Wi-Fi 7: що це таке і наскільки він буде швидким?

30.11.2022
Поделиться в:

Хоча багато людей лише нещодавно перейшли на Wi-Fi 6, а деякі, можливо, розглядають можливість переходу на Wi-Fi 6E, їхній наступник WiFi 7 уже в розробці. 

Нові програми (наприклад, відео 4K/8K зі швидкістю передачі до 20 Гбіт/с, віртуальна реальність/доповнена реальність, віддалені офіси та хмарні обчислення) потребують надзвичайно високої пропускної здатності та наднизької затримки, що значно перевищує можливості IEEE 802.11ax (WiFi 6). Щоб задовольнити ці майбутні вимоги, IEEE випускає новий стандарт IEEE 802.11be (WiFi 7).

7-е покоління Wi-Fi обіцяє значні покращення порівняно з Wi-Fi 6 і 6E та може запропонувати швидкість у чотири рази вищу. Він також містить розумні досягнення для зменшення затримки, збільшення ємності та підвищення стабільності і ефективності.

3.PNG

Коротко про WiFi 7

У той час як WiFi 6 було створено у відповідь на зростання кількості пристроїв у світі, мета WiFi 7 полягає в тому, щоб забезпечити вражаючу швидкість для кожного пристрою з більшою ефективністю. Якщо ви боретеся з постійною буферизацією, затримками або перевантаженням, маршрутизатор WiFi 7 може стати вашим найкращим рішенням.

WiFi 7 пропонує надшироку смугу пропускання 320 МГц, 4096-QAM, Multi-RU та Multi-Link, щоб забезпечити швидкість у 4,8 раза вищу, ніж у WiFi 6, і в 13 разів швидше, ніж у WiFi 5.

Записати.PNG

Wi-Fi 7 — це стандарт IEEE 802.11be у старому найменуванні, де Wi-Fi 6 — IEEE 802.11ax, а Wi-Fi 5 — IEEE 802.11ac. Як і попередні стандарти, Wi-Fi 7 буде зворотно сумісним. Але щоб скористатися новими функціями та покращеною продуктивністю, яку він обіцяє, вам потрібно буде оновити свої пристрої. Це означає придбання нових роутерів і точок доступу, не кажучи вже про нові смартфони, ноутбуки, телевізори тощо.

Порівняння стандартів Wi-Fi:

Записати2.PNG

Які переваги принесе Wi-Fi 7?

Wi-Fi 7 буде швидшим, підтримуватиме більше з’єднань і буде більш адаптивним для надійної продуктивності з низькою затримкою.

Зрозуміло, ви можете задатися питанням, що відрізняє Wi-Fi 7 від Wi-Fi 6E, який загалом обіцяє ті самі переваги порівняно з попередніми стандартами, відкриваючи діапазон 6 ГГц. Тим більше, що Wi-Fi 7 використовуватиме ті самі три діапазони 2,4 ГГц, 5 ГГц і 6 ГГц. Ось деякі помітні оновлення.

Більш широкі канали

Кожна смуга розбита на канали. Діапазон 2,4 ГГц складається з 11 каналів по 20 мегагерц (МГц) кожен. Діапазон 5 ГГц має 45 каналів, але замість обмеження шириною 20 МГц вони можуть об’єднуватися для створення каналів 40 МГц або 80 МГц. Діапазон 6 ГГц підтримує 60 каналів, а з Wi-Fi 6 вони можуть досягати 160 МГц. Wi-Fi 7 підтримує канали шириною до 320 МГц. Чим ширший канал, тим більше даних він може передати.

Проста аналогія полягає в тому, щоб уявити, скільки трафіку може витримати односмугова дорога порівняно з трисмуговою магістраллю або шестисмуговою магістраллю.

image_20220517080639f.png

Вища QAM (квадратурна модуляція)

Квадратурна амплітудна модуляція (QAM) — це метод передачі та прийому даних у радіочастотних хвилях. Чим він вищий, тим більше інформації ви можете вмістити. Wi-Fi 7 підтримує 4K-QAM, Wi-Fi 6 підтримує 1024-QAM, а Wi-Fi 5 обмежується 256-QAM.

