Інвертор - як джерело безперебійного живлення в будинку

25.06.2024
Мы в соцсетях:

Постійний розвиток сучасних технологій та електрифікація всього і вся зробили людей певною мірою залежними від наявності електрики. Практично кожен предмет, пов'язаний із зручністю та розвагами, інструмент та обладнання потребують підключення до мережі або періодичної підзарядки. Людина, позбавлена ​​електрики, не може займатися дозвіллям або якоюсь професійною діяльністю. Без електрики будинок перетворюється, грубо кажучи, на склад непотрібних електроприладів. Хоча сучасні технології роблять людей певною мірою залежними від електрики, вони також можуть вирішити проблему нестачі електроенергії. Йдеться про джерела автономного електропостачання. Найскладнішими джерелами автономного електропостачання, безперечно, є паливні генератори. Вони мають великі розміри і дуже дорогі. Найпростішим пристроєм, призначеним для тимчасового забезпечення працездатності електроприладів за відсутності центрального електропостачання є інвертор.

Інвертор - це різновид джерела живлення, отже, до вибору технічних характеристик потрібно підходити дуже серйозно. Знайти найкращий інвертор для будинку за відгуками інших покупців навряд чи вдасться, тому що у кожного користувача свої вимоги до джерела живлення та різне обладнання. Тому найкращий спосіб вибрати хороший інвертор для дому – вивчити їх різновиди та можливості.

Що таке інвертор і як він працює

Перш ніж вибрати найкращий інвертор для свого будинку, необхідно мати бодай базові знання про те, що це таке. Інвертор напруги - це пристрій, призначений для перетворення постійного струму на змінний. Для цього використовують цифрові схеми на силових транзисторах. Загалом процес перетворення виглядає так: напівсинусоїдальна хвиля створюється шляхом перемикання транзисторів на високій частоті. В результаті виходить імпульс із різним ступенем тривалості (ширини). Ці імпульси - не що інше, як "цифрова версія" синусоїди.


Інша пара транзисторів перемикається для створення негативної напівхвилі та виконує аналогічний процес. Сигнал піддається фільтрації для отримання синусоїдальної форми. Цей принцип роботи інвертора є найпоширенішим, але притаманний не всім моделям. У частині статті, що залишилася, ми обговоримо, в яких ситуаціях такі інвертори найкраще підходять і коли варто купувати їх для свого будинку.

Ми загалом ознайомилися, які процеси відбуваються всередині інвертора, але не обговорили джерело постійного струму, яке має бути підключене до входу пристрою. Звичайно, до входу має бути підключений акумулятор. Однак важливо пам'ятати, що звичайні стартерні автомобільні батареї не призначені для тягових навантажень. Якщо ви хочете, щоб ваш інвертор для дому якомога довше забезпечував автономне живлення у разі відключення центрального електропостачання, найкращим вибором буде гелевий акумулятор. Переваги цього типу батарей очевидні: не вимагають обслуговування, не випаровуються, мають тривалий термін служби, стійкі до сильних розрядів, працюють при низьких температурах та багато іншого, що підтверджують численні відгуки.

Звісно інвертори бувають різних типів і підходять для різного застосування: від найпростіших автомобільних до потужних, яких вистачить на весь будинок. Більш потужні інвертори зазвичай працюють в двох режимах:

1. Коли є світло – інвертор заряджає акумулятор та стабілізує вихідну напругу.

2. Коли немає світла – інвертор перетворює струм 12В від акумулятора в змінний струм 220В і роздає споживачам.

Простіший варіант – приєднати інвертор напряму через переноску до тих пристроїв, які необхідно живити струмом. У випадку з індивідуальним опаленням це – котел. Якщо вистачає потужності, то – до холодильника, до світла, мобільних пристроїв. Але, можливо, не одночасно, а по черзі.

Як обирати акумулятор та інвертор?

Треба дивитися на тип акумулятора, бажано брати герметичний – AGM або гелевий . Це такі акумулятори, які при зарядці й при роботі не виділяють хімічних випарів і взагалі не шкідливі. А інші типи – шкідливі, особливо при зарядці: йде виділення кислоти, солей важких металів. Цим бажано не дихати, особливо в хаті. Ними краще не користуватися, або заряджати на вулиці чи у провітрюваному приміщенні. 

