Топ базових Wi-Fi роутерів TP-Link

31.03.2023
Поделиться в:

Вам не потрібно витрачати величезні гроші, щоб отримати якісний і надійний Wi-Fi. Звичайно можна рекомендувати найдорожчі Wi-Fi 6 моделі, які мають надзвичайні швидкості, чудову ефективність та багато додаткових функцій. Проте найкращий варіант для вашої домашньої мережі залежить від багатьох факторів. Все, від розміру та планування вашого дому до вмісту, який ви транслюєте, відіграє роль у виборі маршрутизатора, який вам потрібен. І якщо більшість ваших пристроїв не підтримують і в найближчому майбутньому не будуть підтримувати Wi-Fi 6, то нема сенсу витрачатися на дорогий маршрутизатор.

На щастя, ми знайомі з десятками останніх моделей і постараємось допомогти знайти хорошиq варіанті для різноманітних домівок і користувачів. Сьогодні розглянемо декілька моделей найбільш популярного на нашому ринку виробника - TP-Link.

TP-Link Archer C20 AC750

TP-Link Archer C20 — це дводіапазонний маршрутизатор із підтримкою бездротового стандарту 802.11AC, який підтримує вісім потоків даних у порівнянні з чотирма потоками в старішому стандарті 802.11n. Як наслідок, ви отримуєте вищу швидкість до 733 Мбіт/с. Archer C20 бюджетний маршрутизатор, який задовольняє потреби невеликих будинків і офісів.
Давайте тепер подивимося на особливості бездротового дводіапазонного маршрутизатора TP-Link Archer C20 AC.

  • Розміри бездротового дводіапазонного маршрутизатора TP-Link Archer C20 AC750 становлять 230 × 144 × 35 мм, тому його можна легко розмістити на столі чи полиці.
  • Archer C20 - маршрутизатор із підтримкою частот 2,4 ГГц і діапазону 5 ГГц, який не створює перешкод, спричинених іншими пристроями, і має сертифікат IEEE 802.11 AC.
  • Маршрутизатор оснащений трьома всенаправленими зовнішніми антенами, які забезпечують краще покриття навіть у густонаселених районах.
  • Маршрутизатор підтримує найпоширеніші протоколи, які знадобляться більшості користувачів, включаючи деякі загальні функції, такі як DMZ, UPnP, динамічний DNS, перенаправлення портів, а також підтримку IPv6 і IPv4. Він також підтримує деякі поширені протоколи VPN, такі як VPN Pass-Through, PPTP, L2TP тощо.

Двохдіапазонний бездротовий маршрутизатор TP-Link Archer C20 AC750 оснащений 4 портами LAN і 1 WAN, як і більшість інших маршрутизаторів, з двома спеціальними перемикачами для WPS і бездротового зв’язку, а також кнопкою живлення для ввімкнення або вимкнення маршрутизатора. Роутер можна використовувати як бездротовий повторювач, якщо ви хочете отримати ширше покриття існуючої мережі.

Archer C20 можна налаштувати для доступу до Інтернету через PPPoE, динамічну IP-адресу, статичну IP-адресу та мережу BigPond Cable, доступну в окремих країнах. Роутер підтримує функції віддаленого бездротового керування за допомогою батьківського контролю, керування пропускною спроможністю та функцією блокування певних пристроїв доступу до Інтернету взагалі.

Швидкість бездротового зв’язку TP-Link Archer C20 становить 750 Мбіт/с, з номінальною швидкістю 433 Мбіт/с у діапазоні 5 ГГц і 300 Мбіт/с у діапазоні 2,4 ГГц, а номінальна швидкість у LAN і WAN становить 10/00 Мбіт/с відповідно.

Особливості

Перше, на що ви звернете увагу в бездротовому дводіапазонному маршрутизаторі TP-Link Archer C20 AC750 – це дизайн. Він поставляється з глянсовою верхньою частиною та мозаїчним дизайном, що надає маршрутизатору видатного вигляду. Якщо говорити про якість збірки, то вона досить міцна з вентиляційними отворами під маршрутизатором, щоб жодним чином не зіпсувати зовнішній вигляд.

Зовнішній вигляд не має значення, коли йдеться про мережевий пристрій. Поговоримо про швидкості. Якщо ви використовуєте маршрутизатор, який підтримує діапазон 2,4 ГГц, зараз дійсно варто перейти на Archer C20, щоб отримати повну фактичну швидкість, запропоновану вашим провайдером. 

