Дослідники змогли передати електричний струм і дані через один оптоволоконний кабель на відстань більше 10 км

04.06.2024
Мы в соцсетях:
Дослідники змогли передати електричний струм і дані через один оптоволоконний кабель на відстань більше 10 км

Дослідницькій команді з Nippon Telegraph and Telephone Corporation (NTT) та Технологічного інституту Кітамі Національного університету Хоккайдо вдалося перевершити попередній рекорд дальності передачі електроенергії через один оптоволоконний кабель. Раніше така передача була можлива лише на відстань до двох кілометрів через обмеження оптичної інтенсивності всередині волокна.

Результати цього експерименту відкривають нові перспективи для надання допомоги після аварій і проведення відновлювальних робіт, дозволяючи доставляти електроенергію у віддалені райони без необхідності створення складної електричної інфраструктури. Дослідникам вдалося передати більше 1 Вт електроенергії (додатково до високошвидкісного обміну даними, що забезпечує оптичне волокно) на відстань понад 10 км.

Експеримент проводився з використанням багатожильного оптичного волокна (MCF) від NTT – технології, яка повністю сумісна з існуючою оптоволоконною інфраструктурою з діаметром скла 125 мкм. Завдяки багатожильній структурі, де в стандартному склі міститься кілька окремих оптичних ниток, кожну з них можна використовувати для різних завдань. Для максимізації доставки електроенергії може знадобитися використання кількох жил.

Саме це і зробила дослідницька команда. Вони встановили джерело світла з довжиною хвилі 1550 нм у кожну з чотирьох оптичних жил. Для передачі даних у дві з цих жил було введено додаткову довжину хвилі – 1310 нм, де могли передаватися дані як низхідного, так і висхідного каналу (зі швидкістю передачі 10 Гбіт/сек). Таким чином, дослідники змогли передати 1 Вт електроенергії на відстань 13 кілометрів, встановивши світовий рекорд із передачі 14 Вт/км в оптичній системі електроживлення.

За останні роки фотонні технології досягли значного прогресу, і цей експеримент прокладає шлях до передачі електроенергії на великі відстані одночасно із забезпеченням надійного кабельного зв’язку. Це просте та економічно ефективне рішення для доставки енергії з низьким енергоспоживанням на великі відстані в умовах відсутності електричної інфраструктури, яке безсумнівно знайде застосування в майбутньому.

logo
Дослідники змогли передати електричний струм і дані через один оптоволоконний кабель на відстань більше 10 км
Отзывы покупателей
Рейтинг покупателей
0 / 5
На основе 0 оценок покупателей
0%
0%
0%
0%
0%
Отзыв
Отлично
Заголовок*
Достоинства
Недостатки
Комментарий*
Представьтесь

Возврат к списку

Популярное оборудование

Авторизуйтесь, чтобы добавить отзыв

x