Другий момент – потужність акумулятора. Якщо у вас є автомобіль, рекомендується  брати акумулятор, який підійде до вашої автівки. Тоді за потреби його можна зарядити й від автомобіля, а коли все налагодиться зі світлом, зможете його використати для власного авто. Рано чи пізно це закінчиться. Слава Україні!

Ємність акумулятора – 40-100 ампер-годин. Все залежить від того,  які потреби, від бюджету. Але це не критично.

Ємність акумулятора впливає на потужність і те, які прилади можна буде приєднати до нього.

Це впливатиме і на можливості інвертора. Акумулятор видає постійну напругу 12 В. Інвертор перетворює у змінний струм у 220 В.

Інвертори є різні – автомобільні й ті, що видають чисту синусоїду. Але автомобільний інвертор не видає чистої синусоїди, й це дуже важливо, тому що тільки Інвертори з чистою синусоїдою можуть включити газовий котел.

Як знати, який інвертор дає чисту синусоїду?

Автомобільні інвертори всі є непридатними для побутових приладів. На усіх решта, як правило, вказано “pure sin”, тобто, що цей прилад гарантовано видаватиме таку напругу і ток, що можна під’єднати до нього важливі прилади.

Навіть якщо є потужний акумулятор й інвертор з чистою синусоїдою, перенавантажувати їх не варто.

Треба стежити за цим, можливо, навіть підключати прилади почергово: на годину  – котел, на годину – холодильник. В характеристиках котла, холодильника завжди можна знайти, яка в них номінальна споживана потужність. І навіть якщо ви не зберегли документи, то ця інформація є в інтернеті.

Такі блоки живлення, як акумулятор з інвертором, можуть давати до 6000 Вт. Якщо бюджет дозволяє, можна паралельно під’єднати кілька акумуляторів і тоді цього вистачить, може, й на кілька днів.

Чи може Wi-Fi роутер працювати від інвертора?

Справді, можна запустити Wi-Fi на інверторі. При чому у більшості випадків достатньо звичайного автомобільного інвертера та акумулятора на 7-9 Ah.  Маршрутизатори Wi-Fi є пристроями з відносно низьким енергоспоживанням, що робить їх придатними для інверторного живлення. Потужність типового домашнього роутера знаходиться в діапазоні від 5 до 15 Вт. Таке низьке енергоспоживання дозволяє використовувати маршрутизатор Wi-Fi на інверторі протягом тривалого періоду часу, залежно від потужності вашого інвертора і заряду акумулятора, що залишився.

Щоб ваш Wi-Fi працював на інверторі, вам необхідно вибрати інвертор, який відповідає вашим потребам. Ось кілька речей, які слід враховувати.

Потужність інвертора:

Переконайтеся, що ваш інвертор має достатню потужність, щоб впоратися із навантаженням вашого Wi-Fi-маршрутизатора, а також будь-яких інших важливих пристроїв, які ви хочете живити під час вимкнення електроенергії.

Місткість батареї:

Ємність акумулятора вашого інвертора має вирішальне значення. Він визначає, як довго ваш Wi-Fi може працювати на інверторі під час вимкнення електроенергії. Переконайтеся, що інвертор має достатню резервну потужність.

Інвертори чистої синусоїдальної хвилі:

Деякі маршрутизатори Wi-Fi чутливі до якості отримуваної енергії. У таких випадках рекомендується використовувати інвертор із чистою синусоїдою, який виробляє чисту та стабільну потужність змінного струму.

logo
Інвертор - як джерело безперебійного живлення в будинку
Отзывы покупателей
Рейтинг покупателей
0 / 5
На основе 0 оценок покупателей
0%
0%
0%
0%
0%
Отзыв
Отлично
Заголовок*
Достоинства
Недостатки
Комментарий*
Представьтесь

Возврат к списку

Популярное оборудование

Авторизуйтесь, чтобы добавить отзыв

x