Попередній огляд U7-Pro: Ласкаво просимо до Wi-Fi 7!

15.01.2024
Поделиться в:

8 січня 2023 року Ubiquiti анонсувала свою першу точку доступу Wi-Fi 7, U7-Pro:

Після багатьох років розробки ми з гордістю представляємо UniFi 7 — широкомасштабовану платформу WiFi 7, здатну забезпечувати користувальницький досвід, подібний до дротового. Вперше в історії надзвичайної швидкості та передбачуваності Wi-Fi можна досягти одночасно завдяки стійким до перешкод радіотехнологіям UniFi 7 у поєднанні з океаном нещодавно підтримуваного спектру 6 ГГц.  Розроблений спеціально для професійних і корпоративних розгортань, U7 Pro ідеально підходить для додатків, які вимагають бездоганного обслуговування WiFi у вимогливих великомасштабних середовищах.

У цьому експрес-огляді ми швидко розглянемо характеристики U7-Pro і його порівняння з U6-Enterprise та іншими моделями Wi-Fi 6. А також коротко розповімо, що таке Wi-Fi 7, і основні функції, включені в новий стандарт.

Основні характеристики U7-Pro

 • WiFi 7 (802.11be) з підтримкою 6 GHz
 • Tri-band, два просторових потоки в кожній смузі
 • 2.5 Gbps RJ45 uplink порт
 • живлення від PoE+ (802.3at)
 • Заявлене покриття 140 м² і понад 300 підключених пристроїв

Ось характеристики U7-Pro порівняно з іншими точками доступу Wi-Fi 6, 6E та 7 UniFi.Чи достатньо 2x2 “Pro”?

Деякі ранні коментарі щодо U7-Pro свідчили про те, що його слід було назвати «U7-Lite», оскільки він мав лише 2x2 MIMO або два просторові потоки на діапазон. Я розумію їх точку зору, тому що AC-Pro пропонує дві радіостанції 3x3, а U6-Pro має одну радіостанцію 2x2 і одну 4x4. Якщо поглянути на це з іншого боку, усі моделі «Pro» пропонують загалом 6 просторових потоків. U7-Pro просто розподіляє їх на 3 діапазони спектру.

Хоча більшість клієнтів Wi-Fi, таких як телефони та ноутбуки, обмежені роботою 2x2, наявність додаткових просторових потоків у точці доступу має багато переваг. Наявність 3 або 4 антен і 3 або 4 просторових потоків на точці доступу забезпечує краще формування променя, посилення, звучання каналу та багато інших переваг. Загальна продуктивність повинна бути кращою, якщо клієнтам буде доступно більше просторових потоків (і діапазонів частот!).

Зрештою, «Pro» — це маркетинговий термін. Це може означати все, що хоче Ubiquiti. Традиційно «Pro» означає, що він знаходиться в середині класу. Для точок доступу у вас є моделі Lite, Plus і Long-Range нижче, а також моделі XG, HD або Enterprise вище.

Ціна, технічні характеристики та продуктивність ось що має значення. U7-Pro має ціну та, швидше за все, працюватиме відповідно до своєї назви, коли з’явиться решта лінійки U7. Я припускаю, що вони скоротять ширину каналу, потужність TX або щось для дешевших моделей і додадуть потужність TX, посилення антени, кращі компоненти, лазерні промені RGB і бог знає що ще в моделі вище.

Нам доведеться дочекатися виходу решти моделей U7, перш ніж ми зможемо знати. Я б припустив, що колись з’явиться U7-Lite, він буде дешевшим і певним чином пропонуватиме менше. Я також припускаю, що вийде U7-Enterprise для тих, хто хоче найвищого рівня. Якщо ви вважаєте, що U7-Pro пропонує недостатньо, зачекайте на додаткові моделі U7.

Ubiquiti’s U7-Pro FAQ

У рамках анонсу компанія Ubiquiti відповіла на поширені запитання:

Чи можу я встановити U7 Pro за допомогою наявної монтажної пластини AP?

U7 Pro використовує професійну систему кріплення AP. Його можна встановити за допомогою тієї ж металевої монтажної пластини, що й наступні моделі AP:

 • U6-Enterprise

 • U6-Pro

 • U6-LR

 • UAP-AC-Pro

 • UAP-AC-HD

 • UAP-AC-SHD

 • UAP-AC-XG

Що мені потрібно для запуску U7 Pro?

