Мультигігабітні комутатори як основа мережі Wi-Fi 6

31.07.2023
Поделиться в:

Прийняття стандарту Wi-Fi 6 підвищує вимоги до кабельної інфраструктури локальної мережі: більшість точок доступу середнього рівня вже використовують 2,5-гігабітні та 5-гігабітні підключення, а топові оснащені 10-гігабітними оптичними портами. 

Звичайно, рано чи пізно, але світ прийде до використання 10-гігабітних мереж, а швидше за все і до масового впровадження оптики, але зараз проміжні стандарти 2,5 GBase-T і 5GBase-T мають незаперечну перевагу: вони можуть використовувати наявну кабельну мережу, як правило, прокладену за допомогою екранованої витої пари CAT-5E. Це означає, що при модернізації обладнання не потрібно перетягувати кабелі.

Природно, що зі зростанням швидкості Wi-Fi зросте і навантаження на локальну мережу, тому зараз має сенс вибирати універсальні моделі мережевого обладнання, що підтримують всі стандарти Ethernet: від 100 Мегабіт до 10 Гігабіт по витій парі. Всі відомі виробники мережевого обладнання вже давно представили ряд пристроїв з портами 2.5G, 5G, 10G і рекомендують встановлювати точки доступу Wi-FI 6 в комплекті з такими маршрутизаторами та комутаторами. Це дозволить по максимуму скористатись всіма перевагами Wi-FI 6.

Ми підібрали для вас добірку найпопулярніших мультигігабітних комутаторів різних виробників.

2.5 Gbps комутатори

TP-link 

Cambium

Ubiquiti

1/2.5/5/10 Gbps комутатори

TP-link 

Zyxel

Mikrotik

Мультигігабітні комутатори Zyxel 

XS1930

У Zyxel сьогодні є повний спектр обладнання для Wi-Fi 6, ми вже протестували деякі точки доступу NWA55AXE і WAX630S, а сьогодні поговоримо про пристрій, який може стати ядром вашої мережі Wi-Fi 6, Zyxel XS1930-12HP мультигігабітний комутатор. Всі комутатори з лінійки XS1930 оснащені гігабітними портами. проте, якщо ми розглядаємо застосування саме з точками доступу Wi-Fi 6, то рекомендуємо саме цю модель, оскільки вона має підтримку PoE. Ключові характеристики Zyxel XS1930-12HP:

  • 10 портів RJ45, що підтримують швидкість 100 Мбіт/с/1 Гбіт/с/2,5 Гбіт/с/5 Гбіт/с/10 Гбіт/с

  • З яких 8 портів підтримують PoE ++ (IEEE 802.3af/at/bt)

  • Із загальним бюджетом 375 Вт

  • Обмеження PoE до 60 Вт на порт

  • 2 слоти SFP+ з підтримкою 1G/10G

Загальна матриця комутації становить 240 Гбіт/с, тобто за кількістю портів, помноженою на два, а сумарна пам'ять - 256 МБ RAM + 32 МБ ROM. Наші тести показують, що типова точка доступу 802.11 ax споживає від 7 Вт у режимі очікування для наймолодших моделей до 17 Вт для топових версій із 3 радіомодулями. При максимальному навантаженні це значення трохи збільшується, тому запас потужності тут величезний, і навіть блок живлення розрахований на значні 500 Ватт.


В цілому, з точки зору конструкції схеми живлення, XS1930-12HP виглядає як найсучасніший комутатор з усіх протестованих Zyxel: на платі немає жодного електролітичного конденсатора, лише одна твердотільна батарея - знаходиться на фільтрі живлення. Загалом, фільтрація живлення тут застосована на кожному етапі: починаючи від входу 220V вилки і закінчуючи виходом на мережеві порти. Для охолодження використовуються два вентилятори, що працюють за схемою N+1, а в блоці живлення використовуються японські компоненти Rubycon і Nippon. Взагалі, запас міцності, судячи з елементної бази, тут величезний, і якщо брати пристрій з прицілом на роки, то тут ти кандидат №1.
Родзинка стандарту 2,5 GBase-T полягає в тому, що для нього не потрібна спеціальна кабельна мережа: ви можете збільшити швидкість локальної мережі в 2,5 рази за тими ж кабелями категорії 5E, прокладеними раніше, зберігаючи ту саму дальність зв’язку, змінюючи лише кінцеве обладнання. : точки доступу та мережеві карти. Однак кожен сисадмін знає, що кабель відрізняється від кабелю, і якщо «гігабіт все пробачить», то вже на швидкості 2,5 GBase-T неякісна вита пара нормально працювати не буде. Давайте перевіримо це твердження, взявши дві точки доступу Zyxel NWA210ax і TP-Link EAP660 HD.


Після тестування PoE-комутатора Zyxel GS1350-18HP у мене залишилося 10 метрів дешевого SFTP-кабелю з мідного алюмінію. Для нього відстань в районі 100 метрів - це максимум, на якому працює навіть 100-мегабітне обладнання, тому воно дешеве і неякісне. Давайте подивимося, що робити, якщо ви заощадили і проклали такий жахливий кабель при установці Wi-Fi останнього покоління. Обидві точки доступу були підключені через PoE.

Отже, наш тест показав, що дешевий кабель не має тієї граничної довжини, на якій 1 гігабіт/с вже працює, а 2,5 гігабіт — поки ні, принаймні, якщо вимірювати відстань з кроком 10 метрів. 2.5 Gbit/s запрацювало на відстаннях менше 30 м. Залежно від планування приміщення, 30 погонних метрів кабелю можуть з'єднати пристрої, які розташовані один від одного просто через стіну, або на стелі в сусідній кімнаті, якщо пощастить. Тому тут потрібно розуміти, що обіцяна економія на кабельній інфраструктурі у вас буде тільки в тому випадку, якщо до вас був прокладений хороший кабель, а двічі заощадити тут не вийде. І для підтвердження цього твердження візьмемо якісний кабель категорії 5E з мідними жилами.

