LTE роутери та точки доступу: на які моделі варто звернути увагу

27.12.2022
Мы в соцсетях:

Перебої з електропостачанням та інтернетом змушують українців шукати додаткові способи залишатися на зв’язку. Забезпечення ваших роутерів резервним живленням не завжди допоможе, адже з вимкненням світла часто зникає й провідний інтернет (відключення інтернету на стороні провайдера). Мобільний в таких випадках тримається довше, тому що базові станції більшості операторів мають потужні резервні джерела живлення.

В такому випадку не лишнім буде розглянути резервний канал доступу 4G (LTE). Сучасна мережа 4G вже не поступається за швидкістю дротовому з’єднанню, а подекуди навіть перевершує його, тому потрібно лише вибрати вашого мобільного оператора та найбільш підходящий тариф у нього. Ви можете перетворити смартфон на точку доступу і роздавати Інтернет на інші пристрої, під'єднати до існуючого маршрутизатора LTE модем, або ж використовувати спеціальні LTE роутери чи точки доступу. 

Майже кожен виробник активного мережевого обладнання, включаючи Mikrotik, Ubiquiti, Zyxel, Tenda, ASUS і т.д має в своєму ассортименті продукти LTE.  Компанія Zyxel має досить широкий модельний ряд LTE продуктів з різною категорією LTE, серед них і портативні роутери оснащені батареєю, які можуть деякий час живитися від неї.

Zyxel

LTE2566-M634

Зовні маршрутизатор схожий на мобільний телефон з невеликим дисплеєм. Екран кольоровий діагоналлю 2,4 дюйма, на якому можна побачити швидкість завантаження вставленої SIM-карти. Апарат дуже простий у використанні: після зарядки через microUSB просто вставте SIM-картку та увімкніть її.


Акумулятор ємністю 3000 мАг забезпечує до 10 годин безперервного використання та 300 годин у режимі очікування без підзарядки. Працює протягом усього дня, що робить його ідеальним супутником у повсякденному житті. Ви також можете зарядити його за допомогою кабелю micro USB, підключеного до портативного зарядного пристрою або адаптера.

Модель LTE2566-M634 підтримує надшвидку широкосмугову мережу LTE-Advanced, що може розвивати швидкість до 300 Мбіт/с. З таким з'єднанням можна легко завантажувати файли, проводити стабільні бізнес-конференції по відеозв'язку, дивитися фільми HD без затримок і грати в онлайн-ігри.

WAH7601 (WAH7601-EUZNV1F)

Zyxel WAH7601 - бездротовий портативний маршрутизатор 4G/LTE. Це компактний пристрій plug-and-play, який можна брати з собою в поїздку на прогулянку, щоб завжди мати підключення до Інтернету. Не дивлячись на його малі розміри, він має акумулятор на 2000 мА⋅год та здатний витримувати до 10 одночасних підключень. Роутер має роз’єм Micro USB і може живитися від павербанка

Маршрутизатор у порівнянні зі звичайним смартфоном, який одночасно виконує інші функції, продовжує термін служби батареї та забезпечує кращу якість сигналу WiFi. WAH7601, підтримуваний мобільною технологією 3GPP версії 9 категорії 4 може миттєво забезпечити стабільне підключення до Інтернету зі швидкістю передачі даних до 150 Мбіт/с.

Роутер має вбудовану точку доступу 802.11 b/g/n 2.4 GHz, що забезпечує бездротове з'єднання зі швидкістю до 300 Мбіт/с. WAH7601 для підключення до мобільної мережі має слот mini SIM (2FF) UICC/USIM для SIM карток. Крім того, маршрутизатор має один слот для карт Micro SD до 32 ГБ.


LTE3301 PLUS

LTE3301-PLUS - бездротовий маршрутизатор, який має два типи WAN порту: 4G LTE-A (роз'єм для SIM карти) та Gigabit Ethernet для безперебійного підключення. LTE3301-PLUS підтримує технологію Cat.6 4G LTE-A, що забезпечує швидкість передачі даних до 300 Мбіт/с. Він оснащений двома зовнішніми антенами LTE/3G, що модернізуються і можуть поліпшити якість прийому сигналу. Маршрутизатор також використовує дводіапазонний Wi-Fi AC1200 2,4/5 ГГц із можливістю одночасного підключення.


