Новинки Mikrotik липень 2022 (Newsletter #106 | July 2022)

13.07.2022

У новій розсилці від Mikrotik:

  • RB5009UPr+S+IN 
  • CSS610-8P-2S+IN 
  • CRS518-16XS-2XQ-RM
  • SXT LTE6 і Chateau LTE6, сертифіковані оператором США;
  • нові аксесуари для 100-гігабітної лінійки продуктів
  • Оновлення до v7

RB5009UPr+S+IN

RB5009UPr+S+IN - нова версія популярного потужного маршрутизатора RB5009 з PoE-in і PoE-out на всіх портах. Ідеально підходить для малих і середніх інтернет-провайдерів. 


Ця версія RB5009 має всі переваги попередньої моделі: Gigabit Ethernet, 2,5 Gigabit Ethernet і 10 Gigabit SFP+ для оптоволоконного підключення. Він має швидкість, потужність і довговічність. Але цього разу Mikrotik додали PoE-вхід і PoE-вихід на всі вісім портів Ethernet. У поєднанні з 2-контактним роз’ємом і DC jack ви отримуєте 10 окремих способів живлення. Подвійні резервні джерела живлення зазвичай виводять вашу безперебійну роботу на новий рівень. RB5009UPr+S+IN робить це на крок вище!

Всі варіанти живлення підтримують широкий діапазон напруг 24 – 57 В. Однак не можна змішувати напруги. Якщо ви використовуєте вихід PoE для живлення інших пристроїв, плата вибере джерело з найвищою напругою (роз’єм постійного струму або 2-контактний роз’єм) для живлення цих пристроїв.

Кожен вихідний порт PoE може забезпечити до 25 Вт живлення. Потужність усіх портів обмежена 130 Вт, чого має бути достатньо для більшості налаштувань. За потреби ви можете вручну вказати максимальну доступну потужність джерел живлення. 

Подивіться на всю інформацію про PoE, яку може надати RB5009:


Безперебійна робота

Отже, що саме станеться, якщо виникне проблема з одним із ваших джерел живлення? Ось короткий приклад: у вас 24 В на гнізді постійного струму, 48 В на 2-контактному роз’ємі та 57 В на PoE-in. Сама плата живиться від входу найвищої напруги – PoE-in. Якщо виникне проблема, RB5009 повернеться до другої найвищої напруги – 2-контактного роз’єму. А якщо це не вдасться – є опція 24 В на гнізді постійного струму.

А як щодо пристроїв PoE-out? І знову – перемагає найвища напруга. Пристрої з підтримкою PoE будуть отримувати живлення від джерела 48 В на 2-контактному роз’ємі. Якщо це не вдається – у гру вступає 24 В на роз’ємі постійного струму. Плата завжди резервуватиме 20 Вт для живлення себе. Якщо недостатньо живлення для всіх портів PoE-out, почнеться відключення портів із найнижчим пріоритетом. Ви можете встановити пріоритет порту вручну.


З новим RB5009 Mikrotik хочуть розширити можливості всіх малих і середніх інтернет-провайдерів, які завжди в пошуку найбільш економічно ефективних і надійних рішень. Це ідеальне доповнення до їх попередніх пристроїв GPEN – лінійки продуктів, призначених для заміни дорогих рішень GPON.

CSS610-8P-2S+IN

CSS610-8P-2S+IN є одним із найбільш продуманих комутаторів на ринку. Він ідеально підходить для найрізноманітніших налаштувань: від домашніх мереж і невеликих офісів до готелів, кол-центрів і так далі. Унікальне поєднання розміру, функцій і ціни пропонує неймовірний потенціал масштабування. Є два порти SFP+ для 10-гігабітного оптоволоконного підключення та вісім портів Gigabit Ethernet з виходом 802.3af/at PoE.


Цей комутатор призначений для зручних і простих налаштувань. Компактний форм-фактор полегшує транспортування та встановлення, а легкий SwOS полегшує налаштування. Ви навіть можете налаштувати цей світч у веб-браузері. Він надає усі основні функції керованого комутатора та навіть більше: ви можете керувати переадресацією з порту на порт, контролювати "широкомовний шторм", застосовувати фільтри MAC, налаштовувати VLAN, дзеркалювати трафік, застосовувати обмеження пропускної здатності та навіть налаштовувати деякі MAC та поля заголовка IP.

Але справжньою перевагою є поєднання портів Ethernet SFP+ і PoE. CSS610 має вражаючий загальний бюджет PoE-out в 140 Вт, тож ви можете використовувати його навіть у найбільш інтенсивних сценаріях, наприклад, у готелях, конференц-залах або кол-центрах! Використовуйте вихідні порти PoE для підключення IP-телефонів, тоді як порти SFP+ підключають ваш основний сервер до провайдера. Або підключіть групу мережевих камер і миттєво завантажте відзнятий матеріал у хмару. І водночас керуйте кластером бездротових точок доступу. Крім того, масштабованість більше не є проблемою. Завдяки доступній ціні ви можете дозволити собі коммутатор на кожному поверсі. 


CRS518-16XS-2XQ-RM

  Оскільки 100-гігабітна лінійка продуктів Mikrotik зростає, настав час представити серйозний комутатор корпоративного рівня. Комутатор, здатний прийняти виклик, коли щільності портів CRS504 просто недостатньо. Представляємо вражаючий CRS518-16XS-2XQ-RM - 100-гігабітний комутатор для корпоративних мереж і центрів обробки даних. Деталі з можливістю гарячої заміни та шалена щільність портів із пропускною здатністю 1,2 Тбіт/с!Завдяки 2 портам 100 Gigabit QSFP28 і 16 портам 25 Gigabit SFP28 це ідеальне економічне доповнення до будь-якої корпоративної мережі або центру обробки даних. А завдяки подвійним резервним джерелам живлення та вентиляторам із можливістю гарячої заміни вам не доведеться турбуватися про непотрібні простої.