Згідно реального тестування, на пристроях, які підтримують діапазон 5 ГГц, можна отримати швидкість близько 60 Мбіт/с і близько 40 Мбіт/с на діапазоні 2,4 ГГц, що справді задовольняє. Якщо говорити про швидкість локальної мережі, то вона також буде близько 60 Мбіт/с. Я здійснював паралельну передачу файлів під час доступу до Інтернету, але швидкість Інтернету мене ніколи не розчаровувала, що приводить до висновку, що він може без зусиль обробляти понад 60 Мбіт/с.

Мінуси

Давайте тепер подивимося на мінуси бездротового дводіапазонного маршрутизатора TP-Link Archer C20 AC750.

Ну і перше, що мені не сподобалося в цьому роутері - це покриття Wi-Fi. Я знаю, що немає сенсу розраховувати на широке покриття в діапазоні 5 ГГц, але покриття в діапазоні 2,4 ГГц також не є хорошим, коли маршрутизатор одночасно транслює на частотах 2,4 ГГц і 5 ГГц. Я отримав діапазон близько 40-50 м, використовуючи діапазон 5 ГГц, і близько 70-75 метрів в 2,4 ГГц. Проте, тут знову ж вертаємось до застосування маршрутизатора, для більшості 1 та 2 кімнатних квартир таких відстаней більш ніж достатньо і можна реалізувати якісну мережу у всьому приміщенні.

Багато налаштувань можна змінити на панелі керування маршрутизатора, і вона наповнена великою кількістю налаштувань, які користувач може змінити. Однак, панель керування також наповнена низкою налаштувань, які можуть збити з пантелику новачків. На щастя, вони можуть змінити найнеобхідніші налаштування, пов’язані з маршрутизатором, за допомогою програми TP-Link Tether для пристроїв Android.

Є невелика помилка, яку я помітив під час встановлення пріоритету мережевого трафіку для пристроїв, підключених до мережі Wi-Fi. Процес визначення пріоритетів пройшов гладко. Але наступного разу, коли я перезавантажив маршрутизатор, я взагалі не зміг відкрити жодної сторінки на пристроях із нижчим пріоритетом. АЛЕ! Ця проблема була вирішена в наступному оновлені прошивки, яка вийшла для цього пристрою і більше з нею не стикався.

Висновки

Бездротовий дводіапазонний маршрутизатор TP-Link Archer C20 AC750 — це простий маршрутизатор, який легко задовольнить потреби дому та малого офісу. Він оснащений усіма функціями, які вам коли-небудь знадобляться від основного домашнього маршрутизатора. Жоден із недоліків маршрутизатора не можна вважати перешкодою. Тому, ми сміливо можемо рекомендувати цю модель, якщо вам потрібен базовий Wi-Fi з номінальними швидкостями чи якщо ви просто хочете оновити свої старі однодіапазонні 2.4 ГГц маршрутизатори. Крім того, це ідеальний варіант для провайдерів для встановлення на стороні клієнта - дводіапазонний, простий в установці, а головне доступний по ціні для більшості споживачів.

TP-Link Archer C24 та Archer C54: не для вимогливих

Tp-link Archer C24 – дводіапазонний маршрутизатор класу AC750, новинка від TP-Link. Компанія випустила одночасно два роутери (Archer C54 та Archer C24) з новим дизайном – компактний прямокутний корпус, який не займе багато місця та впишеться у будь-яке середовище. Крім того, є можливість настінного кріплення. Якщо порівнювати Archer C24 з старшим Archer C20, то тут зовсім інший дизайн і наповнення, і якщо б не назва ніто б і не подумав, що ці роутери мають схожі параметри.

Маршрутизатори C24 та C54 відрізняються кольором (1 білий, 2 чорний) та загальною продуктивністю, C24 більш спрощена версія. На відміну від Archer C54, модель C24 має меншу швидкість передачі даних AC750 і не підтримує технології MU-MIMO та Beamforming. Виробник позиціонує Archer C54 як пристрій для великих трикімнатних квартир або невеликих будинків, а Archer C24 для двокімнатних квартир.

Archer C24

TP-Link Archer C24 являє собою невелику квадратну коробку з чотирма антенами. Цього разу корпус виконаний з білого матового пластику. Це набагато більш практичне рішення, ніж глянець, який покриває практично всю поверхню пристрою і який явно подобається дизайнерам компанії. З цим роутером вам не доведеться думати про подряпини, які можуть з'явитися навіть від банального притирання пилу.

