Огляд настільного комутатора MikroTik CRS504-4XQ-IN з 4x 100GbE та 25GbE портами

23.06.2023
Поделиться в:

MikroTik CRS504-4XQ-IN — це 4-портовий комутатор QSFP28, який пропонує до 4 каналів 100GbE за дуже привабливою ціною. CRS504-4XQ-IN - доступний, компактний та енергоефективний комутатор для 100-гігабітних мереж. Спільно з маршрутизатором CCR2216-1G-12XS-2XQ він допоможе вивести вашу існуючу мережу на новий рівень.

Огляд апаратної частини MikroTik CRS504-4XQ-IN

Комутатор в назві має «IN», що означає його призначення для настільної установки. Mikrotik додає «-RM», як правило, для пристроїв, що монтуються в стійку. Проте, в комплекті є Rack ears (CRS504), які додатково дозволяють кріпити пристрій у стійку чи на стіну. Висота комутатора стандартно 1U. Ліворуч розташовані резервні блоки живлення потужністю 60 Вт. Ми поговоримо про енергоспоживання пізніше, але той факт, що вони становлять лише 60 Вт, повинен дати певне уявлення про те, як мало енергії споживає комутатор. Крім того, резервні змінні джерела живлення в комутаторі за таку ціну є функцією, яку інші постачальники часто пропускають у цьому ціновому діапазоні.Оскільки це MikroTik, крім резервних джерел змінного струму є додаткові варіанти живлення. Пристрій також має DC входи.


Інші порти на передній панелі — це послідовний консольний порт і порт керування. Порт керування 100 Мбіт/с також функціонує як опція живлення PoE. Важливою особливістю є, звичайно, чотири порти QSFP28. Вони є портами 100GbE, але також можуть працювати на швидкості 40GbE. Їх також можна розбити на 4 канали 25GbE або 4 канали 10GbE кожний. Хоча це 4-портовий комутатор 100GbE, його можна також вважати 16-портовим комутатором 25GbE.


Щодо використання, то наприклад, можна використовувати з’єднання 100GbE із сервером зберігання та робочою станцією, а 8 портів 25GbE залишаться доступними для інших вузлів і серверів. 


Компанія Mikrotik вже представила свої оптичні модулі та кабелі прямого з'єднання, які підтримують такі високі швидкості, тому з підключенням проблем не повинно виникати.  


Ми знаємо, що багато читачів побачивши порт керування в даному комутаторі одразу подумають, що це мережевий порт 1GbE. Хоча він відображається на мосту за замовчуванням у комутаторі, порт 100M фактично підключений через одноядерний процесор Qualcomm Atheros QCA9531L 650 МГц. Це недостатньо швидко для обробки 100 Гбіт/с трафіку або, у багатьох випадках, навіть 1 Гбіт/с трафіку. Ми пропонуємо використовувати його лише як порт керування.

Мікросхема комутатора - Marvell Prestera 98DX4310


Одна сторона світча є просто металевою, а інша має невеликий вентиляційний отвір. З цього боку також видно монтажні отвори для вушок стійки. Всього комутатор має 2 вентилятори для охолодження, але при цьому залишається не дуже гучним.


Причина, по якій задня частина комутатора така проста і на якій є тільки гайка заземлення, полягає в тому, що пристрій розроблено для щільних стелажів з обладнанням. Багато мають доступ до кабелю лише спереду. У результаті всі кабелі живлення та даних знаходяться на передній частині корпусу.


Ось як виглядає комутатор з блоком живлення вгорі, потім чіпами Marvell і Qualcomm і портами 100GbE внизу.


Основна плата комутатора має всі порти, чіп комутатора Marvell, процесор Qualcomm Atheros, пам’ять, невеликі обсяги пам’яті, а потім виходи вентиляторів.


Ось блок-схема Marvell Prestera 98DX4310, яку ми знайшли:


Мікросхема Prestera знаходиться під більшим радіатором. Що стосується радіаторів, то слоти QSFP28 мають величезні радіатори для охолодження оптичних модулів. Приблизно половина енергоспоживання в CRS504 припадає на модулі QSFP28.


Є два вентилятори 1U 40 мм. Це 3-контактні вентилятори.


MikroTik CRS504-4XQ-IN енергоспоживання та шум

З точки зору енергоспоживання, блоків живлення на 60 Вт цілком достатньо. MikroTik оцінює комутатор у 45 Вт, і ми побачили значення трохи нижче цього під час тестування.


