Коли в Україні буде технологія мережі 5G?

18.10.2023
Мы в соцсетях:

За словами Романа Хіміча, експерта телекомунікаційного ринку, українські оператори поки що не відчувають стимулу інвестувати у мережі п'ятого покоління (5G). Хоча вони могли б швидко запустити ці передові технології, багато чинників, включаючи високі вартості ліцензії, утруднюють цей процес. Роман Хіміч поділився цими думками в інтерв'ю.

"Українські оператори могли б реалізувати 5G просто зараз, якби від них не вимагали за це дурних грошей. Наразі значна частина розгорнутого обладнання вже містить в собі можливості п'ятого покоління. Але в Україні вимагається окрема ліцензія. Регулювання цих технологій в Україні є неадекватним",- він підкреслив.

У відміну від багатьох інших країн, де ліцензії на 5G видавалися символічно або навіть безкоштовно, в Україні обговорюється можливість вимагати "мільярди або десятки мільярдів гривень" за цю привілегію.

"У операторів немає, за великим рахунком, вибору. Вони мусять йти за прогресом. Але нинішні технології 4G/LTE українських операторів задовольняють, гадаю, на 99 відсотків. В них немає мотивації зараз інвестувати ще й в п'яте покоління, оскільки доведеться розгортати ще одну мережу поруч з існуючими" - додав Роман Хіміч.

Технологія мережі 5G обіцяє значний розвиток, у тому числі в сфері віртуальної (VR), змішаної (XR) та доповненої (AR) реальностей по всьому світу. Очікується, що смартфони з підтримкою 5G стануть більш доступними і коштуватимуть до 1000 доларів, відкриваючи нові можливості для споживачів.

Джерело: Інформаційне агенство УНІАН

logo
Коли в Україні буде технологія мережі 5G?
Отзывы покупателей
Рейтинг покупателей
0 / 5
На основе 0 оценок покупателей
0%
0%
0%
0%
0%
Отзыв
Отлично
Заголовок*
Достоинства
Недостатки
Комментарий*
Представьтесь

Возврат к списку

Популярное оборудование

Авторизуйтесь, чтобы добавить отзыв