Ось реальне налаштування — подібне до того, яке компанія Mikrotik використовує в своєму офісі: угорі ви можете розмістити два флагманські маршрутизатори CCR2216, щоб забезпечити основне підключення та маршрутизацію. Тоді блискавично швидке з’єднання 100 Gigabit веде до трьох комутаторів рівня розподілу CRS518. Саме тут відбувається вся магія. Комутатори CRS518 підключають кожен пристрій рівня доступу до основної мережі, займаються фільтрацією трафіку та застосуванням мережевої політики. І вони справляються з усім цим з витонченістю та гідністю – завдяки фантастичній кокомутаційній мікросхемі Marvell Prestera Aldrin2. Той самий чіп, який ви бачили в флагманському CCR2216, який творив чудеса з розвантаженням обладнання L3.

У цьому налаштуванні ми також маємо пряме з’єднання агрегації каналів між маршрутизаторами CCR2216 і серверами даних. Для додаткової ефективності та розподілу трафіку.


25-гігабітні порти зворотно сумісні з пристроями SFP 10 і 1 гігабіт. Змішуйте та поєднуйте, як вам потрібно!


Два джерела живлення з можливістю гарячої заміни підтримують високий діапазон вхідної напруги: 100-240 В. Сама плата споживає до 45 Вт потужності, тоді як загальне максимальне споживання енергії досягає 77 Вт з усіма насадками. Він може бути трохи енергоємнішим, ніж CRS504, але ви б теж були, якби у вас було 16x 25-гігабітних портів, чи не так?

Ничто не может остановить этот коммутатор: он поддерживает VLAN (802.1Q, 802.1ad), маршрутизацию с аппаратной разгрузкой L3, ACL, LACP, MLAG, Jumbo-кадры, отслеживание IGMP/MLD и так далее. Обновляйте RouterOS и наслаждайтесь реальной мощью CRS.

100-гігабітна лінійка продуктів від Mikrotik

Як ми бачимо, 100-гігабітна лінійка продуктів від Mikrotik продовжує зростати: комутатори, маршрутизатори, кабелі та модулі QSFP28. Крім нових коммутаторів в розсилці за липень, компанія представила і відповідні трансивери та кабелі прямого з’эднання. Серед них :

XQ+85MP01D - додайте цей модуль QSFP для відстаней до 100 метрів до ваших налаштувань CCR2216, CRS504 або CRS518 і насолоджуйтеся реальною швидкістю та максимальною надійністю. Цей оптичний модуль пропонує чотири незалежні повнодуплексні канали з пропускною здатністю до 25 Гбіт/с на канал і загальною пропускною здатністю 100 Гбіт/с. Модуль має вбудовані функції цифрової діагностики, такі як моніторинг оптичної потужності. 


XQ+31LC02D -  додайте цей модуль QSFP для відстаней до 2 км до ваших налаштувань CCR2216 або CRS504. Цей оптичний модуль також пропонує чотири незалежні повнодуплексні канали з пропускною здатністю до 25 Гбіт/с на канал і загальною пропускною здатністю 100 Гбіт/с. Модуль має вбудовані цифрові діагностичні функції, включаючи моніторинг оптичної потужності, і добре працюватиме в середовищах до 70° C. Він розроблений для найсуворіших умов, включаючи температуру, вологість та електромагнітні перешкоди, тому ми однозначно рекомендуємо це надійне рішення для всіх ваших пристроїв 100 Гбіт/с QSFP28.


XQ+BC0003-XS+ - це кабель від QSFP28 до 4x SFP28. Це доповнення до лінійки продуктів MikroTik 100 Gigabit дозволяє підключати кілька пристроїв 25 Gigabit до вашого CRS504 або CCR2216. Завдяки інтегрованим модулям SFP28 підключення багатьох пристроїв стає максимально простим. Довжина кабелю становить 3 метри — ідеальна довжина, щоб дістатися до всіх необхідних точок, зберігаючи при цьому вашу серверну кімнату акуратною та охайною.


XQ+DA0001 - з’єднайте будь-які два пристрої MikroTik 100 Gigabit (наприклад CCR2216 і CRS504) без клопоту - цей кабель має вбудовані модулі QSFP28. Просто підключіть його та насолоджуйтеся швидкістю. Кабель має довжину один метр, чого має бути достатньо для більшості налаштувань, але доступна також 3-метрова версія - XQ+DA0003. Він досить гнучкий – ви можете тримати пристрої окремо або один на одному.


Оновлення до v7

Поки експерти Mikrotik з апаратного забезпечення продовжують працювати над різноманітними захоплюючими продуктами на базі RouterOS v7 і переходом із серії CCR на CCR2xxx, їх команда програмного забезпечення випустила нову стабільну версію RouterOS v7.3. Якщо ви хочете скористатися перевагами останніх функцій RouterOS, наведений нижче посібник може бути дуже корисним. Пояснення щодо рекомендованих кроків для оновлення RouterOS до основної версії v7 і можливих застережень під час цього тут.

logo
Новинки Mikrotik липень 2022 (Newsletter #106 | July 2022)

Возврат к списку

Авторизуйтесь, чтобы добавить отзыв