегрований front-end модуль Qorvo QPF4588 + front-end модуль Skyworks SKY85340-11 для радіо на 2,4 ГГц діапазон і Qualcomm QCN5052 802.11a/b/g/n/ac/ax 2×2:2 + інтегрований front-end модуль Qorvo QPF4588 + front-end модуль Skyworks SKY85340-11 для радіодіапазону 5 ГГц. Не дивно, що компоненти ідентичні EAP610-Outdoor, за винятком контролера комутатора.

Апаратна частина TP-Link EAP610 vs TP-Link EAP610-Outdoor vs Zyxel WAX630S vs TP-Link EAP660HD:

Особливості Wi-Fi

Перевіривши основні компоненти TP-Link EAP610, можна з упевненістю припустити, що ми маємо справу з версією EAP610-Outdoor для приміщень, тому обидві точки доступу пропонуватимуть практично однаковий набір функцій для покращення Wi-Fi. Найважливішим з них є OFDMA, який був розроблений як засіб підвищення ефективності мережі, яка має багато точок доступу та клієнтських пристроїв. Один клієнтський пристрій не буде захоплювати мережу, якщо він використовує той самий канал, але майте на увазі, що ви побачите різницю лише в дуже щільних зонах Wi-Fi і під час використання сумісних клієнтських пристроїв. 

Я також хотів би побачити BSS Coloring, але це дуже особлива функція, яку виробники, як правило, пропускають, оскільки в більшості випадків вона залишатиметься невикористаною (її підтримують лише деякі клієнтські пристрої). Тут все ще присутні MU-MIMO, а також Beamforming, але знову ж таки, вам потрібні сумісні пристрої, інакше ці функції не матимуть значення.


Я бачив, що TP-Link EAP610 має таке ж посилення антени, як і EAP610-Outdoor, і я визнаю, що очікував менше від точки доступу в приміщенні, але ні, ви отримуєте ті самі 2x 4dBi антени для 2,4 ГГц та 2x 5dBi для 5 ГГц. Тому не забудьте зменшити потужність передачі для 2,4 ГГц, якщо ви не хочете створювати перешкоди своїм сусідам. Нарешті, TP-Link EAP610 підтримує реалізацію сітки (Mesh) TP-Link, але він несумісний з OneMesh. Ви можете використовувати його лише з іншими точками доступу Omada.

Огляд точки доступу TP-Link EAP610-Outdoor WiFi 6: створено для роботи на вулиці

TP-Link EAP610-Outdoor було розроблено, щоб продемонструвати переваги функцій WiFi 6 на відкритому повітрі, і хоча це може здатися заміною серії CPE (WiFi 5), я більше схильний вважати, що це частина потенційно нової серії для інших цілей.

Ідея точок доступу CPE полягала в тому, щоб передавати сигнал на великі відстані в одному (або подвійному) напрямку, тому в пристроях використовувалися потужні антени. TP-Link EAP610-Outdoor — це всеспрямована зовнішня точка доступу, що означає, що посилення антени нижче, але забезпечує краще покриття області навколо пристрою. Відповідно даний пристрій буде ідеальним варіантом для створення мережі на території приватного будинку, відкритих терасах ресторанів чи на території навколо готелю. 

До того ж, TP-Link EAP610-Outdoor сумісний з Omada SDN, що означає ви можете створити набагато більшу мережу, що складається з декількох пристроїв і керувати покриттям на всій території (включаючи віддалений моніторинг і налаштування).


Внутрішні точки бездротового доступу, як правило, дещо вишуканіші з точки зору дизайну, легко встановлюються на стелі, але зовнішні точки доступу насправді не розроблені з урахуванням естетики. Натомість ідея полягає в тому, щоб бути достатньо міцним, щоб витримувати зовнішні умови та легко монтуватися на стовпі чи стіні. TP-Link EAP610-Outdoor виглядає трохи краще, ніж EnGenius EWS850AP, оскільки його антени внутрішні, і він має таке ж біле матове покриття.


Пристрій повністю виготовлено з пластику і має вузьке прямокутне шасі, що характерно для такого типу точок доступу. У нижній частині TP-Link EAP610-Outdoor є круглий отвір, куди можна вставити кабель Ethernet, і жодних інших отворів навколо корпусу немає.

Що стосується розміру, TP-Link EAP610-Outdoor має 28,0 x 10,6 x 5,7 см, тому він трохи вищий за Mikrotik NetMetal ac2 і загалом більший за EnGenius EWS850AP. Не те, щоб це мало велике значення при встановленні на відкритому повітрі, вам просто потрібно зосередитися на досягненні цієї важливої лінії видимості. Що стосується процесу монтажу, TP-Link пропонує два варіанти: один полягає в тому, щоб покластися на монтажний кронштейн, який кріпиться до стіни (за допомогою гвинтів, що входять до комплекту) – TP-Link EAP610-Outdoor просто вставляється в нього.

Крім того, є варіант кріплення на стовпі, який просто вимагає використання двох стяжок, тому нічого надто складного. Але я визнаю, що металевий хомут або хоча б текстильний ремінець був би кращим. 