Живиться роутер через блок живлення 110 - 240 V AC/12V 1.5A DC. Енергоспоживання: < 18 Вт

LTE3202-M437

LTE3202-M437 – це бездротовий маршрутизатор 4G LTE з основними базовими функціями домашнього роутера. Пристрій оснащений 3FF/Micro SIM-портом для прямого підключення до мобільної мережі через SIM картку. Не потрібно купувати окремі модеми USB.


LTE3202-M437  підтримує LTE Cat.4 може досягати швидкості 150 Мбіт/с. Він має дві вбудовані антени LTE/3G/2G і включає два зовнішні порти (SMA-F) для антен LTE, які можуть підвищити пропускну здатність та стабільність прийому та покриття мережевого сигналу. Крім того, роутер підтримує плавне перемикання між 4G LTE, 3G та 2G.

Вуличні моделі з потужними внутрішніми антенами

Моделі LTE7490-M904LTE7480-M804 та NebulaFlex Pro NR7101 мають найбільш потужні LTE антени, для кращого прийому сигналу від оператора зв'язку. Всі вони призначені для встановлення на вулиці та мають захищений водонепронекний корпус. 

NR7101 також підтримує режим моста для підключення кількох пристроїв без ризику проблем з продуктивністю. Шість спрямованих антен великого радіусу дії з підсиленням 10 дБі вбудовані в NR7101 для забезпечення цілеспрямованого покриття мережі. Завдяки підтримці  5G NR7101 може пропонувати швидкість передачі даних до 5 Гбіт/с. Платформа Nebula Cloud забезпечує легке керування мережею в реальному часі в будь-який час і будь-де. Централізована ініціалізація та безпроблемне керування всіма мережевими пристроями, включаючи точки доступу, комутатори та брандмауери у вашій організації, які розташовані в розподілених місцях, з платформи Nebula, водночас зберігаючи вашу мережу в курсі постійної зміни пристроїв.


LTE7490-M904 4G LTE-A Pro використовує низхідну лінію зв’язку 3GPP UE категорії 18 – технологію LTE верхнього рівня зі швидкістю передачі даних до 1,2 Гбіт/с через 12 просторових потоків на трьох компонентних несучих. А LTE7480-M804 використовує низхідну лінію зв’язку 3GPP UE Категорії 12 – найкращу технологію LTE зі швидкістю передачі даних до 600 Мбіт/с через 8 просторових потоків на двох компонентних несучих. Обидві моделі забезпечують 4x4 MIMO антени з високим коефіцієнтом підсилення до 8 дБі на елемент, які ефективно працюють у зовнішньому середовищі.

Зовнішній дизайн дає змогу працювати в умовах майже поза межами прямої видимості, щоб збільшити охоплення та пропускну здатність, а також усунути краєві кути, які ускладнюють доступ до якісного сигналу.  Вони також оснащені портом 802.3af/at Gigabit PoE і підтримують легку та гнучку установку за допомогою комплекту для багатостороннього кріплення.

Крім цього, компанія Zyxel пропонує ще багато різних маршрутизаторів LTE, які можуть задовільнити ваші потреби, більш детально в описі кожної моделі - Роутери LTE Zyxel.

Mikrotik

SXT

Також потрібно звернути увагу на LTE-пристрої від компанії MikroTik, які відрізняються специфічними можливостями та сферою застосування. Мова йде про Mikrotik SXT LTE6 kit та SXT LTE kit.  Навіть якщо ваш телефон не ловить LTE, завдяки вдосконаленій конструкції чіпа та антені з високим коефіцієнтом посилення, SXT зможе зловити зв'язок.

Підтримка LTE Cat. 6 надає можливість Mikrotik SXT LTE6 kit використовувати декілька діапазонів одночасно, що підвищує швидкість, особливо при високому навантаженні на стільникову вежу. Пристрій має два порти Ethernet, один із них підтримує PoE out і може використовуватися для живлення іншої точки доступу або IP-камери. Пристрій поставляється з джерелом живлення 24 В, але може підтримувати повний діапазон 18-57 і відповідає стандарту 802.3af / at. Тобто може живитися від комутатора/маршрутизатора через порт Ether1, за допомогою технології PoE.