Розміри роутера порівняно скромні (115 × 106,7 × 24,3 мм), що не змусить вас шукати додаткове місце для установки, пристрій можна навіть «заховати» десь у меблях. До речі, антени не знімаються, але їх напрямок можна регулювати.


На дні корпусу є чотири пластикові ніжки. Природно, вони не зможуть «схопитися» практично за будь-яку домашню поверхню, тому підключені дроти слід прибрати подалі від тих місць, де до них можна доторкнутися. Також є пара настінних кріплень. Цікаво, що на відміну від більшості роутерів, які до нас надходять, днище Archer C24 суцільне. Вентиляційні отвори на корпусі відсутні взагалі. З «прикрас» на цьому роутері лише фірмовий логотип зверху і кілька ребер на лицьовій стороні. Поруч з ними є п’ять індикаторів активності, які можна вимкнути, якщо вони заважають. Ззаду все ті ж роз'єми: порт живлення, WAN і чотири порти LAN. Поруч з ними знаходиться кнопка для активації режиму WPS або перезавантаження. Окремої кнопки живлення немає.

Власне, лаконічний дизайн також повторює зручність використання. Роутер маленький і не особливо помітний (хіба що він може привернути до себе зайву увагу завдяки білому корпусу, адже більшість роутерів виконані в темних кольорах). Важко сказати, що тут чогось не вистачає для недорогого пристрою, але «прогумувати» поверхню ніжок не завадило б.

Функціонал TP-Link Archer C24

Від базового рішення не варто очікувати якихось приголомшливих цифр. TP-Link Archer C24 працює за стандартом AC750 і теоретично максимальна швидкість в діапазоні 2,4 ГГц становить 300 Мбіт/с, а в 5 ГГц — 433. Очевидно, що це не пристрій, який забезпечує великий парк підключених клієнтів з високою вимогою до швидкості. Але, умовно, для нетривіальних завдань цього може бути достатньо.


При низьких швидкісних показниках роутер оснащений 100-мегабітними портами. В принципі, початковий роутер вже не потрібен, але користувачам, які мають доступ до більш швидкого каналу, вже не буде сенсу підключати такий пристрій.

Archer C24 може працювати в трьох режимах: роутер, точка доступу і повторювач. Так, якщо необхідно зміцнити домашню мережу, скажімо, в окремій кімнаті приватного будинку, то це можна зробити за допомогою такого пристрою (знову ж не забуваючи, що швидкість буде обмежена 100 Мбіт/с).

Крім усього іншого, роутер вміє створювати гостьові мережі, підтримує NAT Forwarding, обмежує доступ окремих пристроїв до будь-яких запитів і час їх роботи в мережі за допомогою батьківського контролю, є QoS, кілька налаштувань безпеки і підтримка IPTV.

В налаштуваннях самого роутера також є звичні для виробника можливості оновлення прошивки (тільки їх потрібно вручну завантажити і «закинути» в пристрій), створення резервних копій введених параметрів, логів, діагностики. , перезавантаження за розкладом і вимкнення індикаторів.

Ви також можете «керувати» пристроєм за допомогою TP-Link Tether зі смартфонів. Але ви не зможете зробити це віддалено, лише локально. Як і в інших роутерах, програма не має доступу до всіх елементів, які доступні через браузер, тому цей спосіб керування буде більш зручним для базової настройки та зміни основних параметрів.

TP-Link Archer C24 в дії

Базові маршрутизатори, особливо стандарту AC750, явно не створені для того, щоб вразити користувача швидкісними характеристиками. У цьому випадку їм потрібна більша стабільність і хороший сигнал. Наше середовище тестування не змінилося там, де Archer C24 був встановлений у центрі двокімнатної квартири. Також є гігабітне з'єднання, яке в даному випадку використовувалося в кращому випадку на 10%.


Тестування швидкості в мережі проводилося за допомогою двох клієнтів у вигляді ігрового ноутбука ROG Zephyrus і HP ProBook. У діапазоні 2,4 ГГц з бездротовим підключенням швидкість передачі даних склала в середньому 77 Мбіт/с біля точки і 35 — у дальньому кутку. Підключення одного з ноутбуків проводом трохи підвищило показники до середніх значень 93 і 48 Мбіт / с на тих же позиціях.

Навіть теоретичні показники діапазону 5 ГГц не набагато вище, але в цьому випадку середня швидкість виявилася навіть трохи нижче. Швидкість бездротової передачі склала 87 Мбіт/с біля маршрутизатора та 25 Мбіт/с у дальній позиції. З кабелем для одного з ноутбуків цифри були 95 і 34 Мбіт / с в тих же місцях.

