Комутатори Unifi - конфігурація рівня 3 (маршрутизація Layer3)

31.03.2023
Поделиться в:

У цій інструкції ми за кілька кроків покажемо, як налаштувати просту маршрутизацію рівня 3 на основі комутаторів UniFi. Звичайно, майте на увазі, що не всі комутатори UniFi підтримують апаратну підтримку маршрутизації L3. У нашому випадку конфігурація буде заснована на комутаторі UniFi USW-Pro-48-Poe. Нижче наведено оглядову діаграму конфігурації нашої топології.


Звичайно, це концептуальна схема конфігурації, все залежить від конкретної топології мережі. У нашому випадку ми покладаємося на два Mikrotik CCR1036-8G-2S EM і, як я вже згадував раніше, комутатор UniFi USW-Pro-48-Poe.

Самі VLAN, які ми створимо в нашій мережі, будуть «рідними» для портів, яким вони призначені. Тобто вони оброблятимуть непозначений трафік відносно один одного.

Конфігурація контролера UniFi

Отже, не гаючи часу, давайте приступимо до налаштування нашого контролера UniFi. Ми представимо конфігурацію у графічній формі, яка буде більш зрозумілою та корисною для швидкого налаштування.

Ми починаємо з контролера UniFi, де створюємо нові підмережі VLAN.

На комутаторі UniFi створюємо новий VLAN 125Для VLAN 125 ми встановлюємо шлюз за замовчуванням, який у нашому випадку має адресу 192.168.125.25


На комутаторі UniFi створіть другу VLAN 225


Для VLAN 225 встановіть шлюз за умовчанням 192.168.225.32


Після налаштування всіх підмереж VLAN конфігурація нашого комутатора UniFi має виглядати так:


Конфігурація комутатора UniFi

Переходимо до власне налаштування комутатора UniFi. Звичайно, пристрій має бути попередньо адаптовано до нашого контролера та оновлено до останньої версії програмного забезпечення.Приступаємо до налаштування портів на нашому комутаторі.


Ми налаштовуємо порт 49 нашого комутатора для VLAN 125


Далі виберіть профіль vlan, у нашому випадку VLAN_125, який був раніше створений у контролері.


Далі ми налаштовуємо порт 50 нашого комутатора. Виберіть відповідний профіль vlan VLAN_225.


І взагалі, що стосується налаштування портів на нашому комутаторі, це все. Після правильного налаштування порти 49 і 50 мають виглядати так:


Конфігурація Mikrotik CCR1036

Як бачите, налаштування комутатора Unifi не вимагало особливих зусиль. Однак, щоб продемонструвати, що наша маршрутизація правильно налаштована і що вона взагалі працює, ми налаштуємо два CCR1036 Mikrotik. За нашою схемою налаштуємо по порядку «ПРАВИЙ» і «ЛІВИЙ» Мікротік.

Правий Mikrotik налаштовується наступним чином:


І він може пінгувати IP-адресу, призначену порту 50 нашого комутатора UniFi.


«ЛІВИЙ» Mikrotik, навпаки, має таку конфігурацію:


І, звичайно, він може пінгувати IP-адресу, призначену порту 49 нашого комутатора UniFi.


На даний момент CCR1036, «ЛІВИЙ» і «ПРАВИЙ» не бачать один одного. Тому ми повинні встановити правильні правила маршрутизації для Mikrotik і правильний мережевий шлюз.

  • CCR1036 «ЛІВИЙ» (відносно схеми мережі) - встановлюємо шлюз VLAN_225 на IP-адресу, призначену порту 49 комутатора UniFi

  • Mikrotik CCR1036 "ПРАВИЙ" (відносно схеми мережі) - встановити шлюз VLAN_125 на IP-адресу, призначену порту 50 комутатора UniFi 

  • І тільки тепер, після введення правильних шлюзів на наших Mikrotik, ми змогли налаштувати коректну передачу.

Перевірка продуктивності

Успіх! Схема успішно зібрана! Але... варто перевірити, який у нас зв'язок між пристроями. Я вважаю, що найкраще перевірити, яку продуктивність можна отримати між двома CCR1036. Тест Mikrotik Bandwidth є ідеальним інструментом. Результати нижче.
Як ви можете бачити на доданих малюнках, ми змогли правильно налаштувати маршрутизацію на комутаторі Unifi. Ми були обмежені портами 10 ГБ, тому отримали пропускну здатність 9,3 ГБ в обидві сторони.

logo
Комутатори Unifi - конфігурація рівня 3 (маршрутизація Layer3)
Отзывы покупателей
Рейтинг покупателей
0 / 5
На основе 0 оценок покупателей
0%
0%
0%
0%
0%
Отзыв
Отлично
Заголовок*
Достоинства
Недостатки
Комментарий*
Представьтесь

Возврат к списку


Популярное оборудование

Авторизуйтесь, чтобы добавить отзыв

x