На передній панелі бездротової точки доступу є один великий світлодіод, який горітиме безперервно зеленим, коли точку доступу ініціалізовано та перебуває в робочому стані, але блимає жовтим, коли виникає системна помилка.


У нижній частині TP-Link EAP610-Outdoor ви зможете знайти клему заземлення, втоплену кнопку скидання, а посередині є круглий отвір, який виступає назовні, що дозволяє вставити кабель Ethernet (порт є гігабітним і підтримує як 802.3at PoE, так і Passive PoE). Компанія TP-Link додала герметизуючий набір для захисту від атмосферних впливів, який гарантує, що ні пил, ні вода не потраплятимуть у порт Ethernet.

Мені потрібно зазначити, що TP-Link EAP610-Outdoor має рейтинг IP67, що означає, що корпус захищений від пилу та не пропускає воду, навіть якщо пристрій практично занурений під воду. Отже, потужна гроза не завдасть шкоди, а ось удар блискавки може. Звичайно, є вбудований захист від блискавки 6 кВ і захист від EDS 15 кВ, але краще переконатися, що точка доступу не є єдиним відкритим електронним (металевим) пристроєм.


Що стосується апаратної частини я міг визначити чіпсет Qualcomm Atheros IPQ6000 (чотирьохядерний процесор ARM Cortex-A53 із тактовою частотою 1,2 ГГц), який технічно міг підтримувати 2,5 GbE, але у випадку TP-Link EAP610-Outdoor вона обмежена 1 Гбіт/с. Поряд з ним є чіп Ethernet Atheros AR8033-AL1A PHY 10/100/1000 Мбіт/с, 256 МБ оперативної пам’яті DDR3(L) від ESMT (M15T4G16256A) і мікросхема керування живленням Mouser MPSN17 MP5496. 


Це також покаже металеву пластину, яка контактує з пластиковим корпусом і друкованою платою через термопасту – я дуже вдячний, що TP-Link знову не використала цей жахливий клей-пасту (як це було на TL-ER7206). Що стосується Wi-Fi, TP-Link EAP610-Outdoor використовує чіп Qualcomm QCN5022 802.11b/g/n/ax разом із двома зовнішніми модулями Skyworks SKY85340-11 для радіодіапазону 2,4 ГГц і Qualcomm QCN5052 802.11a/b/g/n/ac/ax разом із двома інтегрованими інтерфейсними модулями Qorvo QPF4588 для радіодіапазону 5 ГГц.

TP-Link EAP610-Outdoor vs EnGenius EWS850AP vs Mikrotik NetMetal ac2


Особливості Wi-Fi

TP-Link EAP610-Outdoor — це точка доступу Wi-Fi 6 (клас AX1800), тому вона використовує основні функції новинки, як і EAP610. Враховуючи ціну, я припустив, що ми отримаємо OFDMA лише на 5 ГГц, але, здається, він доступний і на 2,4 ГГц (принаймні в налаштуваннях є така опція). TP-Link EAP610-Outdoor також покладається на MU-MIMO, щоб дозволити обслуговувати більше одного клієнта одночасно, хоча ви навряд чи знайдете будь-який клієнтський пристрій з адаптером WiFi вище 2×2.

Існує також підтримка Omada Mesh, але вам потрібно прийняти точку доступу до SDN, щоб мати можливість скористатися всіма її функціями. Подібно до більшості інших бездротових точок доступу, які можна інтегрувати в хмарну платформу (або SDN), існує можливість створити сітчасту мережу з декількома точками доступу, де клієнт повинен мати можливість переміщатися без будь-яких відключень (від вузла до вузла). ). Також є цікава можливість оптимізації шляхів до віддалених клієнтів через кілька точок доступу.

Висновок

Як бачимо всі ці точки доступу хоч і вважаються базовими для Wi-Fi 6, все ж таки значно виграють по ефективності, продуктивності та стійкості до перешкод в порівнянні з пристроями Wi-Fi 5. Крім того для більшості будинків, офісів, кафе, готелів параметрів AX1800 більш ніж достатньо. Якщо ви хочете оновити свою Wi-Fi 5 мережу до нового стандарту, то EAP615-Wall, EAP610, EAP610-Outdoor є ідеальним варіантом. Всі вони стабільно витримують до 100 користувачів. До того ж сумісність з Omada Mesh дозволяє будь коли розширити покриття у важкодоступних районах за допомогою бездротового послідовного підключення кількох точок доступу Omada. 

Якщо ж вам потрібна точка доступу до прикладу для великого конференц-залу, спортивного-комплексу і т.д, з постійним підключенням великої кількості користувачів, то варто звернути увагу на більш потужніші моделі. В наступному огляді обов'язково розглянемо точки доступу класу АХ300 і вище.

logo
Огляд нових базових точок доступу Wi-Fi 6 від TP-Link
Отзывы покупателей
Рейтинг покупателей
0 / 5
На основе 0 оценок покупателей
0%
0%
0%
0%
0%
Отзыв
Отлично
Заголовок*
Достоинства
Недостатки
Комментарий*
Представьтесь

Возврат к списку


Популярное оборудование

Авторизуйтесь, чтобы добавить отзыв

x