При дротовому підключенні вийшли дуже передбачувані результати, які не потребують окремого коментаря.

Наступний тиждень роботи з пристроєм показав, що це вкрай рідко, але падіння швидкості може бути буквально на хвилину-дві. Можливо, це були тимчасові труднощі з провайдером, а не обов'язково проблеми з роутером. Також були невеликі паузи під час трансляції відео з ноутбука на телевізор (за допомогою AppleTV). З швидшими маршрутизаторами цього не було. І, за винятком кількох таких епізодів, більше не було труднощів із доступом до Інтернету, навіть великі файли можна було завантажити на найвищій доступній швидкості. І це при підключених 5-10 клієнтах.

Висновок

TP-Link Archer C24 явно не розрахований на вимогливих користувачів. Він оснащений всього 100 мегабітними портами і працює за стандартом AC750, що відразу «розгорне» покупця, який вже має вдома більш швидкий доступ до Інтернету. Якщо роутер купується виключно для доступу в Інтернет, онлайн-спілкування та інших невибагливих завдань, то в невеликій квартирі достатньо буде його правильного розташування, щоб покрити весь простір хорошим зв'язком. 

TP-Link Archer AX10 (AX1500) - базовий Wi-Fi 6 роутер

Якщо ви готові випробувати Wi-Fi 6, але не хочете витрачати багато грошей, TP-Link Archer AX10 – це найдоступніший спосіб спробувати. Цей дводіапазонний маршрутизатор забезпечив хорошу продуктивність на частоті 5 ГГц і показав пристойний діапазон сигналу в наших тестах, але його результати на частоті 2,4 ГГц могли бути кращими. Як це зазвичай буває з маршрутизаторами бюджетного класу, ви не отримуєте таких функцій, як мультигігабітний порт і USB-порти, і він не підтримує ширину каналу 160 МГц або шифрування WPA3. Але за менш ніж 100 доларів ви можете не звернути увагу на ці функції.
Компактний та стильний

Archer AX10 — це невеликий маршрутизатор із двоколірним глянцевим і матовим чорним покриттям із текстурованими решітками та значком TP-Link. Він має розміри 260,2 × 135,0 × 38,6 мм і має чотири незнімні антени. Передня панель містить низку світлодіодних індикаторів живлення, обох радіодіапазонів, підключення до Інтернету, активності Ethernet і активності WPS, а задня панель містить чотири гігабітні порти LAN, порт WAN, кнопку скидання, кнопку WPS, кнопку живлення та гніздо живлення. Як і в більшості бюджетних маршрутизаторів, у тому числі D-Link EXO Mesh AX1500 Wi-Fi 6 Router DIR-X1560, AX10 не має USB-портів і багатогігабітних портів LAN, які ви отримуєте з висококласними Wi-Fi 6-маршрутизаторами, такими як TP-Link AX6000 і Netgear Nighthawk RAX120.


Archer AX10 — це чотирипотоковий дводіапазонний маршрутизатор AX1500, який забезпечує максимальну швидкість передачі даних до 300 Мбіт/с у діапазоні 2,4 ГГц і до 1201 Мбіт/с у діапазоні 5 ГГц. Він оснащений триядерним процесором 1,5 ГГц, 256 МБ оперативної пам’яті та 16 ГБ флеш-пам’яті, а також використовує технологію 802.11ax, включаючи OFDMA (Множинний доступ з ортогональним частотним поділом каналів), що дозволяє кільком користувачам використовувати один і той самий канал для підвищення ефективності. використання смуги пропускання, TWT (цільовий час пробудження) для зменшення споживання енергії клієнтом, одночасне потокове передавання даних MU-MIMO та формування променя сигналу безпосередньо до клієнта. Однак він не підтримує пропускну здатність каналу 160 МГц або шифрування WPA3.

Маршрутизатором можна керувати за допомогою веб-консолі або мобільного додатку Tether від TP-Link для пристроїв Android та iOS, але веб-консоль пропонує більш розширені параметри налаштування. Відкриється головний екран із картою мережі, на якій показано маршрутизатор і кількість підключених клієнтів. Торкніться піктограми маршрутизатора, щоб переглянути більш детальну інформацію, таку як IP-адреси, бездротові SSID, навантаження ЦП і використання пам’яті, а також використання порту LAN.