Потенційні переваги ускладнюються потужністю сигналу, фоновим шумом і перешкодами. Коли QAM зростає, діапазон падає, і вам потрібен сильніший сигнал. Отже, перехід до 1024-QAM у Wi-Fi 6 забезпечив приблизно 25-відсоткове збільшення швидкості передачі даних порівняно з Wi-Fi 5. Перехід до 4K-QAM у Wi-Fi 7 означає ще на 20-відсотків збільшення максимальної продуктивності. 4K-QAM дозволяє кожному символу передавати 12 біт, а не 10 біт. Вища швидкість передачі відповідно дозволяє користувачам отримати вищу ефективність. 

4.PNG

Multi-Link Operation (Багатоканальна робота)

Мабуть, найцікавішим досягненням у Wi-Fi 7 є Multi-Link Operation (MLO) із балансуванням навантаження та агрегацією, яка поєднує кілька каналів на різних частотах для забезпечення кращої продуктивності.

Кожен попередній стандарт Wi-Fi встановлює з’єднання між двома пристроями в одному діапазоні. Навіть тридіапазонний маршрутизатор Wi-Fi 6E з’єднує два пристрої в одному діапазоні по фіксованому каналу (маршрутизатор вирішує, чи підключатися в діапазоні 2,4 ГГц, 5 ГГц або 6 ГГц).

MLO може об'єднати кілька частот в різних діапазонах в одне з'єднання. Маршрутизатор Wi-Fi 7 може підключатися до пристрою Wi-Fi 7 через два або більше каналів у різних діапазонах одночасно. MLO потенційно забезпечує ширші канали, здатні передавати більше даних.

Швидкість не завжди є пріоритетом, але MLO також дозволяє підвищити продуктивність. Маршрутизатор Wi-Fi 7 може врахувати перевантаження та інші перешкоди та передавати на найкращому каналі для їх обходу, перемикаючись для підтримки стабільного з’єднання та низької затримки.

5.PNG

Wi-Fi 7 також покращує існуючі технології, такі як OFDMA, MU-MIMO та TWT.

16 × 16 MU-MIMO

WiFi 7 збільшує кількість просторових потоків з 8 до 16. Таким чином, теоретична фізична швидкість передачі даних подвоюється порівняно з WiFi 6. Завдяки 16 потокам WiFi 7 кожен пристрій має достатню пропускну здатність для безперебійної роботи.

7.PNG

Multi-RU

У застарілому Wi-Fi 6/6E, коли будь-яка частина великого високошвидкісного каналу використовується іншим пристроєм, увесь канал стає недоступним, і потрібно використовувати інший канал. Щоб вирішити цю проблему та ще більше підвищити спектральну ефективність, WiFi 7 дозволяє призначити кілька RU одному користувачеві та може об’єднати RU для підвищення ефективності передачі.

Завдяки Multi-RU Puncturing пристрої Wi-Fi 7 зможуть користуватися іншими частинами того самого високошвидкісного каналу, які не використовуються, щоб увімкнути дуже великі канали (навіть якщо вони менші за максимальний розмір 320 МГц).

6.PNG

Коли буде доступний Wi-Fi 7?

Як згадувалося раніше, Wi-Fi 7 все ще знаходиться в розробці. Очікується, що специфікація буде завершена десь у 2024 році. Однак, як ми бачили з Wi-Fi 6, деякі початкові попередньо сертифіковані маршрутизатори та клієнтські пристрої надійдуть на полиці раніше. У перші кілька місяців 2023 року TP-Link і, ймовірно, інші виробники мають випустити перші пристрої, адже вони вже навіть анонсували їх.

Майте на увазі, що ці ранні продукти можуть не пропонувати всіх функцій, які ви отримаєте з повністю сертифікованими пристроями Wi-Fi 7, коли вони зрештою з’являться. Поки Wi-Fi 7 не набуде чинності, перегляньте маршрутизатори Wi-Fi 6, які ви можете придбати прямо зараз.