Ніякої інтриги не сталося: відмотавши 100 м кабеля і підключившись, я побачив на точках доступу яскраво-синій світлодіод, який сигналізує про встановлення з'єднання на швидкості 2,5 Гбіт/с. 

Отже для 2,5-гігабітної мережі необов'язково вибирати щільний екранований кабель, можна обійтися без зміни існуючої кабельної інфраструктури, якщо вона реалізована за допомогою якісних мідножильних кабелів.

XGS120-12

Цей 12-портовий комутатор призначений для організації рівня розподілу/доступу між настільними ПК, бездротовим середовищем Wi-Fi 6 і офісним сервером/сховищем файлів. Він має 8 1-гігабітних портів RJ45, 3 мультигігабітних RJ45 з підтримкою швидкості 1/2,5/5 і 10 Гбіт/с і 1 слот SFP+ для 10-гігабітного висхідного з’єднання.

Zyxel_xgs1250-12_01.jpg

Більш детально з даним пристроєм можете ознайомитись в статті Огляд точки доступу Zyxel WAX630S і комутатора XGS1250-12: недорогий тандем для Wi-Fi 6 і мультигігабітної локальної мережі

Мультигігабітні комутатори TP-Link

TP-Link анонсувала нове сімейство мультигігабітних комутаторів, призначених переважно для дому та невеликих офісів. Їх ціна як і функціональні можливості значно менша ніж в Zyxel, але для домашнього використання з точкою доступу Wi-Fi 6 такого комутатора цілком достатньо.

Нещодавно анонсоване сімейство комутаторів включає 5-портовий настільний комутатор TL-SG105-M2 2,5GbE, 8-портовий настільний комутатор TL-SG108-M2 2,5GbE та керований комутатор JetStream TL-SG3210XHP-M2 із вісьмома RJ45 2.5, а також 2 портами SFP+ 10GbE. Крім того, є 3 моделі з 10 Гбіт/с портами TL-SX3206HPP, TL-SX105 та TL-SX1008.

5-портовий комутатор TL-SG105-M2 і 8-портовий комутатор TL-SG108-M2 — це досить прості безвентиляторні пристрої, які можуть автоматично визначати швидкість з’єднання та інтелектуально точно налаштовувати сумісність і оптимальну продуктивність для всіх пристроїв. Комутатори поставляються в металевому корпусі та підійдуть майже до будь-якого дизайну будинку.


Будучи керованими комутаторами, TL-SG3210XHP-M2 та TL-SX3206HPP JetStream, звичайно, є більш досконалими, ніж їх дешевші аналоги. TL-SG3210XHP-M2 має вісім портів PoE+ 2,5 GbE 802.3at/af, два слоти SFP+ 10 Гбіт/с і два порти для керування (RJ45 і mini-USB). TP-Link позиціонує цей комутатор для відносно великих мереж, в яких використовуються як дротові, так і бездротові клієнти. Оскільки він повинен мати досить серйозну комутаційну здатність, він споживає до 240 Вт потужності та має активне охолодження.

Комутатор підтримує безліч можливостей безпеки, включаючи прив'язку IP-MAC-порту, ACL, безпеку портів, захист від DoS-атак, контроль шторму, відстеження DHCP, 802.1X і аутентифікацію за радіусом. L2/L3/L4 QoS і відстеження IGMP для голосових і відеододатків. Крім того, комутатор сумісний з Omada SDN і має функцію Zero-Touch Provisioning і інтелектуальний моніторинг.


5-портовий комутатор TL-SX105 і 8-портовий TL-SX1008 10GbE від TP-Link засновані на невідомому апаратному забезпеченні, але вони мають комутаційну здатність 100 Гбіт/с і 160 Гбіт/с, тому їх достатньо для підключення кількох пристроїв 10GbE. Комутатори зворотно сумісні зі з’єднаннями 100 Мбіт/с, GbE, 2,5 GbE та 5 GbE, але для досягнення швидкості 10 GbE їм потрібно використовувати мідні кабелі CAT6 або CAT6a. Обидва пристрої поставляються в металевому корпусі. Менша модель охолоджується пасивно, тоді як у більшій моделі використовується вентилятор, який регулює швидкість залежно від навантаження та температури.


Висновок

При проектуванні бездротової мережі нового покоління за стандартом 802.11 ax слід враховувати, що дротове мережеве обладнання також не стояло на місці всі ці роки. Там, де сьогодні відбувається заміна 802.11 ac на Wi-Fi 6, завтра активно вступить у свої права покоління IoT, а також інтерактивні пристрої, які потребують низької затримки мережі. Ми поступово відходимо від 1-гігабітного стандарту на користь швидших технологій і від 6-ватних точок доступу до 16-ватних. Практика показує, що ті, хто не економив на кабелі в останні 10 років, тепер можуть зробити просте оновлення мережі, просто замінивши комутатор і точки доступу: не потрібно нічого свердлити і перетягувати. І тепер ви можете зробити те ж саме з комутатором, заздалегідь вибравши найбільш універсальний мультигігабітний пристрій, який не потрібно буде міняти в майбутньому. 

logo
Мультигігабітні комутатори як основа мережі Wi-Fi 6
Отзывы покупателей
Рейтинг покупателей
0 / 5
На основе 0 оценок покупателей
0%
0%
0%
0%
0%
Отзыв
Отлично
Заголовок*
Достоинства
Недостатки
Комментарий*
Представьтесь

Возврат к списку


Популярное оборудование

Авторизуйтесь, чтобы добавить отзыв