 • U7 Pro керується за допомогою мережі UniFi 8.0.26 і новіших версій.
 • U7 Pro живиться від PoE+ із висхідним каналом зв’язку 2,5 GbE. Ми рекомендуємо поєднати U7 Pro з комутатором UniFi PoE, який має продуктивність 2,5 GbE і вихід PoE+, наприклад комутатори Pro Max і Enterprise PoE.
 • U7 Pro повністю сумісний із клієнтськими пристроями WiFi 6E та попередніми версіями. Для використання діапазону 6 ГГц потрібен клієнтський пристрій WiFi 6E або WiFi 7.

Що таке Wi-Fi 7?

Wi-Fi 7 — це останнє покоління Wi-Fi. Як і в більшості технологій, більше число означає краще. Однак Wi-Fi 7 не такий простий.

Основний стандарт відомий як 802.11be, а робота над Wi-Fi 7 офіційно почалася ще в травні 2019 року. Основна мета Wi-Fi 7 — збільшити пропускну здатність, зменшити затримку та використовувати весь доступний спектр, починаючи з 1 ГГц до 7,25 ГГц.

Початковий проект стандарту Wi-Fi 7 вийшов у березні 2021 року, а Wi-Fi Alliance запустив програму сертифікації Wi-Fi 7 8 січня 2023 року. Виробники почали випускати свої перші продукти багато років тому на основі ранніх чорнових версій стандарту, так само, як вони робили з Wi-Fi 6 і минулими версіями. Qualcomm, Broadcom і TP-Link активно розгортали раннє обладнання, а тепер Ubiquiti та решта індустрії приєдналися до них. Ми вже розглядали основи Wi-Fi 7 і продукти які нам запропонував TP-Link в статті - Wi-Fi 7: що це таке і наскільки він буде швидким? Але розглянемо тут коротко: 

Основні функції Wi-Fi 7

 • Смуга пропускання 320 МГц і більш ефективне використання несуміжного спектру
 • Збільшує максимальну модуляцію до 4096-QAM (4K-QAM)
 • Багатодіапазонне/багатоканальне агрегування та робота, включаючи безперервну та несуміжну смугу пропускання 320/160+160 МГц і 240/160+80 МГц
 • 16 просторових потоків і покращення протоколу Multiple Input Multiple Output (MIMO)
 • Координація кількох точок доступу (AP) (наприклад, скоординована та спільна передача)
 • Покращена адаптація зв’язку та протокол повторної передачі (наприклад, Hybrid Automatic Repeat Request (HARQ))
 • Формати кадрів із покращеною прямою сумісністю
 • Розширений розподіл ресурсів у OFDMA
 • Зменшує споживання ефірного часу завдяки оптимізованому та неявному звучанню каналу та більш гнучкій схемі пробивання преамбули
 • Підтримує прямі посилання, керовані точкою доступу.
 • Інтегрує чутливі до часу мережі (TSN) розширення IEEE 802.1Q для трафіку реального часу з низькою затримкою

Цілі Wi-Fi 7

Однією з головних тем Wi-Fi 7 є та сама, що й у більшості нових поколінь Wi-Fi: як ми можемо зробити його швидшим і надійнішим? До теперішнього часу швидкість і потужність Wi-Fi збільшилися на:

 • Більш складна модуляція для надсилання більшої кількості даних одночасно
 • Ширші канали для використання більшого спектру
 • MIMO для використання кількох антен одночасно

На жаль, ми досягаємо точки зменшення віддачі зі збільшенням модуляції, ширини каналу та MIMO. Незважаючи на це, Wi-Fi 7 все ще просуває їх вперед, збільшуючи максимальну модуляцію до 4096-QAM, ширину каналу до 320 МГц і MIMO до 16 просторових потоків. Ці цифри більші, ніж будь-коли, але цього недостатньо.

4096-QAM пропонує щонайбільше 20% збільшення в порівнянні з 1024-QAM, але обидва вони працюють лише на коротких відстанях, в ідеальних умовах. Вони вимагають такого високого співвідношення сигнал/шум (SNR), що їх можна досягти лише в межах кількох метрів від точки доступу. Вищі швидкості передачі даних забезпечують більше даних, але є менш надійними, тому клієнтам потрібно балансувати між швидкістю та надійністю.