Легке налаштування, надійна швидкість 5 ГГц

Підготувати AX10 до першого використання легко. Я почав з того, що вимкнув модем і підключив до нього AX10 за допомогою кабелю локальної мережі, що входить у комплект. Я також підключив свій настільний ПК до AX10, увімкнув і маршрутизатор, і модем, відкрив веб-браузер на настільному ПК та ввів http://tplinkwifi.net в адресний рядок. Це запустило екран налаштування веб-консолі, який запропонував мені створити пароль адміністратора, встановити часовий пояс, вибрати тип з’єднання (DHCP, статичне, PPPoE, L2TP або PPTP) і персоналізувати свій SSID і паролі бездротового зв’язку. Після короткого тесту підключення та оновлення мікропрограми я був готовий до тестування.

Ми протестували лише один маршрутизатор бюджетного класу Wi-Fi 6, D-Link DIR-X1560, тому ми використовуємо його показники продуктивності для порівняння пропускної здатності з AX10, а також показники Wi-Fi 5 за такою ж ціною - D-Link DIR-867, щоб показати різницю в продуктивності між двома платформами. Ми також включили оцінки висококласного ігрового маршрутизатора Wi-Fi 6, TP-Link Archer AX11000, щоб проілюструвати різницю в продуктивності між маршрутизатором бюджетного класу та значно дорожчою моделлю.


Як ми бачили з D-Link DIR-X1560, пропускна здатність AX10 на частоті 2,4 ГГц була менш ніж чудовою. Його швидкість 79 Мбіт/с у тесті на близькій відстані (у тій самій кімнаті) була майже ідентичною DIR-X1560 (80 Мбіт/с) і на 11 Мбіт/с повільніше, ніж у DIR-867 (90 Мбіт/с). Archer AX11000 здув їх усіх із води зі швидкістю 144 Мбіт/с. На відстані 9 м швидкість AX10 у 40 Мбіт/с була трохи вищою, ніж у DIR-X1560 (38 Мбіт/с), але повільнішою, ніж у DIR-867 (51 Мбіт/с) і AX11000 (59 Мбіт/с).


AX10 показав кращі результати в наших тестах продуктивності на частоті 5 ГГц. Його швидкість 755 Мбіт/с у тесті на близькій відстані посіла друге місце, обійшовши як DIR-867, так і DIR-X1560. AX11000 отримав найвищі нагороди зі швидкістю 782 Мбіт/с. На 30-футовому тесті AX10 знову перевершив DIR-867 і DIR-X1560, але не зміг встигати за AX11000.


Ми використовуємо діагностичний пристрій Wi-Fi Ekahau Sidekick і мобільний додаток Ekahau Survey для вимірювання потужності сигналу та створення теплових карт, які показують потужність сигналу маршрутизатора на частотах 2,4 ГГц і 5 ГГц у всьому нашому тестовому будинку, зображеному вище.

Біле коло позначає розташування маршрутизатора, а кольори позначають потужність сигналу відповідно до шкали в правій частині екрана. Темно-зелений означає найсильніший сигнал, жовтий — слабший, а сірий — відсутність прийому сигналу. Відповідно до теплової карти 2,4 ГГц, AX10 демонструє надійну потужність сигналу 2,4 ГГц, якщо виміряти його поблизу маршрутизатора, але сигнал стає слабшим, коли ви відходите далі, і найслабший у найдальшому кутку будинку. Потужність сигналу маршрутизатора 5 ГГц була подібною, але була трохи сильнішою в найдальшому куті.

Висновок

TP-Link Archer AX10 забезпечує мережу Wi-Fi 6 у вашому домі менш ніж за 80 доларів США, але ви не отримуєте всіх переваг, які може запропонувати ця нова технологія, оскільки вона не підтримує ширину каналу 160 МГц або шифрування WPA3 . Йому також не вистачає таких функцій, як багатоканальна локальна мережа, агрегація посилань і підключення через USB. Тим не менш, вам буде важко знайти ці функції на будь-якому маршрутизаторі вартістю менше 100 доларів. Враховуючи це, а також його солідну пропускну здатність у радіодіапазоні 5 ГГц, AX10 є гідною покупкою для Wi-Fi 6 за бюджетом.

logo
Топ базових Wi-Fi роутерів TP-Link
Отзывы покупателей
Рейтинг покупателей
0 / 5
На основе 0 оценок покупателей
0%
0%
0%
0%
0%
Отзыв
Отлично
Заголовок*
Достоинства
Недостатки
Комментарий*
Представьтесь

Возврат к списку


Популярное оборудование

Авторизуйтесь, чтобы добавить отзыв