Максимальне споживання електроенергії всього 6 W.

wAP

Ще одним варіантом є wAP LTE Kit чи wAP ac LTE kit. WAP LTE є невеликою захищеною від атмосферних впливів бездротовою точкою доступу з вбудованим стільниковим модемом R11e-LTE , який підтримує смуги LTE 1,2,3,7,8,20,38 і 40. Крім того, на відміну від WAP 4G підтримується категорія 3G R7 (21Mbps Downlinks, 5.76Mbps Uplink). Карти LTE підключаються до двох внутрішніх антен з роз'ємами u.FL, тому, якщо ви хочете, ви можете вимкнути роз'єми і додати власну зовнішню антену LTE для більшого охоплення. Детальний огляд - Огляд Mikrotik wAP LTE kit: коли важливо завжди бути на зв'язку.

LtAP

Також компанія пропонує цікаві варіанти транспортних LTE точок доступу - LtAP. Вони доступні у різних модифікаціях в залежності від потрібної категорії LTE та інших параметрів. Найбільш популярною залишається LtAP mini LTE kit (RB912R-2nD-LTm&R11e-LTE). LtAP mini має спеціальний корпус з комплектом для настінного монтажу, два слоти для SIM-карти, які можуть перемикатися між стільниковими операторами, і вбудована підтримка GPS, що робить її ідеальним пристроєм для використання в транспортних засобах, що рухаються, таких як автомобілі, автобуси або поїзди. Зовнішня антена GPS доступна для замовлення окремо (не входить до комплекту, ACGPSA ).


Плата LTE підключена до двох внутрішніх антен з роз'ємами u.FL, тому, якщо ви хочете, ви можете відключити роз'єми і додати власну зовнішню антену LTE для кращого покриття. Пристрій має кілька варіантів живлення: 10-57 В PoE-in через Ethernet порт, гніздо DC і microUSB.

Ubiquiti

Резервний доступ в Інтернет можна також реалізувати за допомогою UniFi LTE Pro. ТТочка доступу підключається через порт Ethernet до резервного порту WAN маршрутизатора UniFi (резервний порт має бути призначений) через Gigabit Ethernet, який також відповідає за живлення пристрою через PoE 802.3 AT. У той же час другий порт може використовуватися для передачі даних на інші пристрої, а також живлення за технологією PoE Passthrough.


Ця модель оснащена модулем LTE категорії 4, працює в регіоні ЄС та підтримує європейські діапазони LTE(1, 3, 7, 8, 20, 28) та WCDMA(1, 8), а також забезпечує швидкість передачі даних до 150 Мбіт/с та 50 Мбіт/с. Ці показники не є надвисокими, але їх достатньо, щоб забезпечити невелике мережне підключення до Інтернету, коли основний широкосмуговий доступ вимкнено. Крім того, UniFi LTE має два радіомодулі - сервісний модуль WiFi 2,4 ГГц і модуль Bluetooth для конфігурування точки доступу за допомогою мобільних пристроїв через програму UniFi, яка доступна для завантаження в GooglePlay і AppStore.

UniFi LTE Pro включає 1,54-дюймовий LCM-дисплей, роз'єм RP-SMA для підключення зовнішньої антени для збільшення радіусу дії, два порти Gigabit Ethernet (10/100/1000/Mbps (RJ45)), один з яких позначений як вторинний ( для мостового з'єднання і може забезпечувати пасивне PoE для пристрою), а інший - основний (для живлення і повинен бути підключений до локальної мережі та DHCP-серверу). Виробник рекомендує користувачу утримувати кнопку скидання протягом 5 секунд, поки на екрані антени не з'явиться інформація про скидання до заводських налаштувань, та швидко натиснути її для перезапуску пристрою.

Пристрій із живленням від POE стандарту 802.3at. Коефіцієнт посилення антени – близько 10 дБі, максимальне енергоспоживання – 8,5 Вт, максимальна потужність TX – 19 дБм. 

logo
LTE роутери та точки доступу: на які моделі варто звернути увагу
Отзывы покупателей
Рейтинг покупателей
0 / 5
На основе 0 оценок покупателей
0%
0%
0%
0%
0%
Отзыв
Отлично
Заголовок*
Достоинства
Недостатки
Комментарий*
Представьтесь

Возврат к списку

Популярное оборудование

Авторизуйтесь, чтобы добавить отзыв