Огляд точки доступу Zyxel WAX630S і комутатора XGS1250-12: недорогий тандем для Wi-Fi 6 і мультигігабітної локальної мережі

30.12.2022
Поделиться в:

Якщо ви вибираєте точку доступу для приміщень з високим трафіком, наприклад, для ресторанів, холів бізнес-центрів або для конференц-залів, то вам, швидше за все, потрібна модель з підтримкою Wi-Fi 6 і загальною пропускною здатністю вище 2 Гбіт/с. Як правило, такі пристрої мають ціну близько 1000 доларів, а їх характеристики перевищують вимоги типового покупця. 

Яскравим прикладом цього є модель Zyxel WAX650S з формулою антени 4x4, мережевим інтерфейсом 5GBase-T, вбудованим Bluetooth і прямим VPN-підключенням до центру управління. Якщо ви побудували мережу на Zyxel, то, вибираючи топову точку доступу, ви заплатили за всі ці функції, хоча фактично і не користувалися ними. Саме для таких випадків Zyxel випустила полегшену версію флагмана, модель WAX630S без підтримки Bluetooth, з 2,5-гігабітним портом PoE, шириною каналу 160 МГц і 6 просторовими потоками, що дає загальну швидкість 2,95 Гбіт/с. Природно, управління доступно як безпосередньо через веб-інтерфейс, так і через хмарний сервіс Nebula Control Center.

Що робить WAX630S унікальною?

Для мене ця модель цікава своїм дизайном: за старою доброю традицією практично у всіх точках доступу, крім найдешевших, Zyxel використовується подвійне екранування, що блокує материнську плату від перешкод з обох сторін. Алюмінієві пластини додатково виступають в якості теплорозподільника, відводячи тепло від процесора і ВЧ-блока від передньої і задньої частин корпусу. Таким чином, немає побоювань, що стеля пожовтіє від гарячого повітря в місці установки приладу.

Zyxel_wax630s-02.jpgZyxel_wax630s-03.jpg

Zyxel_wax630s-04.jpgZyxel_wax630s-06.jpg

Zyxel_wax630s-05.jpg

У компанії Zyxel підкреслюють, що в моделі WAX630S використовується розумна антена, але при найближчому розгляді ми бачимо, що антенний блок тут абсолютно не такий, як у точок доступу зі змінною діаграмою спрямованості, в тому ж WAX650S або Huawei AirEngine 8760-X1-Pro, де перемикаючи комбінації випромінювачів, можна було досягти мільйонів варіантів направлення променя на клієнта. Як бачимо, антени 5 ГГц встановлені попарно для покращеної роботи функції формування променя, яка є частиною Wi-Fi 6. Одна з антен задає «основні» коливання хвилі, а друга «налаштовує» сигнал за допомогою фазового зсуву так, щоб у місці знаходження клієнта амплітуди сигналу обох антен були максимальними.

Zyxel_wax630s-08.jpg

Zyxel_wax630s-09.jpg

Zyxel_wax630s-11.jpg

Zyxel_wax630s-13.jpg

У точці доступу WAX630S конструкція антени виглядає так само, як і в будь-якій іншій традиційній моделі середнього класу: дві перевернуті антени F-L (IFLA) посередині та 6 антен з вертикальною поляризацією, спрямованих у різні боки для діапазону 5 ГГц. 6 антен на 4 потоки дозволяють перемикати їх для концентрації діаграми спрямованості в напрямку клієнта, тим самим збільшуючи дальність передачі.

Zyxel_wax630s-ports.jpg

Для підключення до мережі тут використовуються два інтерфейси: 2,5-гігабітний з PoE і 1-гігабітний Downstream, до якого можна підключити, наприклад, комп'ютер, іншу точку доступу або камеру спостереження. На вході мережевих портів припаяні мережеві фільтри, які захищають, в тому числі, від електричних перешкод і статичної напруги. Таким чином, WAX630S можна підключати кабелями, що проходять поза приміщенням, в тому числі і по повітрю, хоча, звичайно, сама ТД повинна бути встановлена в приміщенні з температурою від 0 до 50 градусів Цельсія. У схемах блоку живлення для фільтрації встановлені високоякісні твердотільні конденсатори Sanyo, материнська плата виготовлена на великому заводі ASKPCB, що виробляє плати для Samsung, Lenovo, Panasonic та інших IT-гігантів індустрії.