По тестуванню комутатор споживає ~11 Вт у режимі очікування без кабелів передачі даних. Додавання оптичних модулів 100GbE зазвичай додало приблизно 5 Вт кожен, тому комутатор використовував близько 30 Вт з 4 встановленими оптичними модулями QSFP28, але без пропускання трафіку. Сподіваємось, ця розбивка дає певне уявлення про те, на яке енергоспоживання можна розраховувати.

Для такої специфікації комутатор досить тихий і часто працює з вентиляторами на 0 об/хв, навіть якщо встановлені модулі, але через комутатор не проходить великий трафік. Це дуже відрізняється від багатьох більших комутаторів. Він споживає набагато менше енергії і працює набагато тихіше.

Програмне забезпечення та керування MikroTik CRS504-4XQ-IN

MikroTik пропонує керування трьома способами: WinBox, Webfig або CLI. Багато досвідчених мережевих користувачів переходять безпосередньо до CLI.


Проте враховуючи, що це базовий комутатор 100GbE багато користувачів захочуть легко розуміти налаштування, не вивчаючи CLI. Для цього є два графічних варіанти керування. Одним з них є WinBox, настільна програма MikroTik.


Інший, WebFig, має дуже подібний набір функціональних можливостей, але він працює в браузері, а не як настільна програма.


Сучасні комутатори 100GbE зазвичай мають керування лише через CLI. Особливо ті, які надходять через спеціальні пропозиції eBay. Наявність інтерфейсу керування, доступного за допомогою графічного інтерфейсу для ширшої аудиторії, важливо для такого комутатора.

Окрім самого керування, MikroTik використовує мікросхему комутатора вищого класу, ніж у багатьох комутаторах серії CRS300, тому ми отримуємо більше функцій.


Однією з функцій, яку ми отримуємо, є можливість розвантажувати апаратне забезпечення L3. Це дає значний приріст продуктивності, коли його ввімкнено. Ось посібник щодо функції розвантаження HW L3.


Загалом, MikroTik поступово додає більше функцій, але L3 HW Offload є, мабуть, однією з найбільших, які він додав за деякий час.

Продуктивність MikroTik CRS504-4XQ-IN

З точки зору продуктивності, ми змогли отримати в середньому понад 90 Гбіт/с через кожен порт.

MikroTik CRS504 4XQ IN Performance From MikroTik

MikroTik має краще тестове обладнання, ніж ми, і ось цифри MikroTik:

MikroTik CRS504 4XQ IN MikroTik Performance Figures

Реально кажучи, це не те саме, що ми отримуємо від комутаторів вищого класу, але вони також непогані, за одним винятком: показники маршрутизації. Для маршрутизації трафіку MikroTik використовує одноядерний процесор 650 МГц. Роблячи будь-що через ЦП, ви отримаєте дуже низьку продуктивність. Ми рекомендуємо використовувати лише апаратні функції Marvell Prestera.

Заключні слова

Якщо ви хочете почати використовувати 100GbE або 25GbE сьогодні, це, ймовірно, той комутатор, який вам підійде в невеликому середовищі. Багато в чому він нагадує нам MikroTik CRS305-1G-4S+IN. Якщо вам не потрібна швидка мережа, немає жодних причин купувати такий комутатор. Якщо ви купуєте недороге обладнання 25GbE і 100GbE або готуєтеся до нових Xeon D-1700/D-2700, Snow Ridge і Parker Ridge (ви можете побачити 8-ядерну платформу Intel Atom Snow Ridge у відео з 2x 25GbE і 8x 1GbE), то цей MikroTik CRS504-4XQ-IN може бути ідеальним. 

Він не має слотів SFP28, потрібні кабелі для розподілу, але він менш ніж вдвічі дешевший за MikroTik CRS518-16XS-2XQ-RM, що робить його набагато привабливішим для домашнього використання в лабораторіях, малих і середніх підприємствах.

logo
Огляд настільного комутатора MikroTik CRS504-4XQ-IN з 4x 100GbE та 25GbE портами
Отзывы покупателей
Рейтинг покупателей
0 / 5
На основе 0 оценок покупателей
0%
0%
0%
0%
0%
Отзыв
Отлично
Заголовок*
Достоинства
Недостатки
Комментарий*
Представьтесь

Возврат к списку


Популярное оборудование

Авторизуйтесь, чтобы добавить отзыв

x