Огляд і порівняння точок доступу UniFi 6

31.10.2022
Поделиться в:

Минулого року компанія Ubiquiti представила свої перші точки доступу з підтримкою Wi-Fi 6 - U6-Lite і U6-LR. Цим вона заявила про перехід лінійки Unifi на новий значно вищий рівень. У точках доступу UniFi 6 впроваджено можливості, які не застосовувалися в попередніх версіях Wi-Fi, але при цьому забезпечується повна сумісність зі стандартами 802.11a/b/g/n/ac.

UniFiU6-LRU6-ProandU6-Lite2.png

Відтоді було також випущено U6-Pro та U6-Mesh, і є ще кілька моделей Wi-Fi 6 у ранньому доступі. Серед них U6-Enterprise та настінні версії U6-IW і U6-Enterprise-IW

Покращення Wi-Fi 6

Перш ніж ми подивимося на нові точки доступу Ubiquiti WiFi 6, давайте коротко нагадаємо загальні вдосконалення нового стандарту WiFi 6.

Новий стандарт бездротової мережі WiFi 6 (802.1ax) був випущений у 2019 році. Він має багато покращень, зокрема ефективність, швидкість, безпеку (WPA3) і, що найважливіше, набагато кращу продуктивність у густонаселених зонах.

Однією з переваг WiFi 6 є те, що він дозволяє пристроям використовувати ті самі канали WiFi (технологія OFDMA), розбиваючи канал на менші групи (одиниці ресурсів). Таким чином більше пристроїв можуть спілкуватися одночасно. На канал 20 МГц припадає до 9 клієнтів, на канал 80 МГц – до 36 користувачів. Клієнти також можуть запитувати та використовувати кілька одиниць ресурсу одночасно, якщо їм потрібна додаткова пропускна здатність.

Wi-Fi 6 також додає підтримку каналів 160 МГц, хоча клієнтська підтримка 160 МГц ще не є загальноприйнятою. Діапазон 5 ГГц підтримує лише два канали по 160 МГц, обидва з яких перекриваються з DFS.

Серед інших удосконалень — MU-MIMO як у низхідному, так і в висхідному напрямках, цільовий час очікування, динамічна фрагментація тощо.

Загалом Wi-Fi 6 подовжить термін служби батареї ваших пристроїв, допоможе впоратися з перевантаженням Wi-Fi і покращить реальну продуктивність. На жаль, вам потрібно, щоб більшість пристроїв у зоні дії вашої мережі також підтримували Wi-Fi 6, перш ніж ви побачите всі покращення.

У той час як W-Fi 6 зосереджується на ефективності та пропускній здатності кількох пристроїв, швидкість окремих клієнтів також трохи зросла. З точкою доступу Wi-Fi 6 і клієнтом Wi-Fi 6 швидкість одного клієнта повинна збільшитися на 10-15% порівняно з мережею Wi-Fi 5.

В цьому огляді розглянемо специфікації і продуктивність всіх точок доступу Unifi 6. Розпочнемо з огляду характеристик U6 і порівняння їх з іншими моделями точок доступу UniFi.

U6-Lite vs. U6-LR vs. U6-Pro

Початковий рівень: U6-LITE

U6-Lite — це найдешевша і найменш потужна точка доступу  Wi-Fi 6 UniFi. Вона має найменший діапазон і продуктивність, але відповідно і найнижчу ціну та найменший розмір. Вона такого ж розміру (і використовує те саме кріплення), що й старіші AC-Lite та nanoHD. Точка доступу не захищена від пилу та води, тому її слід використовувати лише в приміщенні.

Як відомо Wi-Fi 5 застосовувався лише до діапазону 5 ГГц, а Wi-Fi 6 є першим поліпшенням продуктивності 2,4 ГГц, яке ми побачили за понад десять років. Проте U6-Lite має старіший радіомодуль 2,4 ГГц і не забезпечує переваги Wi-Fi 6 для клієнтів 2,4 ГГц. Ви не побачите додаткової продуктивності в 2,4 ГГц на цій моделі. Ubiquiti не єдиний виробник, який вдався до такого трюку, але це все одно розчаровує.

U6-Lite — це точка доступу класу AX1500 із радіомодулем  2,4 ГГц 802.11 n покоління і з максимальною шириною каналу 80 МГц для 5 ГГц. U6-Lite не підтримує канали 160 МГц, на відміну від U6-LR, Pro та Mesh. 

Після випуску U6-Lite мав апаратну версію, яка знизила максимальну потужність передачі на частоті 5 ГГц з 23 дБм до 17 дБм, ще більше зменшивши діапазон 5 ГГц. Проте пізніше його було змінено на вихідну потужність TX 23 дБм.