Максимальне енергоспоживання за мірками Wi-Fi 6 можна вважати невеликим: до 19 Вт при повному навантаженні, тому модель не вимагає дорогих PoE++ комутаторів і інжекторів, і може працювати з більш дешевими джерелами живлення. Майже всі комутатори PoE за останні 3 роки підтримують стандарт 802.3at (PoE+), тому вони будуть працювати з WAX630S, і майте на увазі, що блок живлення не входить в комплект, тому якщо ви підключаєте пристрій через інжектор, то вибирайте мультигігабітну модель, Zyxel має дві таких.

Zyxel_poe_injector_01.jpg

Модель Zyxel PoE12-60W може забезпечити потужність до 60 Вт за стандартом 802.3af (PoE, PoE+, PoE++), а також підтримує швидкість підключення від 100 Мбіт/с до 5 Гбіт/с. Живлення подається 4 парами: потенціал +56В висить на контактах 3, 4, 5, 6, а ніжки 1, 2, 7, 8 посаджені на мінус. Для живлення можна використовувати кабелі категорії 5E і вище, бажано з повністю мідними жилами. Zyxel також має простіший інжектор PoE з максимальною швидкістю 2,5 Гбіт/с і бюджетом PoE+ 30 Вт, а оскільки висхідна лінія тестової точки доступу має стандарт 2,5GBase-T, ви можете вибрати будь-який із цих інжекторів PoE, які будуть доступні у постачальника.

Zyxel_poe_injector_02.jpg

З іншого боку, в якихось випадках дешевше використовуватиме звичайний 12-Вольтовий блок живлення. Як кажуть, якщо хочете заощадити точка доступу WAX630S надасть вам таку можливість.

Мультигігабітний комутатор Zyxel XGS120-12

Сьогодні Zyxel має повний спектр 10-гігабітного комутаційного обладнання: від корпоративного рівня до домашнього/SOHO використання. Якраз з останнім типом у багатьох виробників мережевих пристроїв виникають труднощі: дешевий настільний мультигігабіт на мідь + оптику теж треба шукати. Модель XGS1250-12 покликана заповнити цю прогалину. Цей 12-портовий комутатор призначений для організації рівня розподілу/доступу між настільними ПК, бездротовим середовищем Wi-Fi 6 і офісним сервером/сховищем файлів. Він має 8 1-гігабітних портів RJ45, 3 мультигігабітних RJ45 з підтримкою швидкості 1/2,5/5 і 10 Гбіт/с і 1 слот SFP+ для 10-гігабітного висхідного з’єднання.

Zyxel_xgs1250-12_01.jpgZyxel_xgs1250-12_02.jpg

Zyxel_xgs1250-12_03.jpgZyxel_xgs1250-12_04.jpg

Наявність трьох 10-гігабітних портів RJ45 вимагала встановлення активного охолодження, тому навіть в такому маленькому комутаторі ззаду встановлений вентилятор, а всередині корпусу знаходиться величезний теплорозподільник, який відводить тепло від 10-гігабітних мережевих контролерів.

Zyxel_xgs1250-12_05.jpg

Однак, що важливо, вентилятор має активне управління, і не включається навіть при інтенсивному трафіку 10G на портах, тому шуму в офісі можна не боятися: XGS1250-12 зігріється, але як навантажити так, щоб шуміло - не знаю.

В основі комутатора лежить 10-гігабітний процесор Realtek RTL9202B, за 10-гігабітний тракт відповідають три чіпи Broadcom/Aquantia, слот SFP+ встановлений безпосередньо на головному процесорі. Захист від статичної напруги/розряду реалізовано для 1-гігабітних мережевих портів.

Комутатор XGS1250-12 відноситься до класу Smart комутаторів, має веб-інтерфейс для налаштування основних параметрів, серед яких лише найнеобхідніші: VLAN на портах, QoS для портів, IGMP Snooping і налаштування виявлення/запобігання STP-петель. і дзеркальне відображення портів. Існує також статична агрегація каналів, яка може бути використана для відмовостійкого підключення до вихідної мережі.