Пристрої Wi-Fi 7

TP-Link є одним із провідних світових постачальників мережевих продуктів і першим великим брендом, який представив свою лінійку продуктів із Wi-Fi 7. Нові продукти призначені для домашніх і бізнес-користувачів, включаючи системи Deco Wi-Fi 7, маршрутизатори Wi-Fi 7 і корпоративні продукти Omada.


Лінійка Deco від TP-Link включатиме кілька пристроїв Wi-Fi 7, які можуть обслуговувати багатоканальні з’єднання в сітчастій мережі, щоб кожен куточок дому чи офісу був покритий високошвидкісним Wi-Fi. 

Флагман Deco BE33000 (BE95) — це чотирьохдіапазонна мережева система Wi-Fi 7 mesh, яка пропонує підключення до мережі 10G у всьому домі зі швидкістю бездротового зв’язку до 33 Гбіт/с.

BE33000 працює на чотирьох бездротових частотах, включаючи два діапазони 6 ГГц, які допомагають покращити загальну продуктивність Wi-Fi. Один із діапазонів 6 ГГц можна виділити як виділений транзитний канал, щоб забезпечити ще більш надійний Wi-Fi. BE33000 має порти 10G SFP і 10G Ethernet WAN/LAN для підключення до найшвидкісніших Інтернет-сервісів. Deco BE95 використовує 16 бездротових потоків.

Також новинкою в асортименті Deco є BE85 та BE65 з аналогічним BE33000 дизайном. Модель BE85  - мережева система Wi-Fi 7, яка є тридіапазонним пристроєм зі швидкістю до 22 Гбіт/с і двома портами 10G. У той же час Deco BE65 забезпечує швидкість до 11 Гбіт/с і поставляється із чотирма портами 2,5G Ethernet.

Tp-Link-Wi-Fi-7-Mesh-Lineup-Counterpoint-Research-768x683.jpg

Маршрутизатор є серцем будь-якої мережі, і TP-Link також анонсувала три маршрутизатори, сумісні з Wi-Fi 7, для максимальної продуктивності бездротового зв’язку. Маршрутизатор Archer BE900 забезпечує чотирьохдіапазонний Wi-Fi 7 зі швидкістю до 24 Гбіт/с. Archer BE900 має інноваційний сенсорний екран і 12 внутрішніх антен, кожна з яких розташована таким чином, щоб отримати найкраще від різних діапазонів для мінімальної кількості мертвих зон.

Завдяки двом діапазонам 5 ГГц BE900 гарантує, що клієнтські пристрої можуть отримати високошвидкісну бездротову мережу, а діапазон 6 ГГц забезпечує додаткову пропускну здатність і канали без перевантажень. BE900 також має два порти 10G WAN/LAN, порт RJ45 і комбінований порт RJ45/SFP+ для підключення до оптоволоконного та мідного Інтернет-з’єднань.

TP-Link Archer GE800 — це тридіапазонний ігровий маршрутизатор із підтримкою Wi-Fi 7. Маршрутизатор має футуристичний ігровий дизайн. Маючи швидкість понад 18 Гбіт/с, GE800 оснований на провідному у галузі процесорі і потужному чіпсеті. 

Четверне прискорення забезпечує найкращу продуктивність в іграх. Archer GE800 має два порти 10G, два порти 2,5G і чотири додаткові гігабітні порти для розваг, ігор, потокової передачі 8K і NAS. Спеціальна ігрова смуга гарантує, що онлайн-ігри матимуть пріоритет.

TP-Link також представила Archer BE800, тридіапазонний маршрутизатор Wi-Fi 7 зі швидкістю бездротового зв’язку до 19 Гбіт/с. Маршрутизатор має світлодіодний екран, два порти 10G і чотири порти 2,5G. Тим часом новий Archer BE550 — це тридіапазонний маршрутизатор Wi-Fi 7 зі швидкістю до 9,3 Гбіт/с і п’ятьма портами 2,5G. Обидві моделі сумісні з EasyMesh для легкого налаштування сітки вдома.