Широкі канали стали великою темою після появи Wi-Fi 6E та додавання 1200 МГц спектру в діапазоні 6 ГГц. Wi-Fi 7 збільшує максимальний розмір каналу до 320 МГц порівняно зі 160 МГц у Wi-Fi 5, 6 і 6E. Подвійний спектр означає подвійну швидкість передачі даних і подвійну потенційну пропускну здатність. Це також подвоює шум і ймовірність перешкод, що ускладнює використання в реальних мережах, особливо в мережах з великою кількістю клієнтів або щільністю. Канали 320 МГц також ще не підтримуються в багатьох країнах, але доступність буде розширюватися.

Wi-Fi 7 дозволить передати до 16 просторових потоків, але для цього знадобляться великі антенні решітки, дорожчі внутрішні пристрої та тонна потужності. Якщо враховувати історію, то навіть MIMO з понад 4 просторовими потоками навряд чи можна знайти в будь-чому, окрім точок доступу високого класу, і більшість клієнтів, швидше за все, залишаться з 2 просторовими потоками.

Зважаючи на те, що ці підвищення обходяться дорожче й забезпечують менше результатів, необхідні нові методи, щоб побачити значні переваги в продуктивності. Wi-Fi 7 робить це декількома способами, але один із найбільших — за допомогою Multi-Link.

Обіцянка Multi-Link

Функція Multi-Link Operation (MLO) дозволяє об’єднувати кілька діапазонів або каналів. За допомогою MLO багатоканальні пристрої (MLD) можуть одночасно використовувати діапазони 2,4 ГГц, 5 ГГц і 6 ГГц. Це може бути у формі балансування навантаження або агрегації. Це дозволяє підвищити загальну швидкість і зменшити затримку та перевантаження для всіх підключених клієнтів.

У попередніх стандартах Wi-Fi клієнти підключалися до одного діапазону за раз і могли перемикатися між ними. Це призводить до накладних витрат при зміні частот, що призводить до затримок і втрачених дорогоцінних мілісекунд. При балансуванні навантаження клієнт може вибрати найшвидший або найменш завантажений канал. За допомогою агрегації затримка може становити лише 1 мс під час перемикання діапазонів. Це має покращити загальну продуктивність, особливо в аудіо-, відео- або ігрових програмах у реальному часі.

Існує кілька різних типів MLO, зокрема:

 • Multi-link single radio (MLSR) - багатоканальна одиночна радіостанція, яка може передавати та приймати по одній частоті одночасно
 • Enhanced MLSR (eMLSR) - покращує MLSR за допомогою скороченої функції радіо для вибору найкращого зв’язку
 • Nonsimultaneous TX and RX multi-link multi-radio (Non-STR MLMR) - може передавати та приймати через 2 або більше радіостанцій, але з обмеженнями поділу часу та частоти
 • STR MLMR - може одночасно передавати і приймати через 2 або більше радіостанцій

Висновок

Є багато інших деталей про MLO, які я тут не розглядав, і багато інших функцій Wi-FI 7, які вирішують проблеми та підвищують продуктивність. Нові функції в Wi-Fi 7 захоплюють, але наразі вони здебільшого технічна цікавість. Я радий спостерігати за продовженням розробки та розгортання Wi-Fi 7. Хоча Wi-Fi 7 знаходиться на ранній стадії впровадження, ми побачимо багато реклами та маркетингу, спрямованих на те, щоб змусити нас думати, що він нам потрібен, і потрібен прямо зараз. Я ніколи не погоджуся з таким мисленням, особливо коли мова йде про перегляд стандарту Wi-Fi.

Для переважної більшості користувачів Wi-Fi 5 і Wi-Fi 6 пропонують більш ніж достатню швидкість і надійність. Для додатків, які використовує більшість із нас, на пристроях, які є у більшості з нас, ми не побачимо значного стрибка в досвіді. Найбільше мене хвилює проектування в майбутнє, коли багатоканальний зв’язок і Wi-Fi 7 стануть звичними.

Прогрес хороший, але з усім, що стосується Wi-Fi, терпіння винагороджується. Не поспішайте та не купуйте перше обладнання Wi-Fi 7, яке побачите, нехай стандарт прийде до вас. Зважаючи на це, завжди цікаво дивитися на межі бездротового зв’язку. Ласкаво просимо до Wi-Fi 7.

logo
Попередній огляд U7-Pro: Ласкаво просимо до Wi-Fi 7!
Отзывы покупателей
Рейтинг покупателей
0 / 5
На основе 0 оценок покупателей
0%
0%
0%
0%
0%
Отзыв
Отлично
Заголовок*
Достоинства
Недостатки
Комментарий*
Представьтесь

Возврат к списку


Популярное оборудование

Авторизуйтесь, чтобы добавить отзыв