U6-Lite є хорошою базовою точкою доступу, особливо в мережі з декількома точками, але вона не може конкурувати по діапазону і продуктивністю з іншими моделями Wi-Fi 6. Це варіант початкового рівня. Оскільки Ubiquiti не знижує ціну на старіші моделі, U6-Lite пропонує більше ніж AC-Lite або AC-Mesh за ту ж саму ціну. 

Розширена дальність дії: U6-LR

Як випливає з назви Long range, U6-LR пропонує більший діапазон, ніж U6-Lite. U6-LR має вдвічі більше просторових потоків (2x2:2 проти 4x4:4) в обох діапазонах, що призводить до кращого формування променя та вищої потенційної пропускної здатності. 

Точка доступу фізично набагато більша, такого ж розміру як AC-HD. U6-LR є кроком вперед майже в усіх відношеннях, але вона все ще має старіший радіомодуль 802.11n 2,4 ГГц і чіпсет MediaTek, як U6-Lite. До випуску U6-Pro це була беззаперечна модель високого класу. 

На фото нижче порівняння пристрою UniFi 6 Long Range (зліва) з U6-Lite (праворуч). Як бачимо модель Long Range має набагато більший форм-фактор.

Маючи вагу 800 г, точка доступу UniFi 6 Long Range Access Point набагато важча за nanoHD (300 г) і здається значно більшою. Обидва пристрої підтримують канали 160 МГц у діапазоні 5 ГГц і 4 x 4 MIMO. Завдяки більшому посиленню антени пристрій Uni-Fi 6 Long Range повинен забезпечувати кращий радіус дії. Хоча Ubiquiti не вказала процесор чи оперативну пам’ять у nanoHD, пристрій LR має 2-ядерний процесор 1,35 ГГц із 512 МБ оперативної пам’яті, що, як ми припускаємо, є покращеним, оскільки Wi-Fi 6 потребує набагато більше обчислень, ніж Wi-Fi 5. Моніторинг використання центрального процесора та пам’яті UniFi 6 LR не показав жодних ознак недостатньої потужності пристрою, з достатньою продуктивністю в резерві.

U6-LR залишається хорошою та потужною точкою доступу, але її місце в лінійці не таке чітке, як було раніше. U6-LR приблизно на 30 дол. дорожча ніж U6-Pro. Я б стверджував, що U6-Pro є кращою покупкою, якщо тільки для вас максимальний діапазон не важливіший за максимальну пропускну здатність. 

Сумна реальність точок далекого доступу полягає в тому, що найчастіше обмежуючим фактором є клієнт (пристрій що приєднується до точки). Клієнти Wi-Fi зазвичай працюють на нижчому рівні потужності, ніж точка доступу, до якої вони підключаються, що призводить до асиметричної швидкості з’єднання та нерівномірної продуктивності в діапазоні. У більшості випадків мати більше точок доступу з нижчим рівнем потужності краще, ніж мати менше точок доступу з вищим рівнем потужності. Хоча з будь-якого правила Wi-Fi є винятки, і є багато місць, де U6-LR є хорошим вибором.

Професійний рівень: U6-PRO

U6-Pro є найновішою із трьох, і це також великий крок вперед у порівнянні з U6-Lite. U6-Pro також пропонує більшу потужність передачі, антени з вищим коефіцієнтом посилення, більше просторових потоків і більшу загальну продуктивність, ніж U6-Lite. 

U6-LR і U6-Pro мають рейтинг IP54, що означає, що вони частково захищені від пилу та бризок. Їх можна використовувати в захищеній зоні на відкритому повітрі, як-от під дахом веранди.

U6-Pro переходить з MediaTek на чіпсет Qualcomm. Загалом, рішення Qualcomm кращі, ніж аналогічний чіпсет MediaTek. Я приховую багато деталей, але основних відмінностей достатньо, щоб Ubiquiti класифікувала U6-Pro як пристрій 6-го покоління, тоді як U6-Lite та U6-LR належать до 5-го покоління.

U6-Pro має той самий розмір, що й AC-Pro, але встановлюється на той самий універсальний монтажний кронштейн, який Ubiquiti використовує вже багато років. Він відповідає або перевищує U6-LR у більшості аспектів, окрім необробленого діапазону. 

UniFiAPs(July2022)-Wi-Fi6Omnidirectional.png

U6-Mesh

У рамках лінійки AC Wave 2 FlexHD запропонував новий корпус, який нагадує високу тонку банку кока-коли. FlexHD можна використовувати на полиці, закріпити на стелі або на стовпі. FlexHD можна використовувати в приміщенні або на вулиці, і, як правило, це дуже гнучка точка доступу. 

U6-Mesh займає корпус FlexHD і розміщує в ньому радіостанції Wi-Fi 6. Це точка доступу на базі AX5400 Qualcomm, як U6-Pro. Вона сертифікована за стандартом IPX5, тобто може використовуватись як у приміщенні, так і на вулиці, і встановлюється так само, як і FlexHD. 