Tp-Link-Wi-Fi-7-Router-Lineup-Counterpoint-Research-1024x730.jpg

Усі нові продукти Wi-Fi 7 від TP-Link оснащені програмним забезпеченням безпеки HomeShield 3.0 наступного покоління для комплексної безпеки. HomeShield включає блокувальник реклами та запобігання відстеженню даних. Існують також засоби захисту від вторгнень, які захищають мережу та програми від зовнішніх атак, одночасно усуваючи вразливості.

Для бізнес-користувачів TP-Link також анонсувала продукти Wi-Fi 7, призначені для малого і середнього бізнесу та корпоративних клієнтів. TP-Link Omada EAP780 і Omada EAP770 — це бездротові точки доступу Wi-Fi 7 для компаній, які хочуть використовувати новий стандарт Wi-Fi. Omada EAP780 — це тридіапазонна точка доступу, яка може працювати на швидкості до 22 Гбіт/с. Вона також має два порти 10G. Omada EAP770 також є тридіапазонною точкою доступу зі швидкістю до 11 Гбіт/с через Wi-Fi 7. EAP770 має один порт 10G для високошвидкісного підключення до Інтернету.

Завдяки технології Wi-Fi 7 нові точки доступу Omada використовують нещодавно представлений діапазон бездротової мережі 6 ГГц і більш широку смугу пропускання 320 МГц за допомогою технології MLO. Обидві точки доступу Omada можуть забезпечити вищу пропускну здатність, меншу затримку та менше перешкод, ніж Wi-Fi 6. Точки доступу EAP особливо підходять для аудиторій, конференц-залів або готелів, де багатьом користувачам потрібно виходити в Інтернет одночасно.

Tp-Link-Wi-Fi-7-Access-Point-Lineup-Counterpoint-Research-768x913.jpg\

Крім компанії TP-Link, про анонс першої точки доступу Wi-Fi 7 заявила і компанія Ruijie. AP RG-AP9860 - цей продукт розроблено з 14 просторовими потоками та підтримкою загальної пропускної здатності в 19,31 Гбіт/с, демонструючи потужну силу технічних інновацій Ruijie.


Щоб більш детально дізнатись про можливості RG-AP9860 читайте - Ruijie представили точку доступу Wi-Fi 7 з пропускною здатністю 19.31 Gbps.

Гігант мікросхем Qualcomm також анонсує лінійку продуктів, яка підтримує останню версію стандарту бездротового зв’язку, передбачаючи новий клас клієнтських систем. MediaTek каже, що тестує технологію Wi-Fi 7. Intel планує випустити на ринок продукти, сертифіковані Wi-Fi 7, відповідно до графіка сертифікації Wi-Fi Alliance (2023–2024).

Висновок 

Ера Wi-Fi 7 тільки почалася. Представлена пропозиція — це лише проблиск справжньої потужності останнього випуску. З технологічної точки зору, випуск пристроїв Wi-Fi 7 є бажаним кроком. Однак, оскільки інтернет-провайдери та споживачі все ще дізнаються про весь потенціал Wi-Fi 6/6E, розгортання основного Wi-Fi 7 займе час. Він може набрати значних обертів не раніше кінця 2023 року.

Широкосмуговий доступ є ринком, чутливим до ціни та орієнтованим на продуктивність. Оскільки на ринку зараз бракує пристроїв, сумісних з Wi-Fi 7, нові випуски TP-Link можуть дуже стимулювати інших OEM-виробників і виробників пристроїв швидше розгортати продукти, щоб почати якнайшвидше приймати Wi-Fi 7.

logo
Отзывы покупателей
Рейтинг покупателей
0 / 5
На основе 0 оценок покупателей
0%
0%
0%
0%
0%
Отзыв
Отлично
Заголовок*
Достоинства
Недостатки
Комментарий*
Представьтесь

Возврат к списку


Популярное оборудование

Авторизуйтесь, чтобы добавить отзыв