Xgs1250-12_interface-09.jpg

Xgs1250-12_interface-08.jpg

Xgs1250-12_interface-07.jpg

Xgs1250-12_interface-06.jpg

Xgs1250-12_interface-05.jpg

Комутаційна матриця XGS1250-12 становить 96 Гбіт/с (2х(4х10 Гбіт/с +8 х 1 Гбіт/с)), тобто продуктивності буде достатньо для повнодуплексної роботи всіх портів одночасно. Буфер пакетів невеликий: 1,5 МБ, а розмір Jumbo Frame можна встановити до 12 КБ на портах 10G, що актуально для мережевих карт на чіпах Aquantia/Broadcom.

Xgs1250-12_interface-03.jpg

Xgs1250-12_interface-04.jpg

Xgs1250-12_interface-02.jpg

Xgs1250-12_interface-01.jpg

Для багатоадресної трансляції можна налаштувати до 128 груп, і в принципі, в невеликому офісі або вдома цього більш ніж достатньо.

Налаштування за допомогою Zyxel Nebula Control Center

Точку доступу Zyxel WAX630S можна налаштувати як через веб-інтерфейс, так і через хмарний сервіс Zyxel Nebula CC. Поки нові пристрої роз'їжджаються до місць постійної дислокації, ви можете в спокійній обстановці налаштувати параметри бездротової мережі для кожного з майданчиків. Тут все просто: для кожної з локацій можна встановити SSID, 2-факторну авторизацію. Тобто на кожній точці ви можете мати свій набір користувачів зі своїм типом авторизації в системі.

User_registration_en.jpg

Однією з нових функцій Nebula є виділення власної VLAN для кожного користувача для максимальної ізоляції від решти мережі, тому принцип «один користувач — одна VLAN» тут дуже доречний. Ви також можете створити окрему голосову VLAN і віртуальну мережу на основі ідентифікатора постачальника (Vendor ID).

Vlan_configuration_en_1.jpg

При покупці додаткових ліцензій в розділі «Організація» можна буде створювати шаблони для сайтів і комутаторів різних моделей з необхідними параметрами портів і VLAN, щоб потім прив'язати їх до необхідних комутаторів, автоматично призначаючи їм попередньо визначені налаштування. 

Чому я рекомендую використовувати Zyxel Nebula CC, тому що за допомогою хмарної платформи зручно налаштовувати різні параметри безпеки, такі як захист від горизонтального трафіку, підключати кілька офісів до однієї мережі через VPN, і також підвищити рівень безпеки бездротових мереж за допомогою 2-факторної аутентифікації та реєстрації користувачів.

Висновки

Загалом для бізнесу стає доступним 2,5-гігабітне мережеве обладнання Wi-Fi 6, і особливо приємно, що навіть у цьому сегменті можна отримати цікаві технології, такі як хмарне управління, антенний блок зі змінною діаграмою спрямованості, легка оркестровка бездротових мереж в організації та корпоративного захисту мережі зсередини. Звичайно, є і недоліки: наприклад, мережевий комутатор Zyxel XGS1250-12, про який ми розповідали вище, не має підтримки Nebula і не може повністю інтегруватися в єдину екосистему Zyxel з управлінням з одного вікна.

Якщо бюджет організації дозволяє вибрати мережевий комутатор «на виріст», то рекомендую використовувати Zyxel XS1930-12HP, модель рівня L3, з портами POE++, що підтримують 1/2,5/5/10 Гбіт/с і хмарним управлінням.

logo
Огляд точки доступу Zyxel WAX630S і комутатора XGS1250-12: недорогий тандем для Wi-Fi 6 і мультигігабітної локальної мережі
Отзывы покупателей
Рейтинг покупателей
0 / 5
На основе 0 оценок покупателей
0%
0%
0%
0%
0%
Отзыв
Отлично
Заголовок*
Достоинства
Недостатки
Комментарий*
Представьтесь

Возврат к списку


Популярное оборудование

Авторизуйтесь, чтобы добавить отзыв