7411512-20220830-090427.jpg

U6-Mesh слід розглядати разом із AC-Mesh, Mesh Pro та FlexHD для нових зовнішніх установок. Старі моделі все ще мають своє місце, особливо в ситуаціях, коли потрібні зовнішні антени або надзвичайно високе посилення. 

U6-Mesh матиме вищу продуктивність із клієнтами Wi-Fi 6, але AC-Mesh + UMA-D буде кращим для максимального діапазону. У більшості інших ситуацій U6-Mesh виграє, і це моя рекомендація за умовчанням для зовнішніх мереж Wi-Fi UniFi.

20-UniFiAPs-MeshModels.png

Попередній огляд UniFi U6-Enterprise і Wi-Fi 6E

Wi-Fi 7 (802.11be) знаходиться на стадії розробки, але вже є Wi-Fi 6E . Проблеми впровадження та ланцюжка поставок обмежили його вплив, але, за оцінками Wi-Fi Alliance, у 2022 році на ринок вийде 350 мільйонів пристроїв Wi-Fi 6E. 11 лютого 2022 року Ubiquiti додала свою першу точку доступу Wi-Fi 6E до магазину раннього доступу - U6-Enterprise.

Unifi 6 Enterprise (U6 Enterprise) – це точка доступу наступного покоління корпоративного рівня, розроблена для використання переваг WiFi 6E. U6 Enterprise ідеально підходить для вимогливих мереж з високою щільністю та може підтримувати до 600+ клієнтів за своїми каналами 2,4, 5 та 6 ГГц. У кожному з трьох діапазонів U6 Enterprise також використовується технологія OFDMA , яка тактично розподіляє великі обсяги даних, щоб гарантувати, що ваші клієнти підтримуватимуть надійно швидке та якісне з'єднання.

UniFi-U6-Enterprise-2-1024x515.jpg

17 червня 2022 року Ubiquiti додала U6-Enterprise-In-Wall, яка є ще однією тридіапазонною моделлю Wi-Fi 6E. Enterprise In-Wall набагато більший за старіші AC-In-Wall і AC-In-Wall-HD, охоплюючи повну 2-канальну (подвійну) розетку, а не одинарну, яку охоплювали попередні моделі. Корпус Enterprise In-Wall все ще можна встановити в одну розетку за допомогою адаптера для настінної пластини, що входить у комплект. Йому просто потрібно більше місця для гарячих компонентів, висхідної лінії зв’язку 2,5 Гбіт/с, тридіапазонної антени та радіомодуля.

Висновок 

Для більшості домашніх мереж найкращим вибором є Unifi 6 lite, він достатньо швидкий, доступний за ціною та не надто великий.

Якщо ви шукаєте одну точку доступу, яка може охопити весь ваш перший поверх і частину вашого саду, тоді Unifi 6 LR стане хорошим вибором. Він досить великий (і важкий), але  має дивовижну пропускну здатність навіть крізь цегляні стіни.

U6-Mesh можна рекомендувати для зовнішніх бездротових мереж UniFi. AC-Mesh і AC-Mesh-Pro все ще залишаються робочими конячками, і їх чудові параметри антени роблять їх кращими варіантами в деяких ситуаціях. Оновитися до U6-Mesh варто тільки через вищу продуктивність з пристроями Wi-Fi 6. Я не думаю, що є великий поспіх для оновлення з AC-Mesh або AC-Mesh-Pro, але для нових установок і оновлень U6-Mesh однозначно є новим еталоном.

U6-Pro є моєю рекомендацією за замовчуванням для внутрішніх бездротових мереж UniFi. Так, U6-Lite пропонує нижчу ціну, але U6-Pro пропонує найкращу продуктивність і загальну вартість системи. Але що справді має значення, так це мережа, яку ви намагаєтеся побудувати, а також те, що є в наявності у вашій системі, відштовхуючись від цього вибирайте точку яка найбільше підходить.

На горизонті також обіцяють Wi-Fi 6E, що є більш значущим оновленням, ніж 10-20% підвищення швидкості, яке можна очікувати від оновлення хорошої точки доступу Wi-Fi 5. Однак Wi-Fi 6 і 6E актуальні лише тоді, коли у вас є клієнти, які їх підтримують. Пристрої Wi-Fi 6E анонсують, але мине деякий час, поки вони стануть звичайними для більшості домашніх користувачів. Якщо ви задоволені своєю мережею Wi-Fi, зазвичай доцільно відкласти оновлення. Якщо ви шукаєте оновлення зараз, U6-Pro та U6-Mesh є двома найкращими варіантами.

logo
Огляд і порівняння точок доступу UniFi 6
Отзывы покупателей
Рейтинг покупателей
0 / 5
На основе 0 оценок покупателей
0%
0%
0%
0%
0%
Отзыв
Отлично
Заголовок*
Достоинства
Недостатки
Комментарий*
Представьтесь

Возврат к списку


Популярное оборудование

Авторизуйтесь, чтобы добавить отзыв